Dziś jest: 6 grudzień 2023 r.
Szukane wyrażenie:


sprawdź repertuar na dzień:Znajdź projekcje filmu:


SCENA
FILM
GALERIA
EDUKACJA
EDUKACJA KULTURALNA
AUTORSKA PRACOWNIA PLASTYCZNA
APRAPLA
SZKOŁA MUZYKÓW ROCKOWYCH S.M.ROCK
PRACoffNIA
USŁUGI
O NAS
FOTORELACJE
TERMINARZ IMPREZ
20 TNF
21 TNF
BYŁ SOBIE BLUES...2007
DNI TARNOWA 2006
BYŁ SOBIE BLUES...2006
22 TNF
DNI TARNOWA 2008
BYŁ SOBIE BLUES...2008
23 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA
BYŁ SOBIE BLUES... 2009


Tarnowskie
Centrum
Kultury


ul. Rynek 5
33-100 Tarnów
POLAND

tel/fax:+48 14 6 888 888

email: tck@tck.pl

Kino Marzenie
ul. Staszica 4
33 - 100 Tarnów
POLAND

tel/fax:+48 14 6 888 885

email: kino@tck.plEDUKACJA / EDUKACJA KULTURALNA

drukuj
2007-11-27
WARSZTATY JAZZOWE - 6 - 7.12.2007 (źródło: Inf.wł.)
Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Jazzowe przeznaczone dla instrumentalistów, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności muzyczne. Zajęcia indywidualne i w zespołach prowadzą najwybitniejsi polscy jazzmani.
Warsztaty Jazzowe odbędą się w dniach 6-7 grudnia 2007
w Tarnowskim Centrum Kultury, Tarnów- Rynek 5
Zapisy: TCK, Tarnów- Rynek 5, w godz. 8-18
Całkowity koszt warsztatów: 20 zł/os.


Dyrektor warsztatów: Piotr Pociask
Kierownictwo artystyczne: Grzegorz Nagórski i Wojciech Groborz


Na warsztaty zaproszone zostały największe autorytety w dziedzinie muzyki jazzowej w Polsce. Zajęcia indywidualne i w zespołach poprowadzą najwybitniejsi polscy jazzmani:
Grzegorz NAGÓRSKI- instrumenty dęte
Wojciech GROBORZ- piano, instrumenty klawiszowe
Adam KOWALEWSKI- bas, kontrabas
Wiesław JAMIOŁ- perkusja

Podczas warsztatów, Piotr Pociask poprowadzi „Jazz-Rock Giutar Workshop - Warszaty dla gitarzystów”.

Celem warsztatów jest popularyzacja muzyki jazzowej i rozrywkowej oraz rozwijanie umiejętności i wrażliwości muzycznej wśród młodzieży.
Rozwijanie zainteresowań muzyką jazzową i rozrywkową jest ważną alternatywą wobec ciasnego programu nauczania w szkoły muzycznej. Warsztaty dają przede wszystkim młodym ludziom szansę na znalezienie w przyszłości  swego miejsca w środowisku artystycznym.
Poprzednia edycja warsztatów, których wówczas organizatorem był ZSM w Tarnowie, dzięki atrakcyjnej formule oraz wysokiemu poziomowi pracy pedagogicznej prowadzonej przez wybitnych artystów-muzyków zdobyła uznanie i zainteresowanie wśród uczestników, a także obserwatorów.
Warsztaty jazzowe uwieńczy koncert jazzowy z udziałem wykładowców oraz uczestników, 7 grudnia 2007r. o godz. 19.30


Szczegółowy program warsztatów:
6 grudnia 2007 (Czwartek)
12.30 Otwarcie warsztatów
13.00 - 16.00 Zajęcia w grupach instrumentalnych z podziałem na:
- grupę instr. Dętych- prowadzenie Grzegorz Nagórski
- grupę instr. Klawiszowych- prowadzenie Wojciech Groborz
- kontrabas i gitara basowa- prowadzenie Adam Kowalewski
- perkusja- prowadzenie Wiesław Jamioł
16.00 - 17.00 Przerwa
17.00 - 20.00 Zajęcia zespołowe obejmujące zagadnienia współpracy miedzy muzykami oraz najważniejsze aspekty danej formacji z podziałem na:
trio, kwartet, kwintet, duże składy instrumentalne
20.00 Otwarty JAM SESSION

7 grudnia 2007 (Piątek)
12.30 - 15.30 Zajęcia w grupach instrumentalnych c.d.
15.30 - 16.30 Przerwa
16.30 - 18.00 Zajęcia zespołowe c.d.
19.30 KONCERT FINAŁOWY
I cz. z udziałem zespołów warsztatowych
II cz. z udziałem wykładowców:
NAGÓRSKI / GROBORZ / KOWALEWSKI / JAMIOŁ


GRZEGORZ NAGÓRSKI - instrumenty dęte
Studiował w Florida Atlantic University w Boca Raton (Floryda, USA) w klasie puzonu dr. J. Hachkrofta. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej A.M. w Katowicach w klasie puzonu Lothara Dziwoki. Był wykładowcą w klasie puzonu jazzowego, zespołów jazzowych, kształcenia słuchu oraz improwizacji w University of Miamii Jazz Department. Wykładał też w klasie puzonu jazzowego i klasycznego, zespołów jazzowych oraz literatury jazzowej w Florida Atlantic University, prowadził letnie kursy w: Green Bay (Wisconsin), Pułtusku, Gdańsku, Trzcielu, Michałowicach, Chodzieży i Puławach. Aktualnie jest nauczycielem Wydziału Jazzu w ZPSM im. F. Chopina w Warszawie, pracuje też jako starszy wykładowca Wydziału Jazzu A.M. we Wrocławiu  
oraz w Wieczorowym Studium Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Grzegorz Nagórski koncertował i współpracował z wieloma słynnymi polskimi i zagranicznymi muzykami takimi jak : Jan "Ptaszyn" Wróblewski, H. Miśkiewicz, Z. Namysłowski, P. Wojtasik, J. Henderson, M. Brecker, R. Charles,  D. Summer, Charlie Persip oraz Jazz Big Band Graz.


WOJTEK GROBORZ- instrumenty klawiszowe
Przyszedł na świat w Krakowie, 8 Kwietnia 1956 roku, w rodzinie z muzycznymi tradycjami. W świat jazzowego profesjonalizmu wprowadził go Jarosław Śmietana. Ukoronowaniem tej współpracy było dwumiesięczne tournee wzdłuż i wszerz USA. W latach 80-tych Wojtek grał z czołówką polskiego jazzu, m.in. z J. Muniakiem, Janem Ptaszynem Wróblewskim i H. Majewskim. Założył własną grupę After Action Satisfaction, w której skład wchodzili: Maciek Sikała, Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski, Jacek Niedziela i Jerzy Głod lub Krzysztof Zawadzki. Współpracuje z Jazz Band Ball Orchestra. W latach 90-tych, wraz z leaderem JBBO, Janem Kudykiem prowadził "Groborz-Kudyk Quintet"- bopową formację, którą zasilał czołowy polski perkusista, Kazimierz Jonkisz. Obecnie Wojtek Groborz stoi na czele tria, najbardziej odpowiedniego formatu dla jazzowego pianisty. Po eksploracji wielu stylów jazzu, Wojtek proponuje to, co pokochał w młodości; be-bop. Ale już z powiewem salsy. Wojtek Groborz miał szczęście brać lekcje od wielkich muzyków  w Nowym Jorku. Jego nauczycielami byli: Mistrz - Hal Galper,
Guru - Barry Harris, a także Michael Weiss i Kenny Warner. Przez całe lata 80-te był stałym członkiem kadry wykładowczej na warsztatach jazzowych w Chodzieży i innych tego typu przedsięwzięciach. Od jesieni 2002 prowadzi zajęcia na macierzystej uczelni - Krakowskiej Akademii Muzycznej.

ADAM KOWALEWSKI- kontrabas, gitara basowa
Absolwent Wydzialu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, od 1999 takze wykladowca tego wydzialu, w klasie kontrabasu i gitary basowej. Wspólpracowal i wspólpracuje od wielu lat z czolówka polskich muzyków jazzowych takich, jak: Janusz Muniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Tomasz Stanko, Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Leszek Mozdzer, Adam Pieronczyk, Jaroslaw Smietana, Eryk Kulm, i wielu innych.
Gral na wszystkich wazniejszych festiwalach jazzowych w Polsce, takze w krajach, jak Niemcy, Austria, Francja, Holandia, Belgia, Wlochy, Czechy, Slowacja, Bulgaria, Wegry, Litwa, Ukraina, Rosja, Meksyk, Izrael I Australia. Wystepowal równiez u boku takich miedzynarodowych gwiazd, jak Bennie Maupin, Eddie Henderson, Gary Bartz, John Abercrombie, Nigel Kennedy, John Purcell, Kevin Mahogany, Steve McCraven, John Gross, Scott Hamilton, Duffy Jackson, Dolph Castellano, Karin Krog, Andy Mandorff, Wolfgang Puschnig, Dave Friedman, Tuna Otenel, Rusty Jones.

WIESŁAW JAMIOŁ- perkusja
ur. 15 stycznia 1969r. w Bielsku  Białej. W 1994r. Ukończył Akademię Muzyczna w Krakowie w klasie perkusji. Wraz z zespołem Jazz Trio jest laureatem Jazz Juniors 93. Jeszcze w czasie studiów jako członek Krakowskiej Grupy Perkusyjnej koncertował na wielu międzynarodowych festiwalach muzyki współczesnej, m.in. w Bratysławie, Pradze, Monachium, Jakobstat, Warszawie, Poznaniu. Równolegle z działalnością na polu muzyki współczesnej aktywnie zajmuje się jazzem i muzyką rozrywkową.  Od wielu lat jest stałym członkiem tria Wojtka Groborza i zespolu Jazz Band Ball Orchestra, z którymi występuje na koncertach i festiwalach w Europie, USA i Kanadzie. Ma na swoim koncie współpracę z takimi muzykami jak:  Janusz Muniak, Leszek Kułakowski, Marek Stryszowski, Adam Wendt, Adam Kawończyk, Krzysztof „Puma” Piasecki, Marek Bałata, Andrzej Cudzich, Jan Pilch, Ewa Demarczyk, Marek Grechuta i wielu innych.
Wiesława Jamioł jest też często zatrudniany jako muzyk sesyjny przy nagraniach wielu artystów o nie tylko jazzowym rodowodzie. Ponadto zajmuje się pracą dydaktyczną wychowując następne pokolenie muzyków.

PIOTR POCIASK- gitara
Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale instrumentalnym w klasie. Jest
wykładowcą oraz instruktorem zespołu jazzowego w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie
Współpracuje z Operą Krakowską. Na swoim koncie ma udział w licznych spektaklach i
musicalach. Bierze udział w różnorakich projektach muzycznych: Jazz Quartet (P. Dobrowolski , T. Duda, A. Święs), Trio wykonujące muzykę P. Methenego, J. Scofielda, W. Montgomery ego, Stream (własny projekt progresywno rockowy), Feeling of Risk, Charlie Winorośl Andrzeja Bonarka, duety wykonujące muzyką klasyczną i tanga A. Piazzolli z Joanną Ważną-Pociask i Wiesławem Surułą. Jako sideman współpracował z Filharmonią Krakowską,  Orkiestrą Polskiego Radia w Krakowie, grupami Tołhaje, Prospect., Z zespołami coverowymi Szapatmu, Dominiki Kurdziel i Anny Diuk.


* GALERIA *


(242x354)
(236x354)
(235x354)
(237x354)
(354x260)
PROPOZYCJE NA PAŹDZIERNIK - LATWACE i BIŻUTERIA ARTYSTYCZNA

ZAPISY DO PRACOWNI W SEZONIE 2009/2010

WAKACYJNA PRACoffNIA - Warsztaty wikliniarstwa - Pracownia TCK, 27.08.09

WAKACYJNA PRACoffNIA - Lipiec, sierpień 2009

LETNIA AUTORSKA PRACOWNIA PLASTYCZNA - Lipiec 2009

PracOFFnia - LETNIA BIŻUTERIA ARTYSTYCZNA - Pracownia TCK, 28.06.09

PRACoffNIA - WYPLATANIE KOSZY Z WIKLINY - Pracownia, 04 - 06.04.09

PracOFFnia - WIOSENNA BIŻUTERIA ARTYSTYCZNA - Pracownia, 15.03.09

OTWARTA PRACOWNIA - "ŚWIAT KOMIKSU", "WSZYSTKO O ZIMIE" - Pracownia TCK, 18-20 i 23-25.02.09

PRACoffNIA - WARSZTATY MALOWANIA NA JEDWABIU - Pracownia TCK, 15.02.09

PRACoffNIA - WARSZTATY TWORZENIA W GLINIE - Pracownia TCK, 24 - 25.01.09

WARSZTATY DECOUPAGE'U - Pracownia TCK, 6 - 9.12.08

KONWÓJ KULTURY NA WYSTAWĘ WORLD PRESS PHOTO 08 - Kraków, 22.11.08

PRACoffNIA - Warsztaty biżuterii karpackiej i tradycyjnej - Pracownia TCK, 15 - 19.11.08

PRACoffNIA - WITRAŻ - OBRAZY ZE SZKŁA - Pracownia TCK, 18,19.10.08 i 21,22.10.08

PRACoffNIA w sezonie 2008/2009

WARSZTATY ANIMACJI FILMOWEJ DLA DZIECI - Pracownia TCK, 23 - 26.09.08

ZAPISY NA SEZON 2008/2009

LETNIA PRACOWNIA PLASTYCZNA - Sierpień 2008

PISANKI JAK MALOWANE - Warsztaty, 15.03.08

FERIE W TCK

KONWÓJ KULTURY - MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO, 13.01.08

KONWOJE KULTURY - "PRZYGODY Z WIEDZĄ", Kraków, 04.12.07

WARSZTATY JAZZOWE - 6 - 7.12.2007

Warsztaty taneczne - Sala Koncertowa TCK, 24 - 25.11.07

Zajęcia w APP w sezonie 2007/2008

"KONWÓJ KULTURY" - Muzeum Powstania Warszawskiego, 04.11.07

„BLIZNY Z HONORU I MIŁOŚCI” - październikowe wycieczki edukacyjne

Zapisy do APP na rok 2007/2008

LETNIE PLENERY

Ferie z APP

ZATAŃCZ ZE MNĄ jeszcze raz... - Karnawałowe kursy tańca w TCK

SZKOŁA MUZYKÓW ROCKOWYCH S.M.ROCK

Ostatni "Spacer po Starym Cmentarzu" - 08.10.06

2-gi wrześniowy "Niedzielny Spacer po Starym Cmentarzu"

Zapisy do APP na rok 2006/2007

Wrześniowe "Niedzielne spacery po Starym Cmentarzu"

Sierpniowy spacer po Starym Cmentarzu

Warsztaty Flamenco w TCK i koncert na Rynku

Warsztaty dla młodych DJ-ów

"Niedzielny Spacer po Starym Cmentarzu" - 23.07.06

Program zajęć APP - lato 2006

ZATAŃCZ ZE MNĄ - lipcowe warsztaty taneczne

„Gdzie Król Jegomość bywać raczył – opowieść o polskich zamkach..." wykład dr A. Wójcika

„Niedzielny Spacer po Starym Cmentarzu” w czerwcu

Niedzielne Spacery po Starym Cmentarzu - – oprowadza Antoni Sypek

„Zamek Królewski w Warszawie- apartamenty Stanisława Augusta" - wykład dr Adama Wójcika

"ZAMEK KRÓLEWSKI w WARSZAWIE" - wykład dr Adama Wójcika

"KORONACJE KRÓLEWSKIE" - wykład dr Adama Wójcika

Oferta edukacyjna dla zorganizowanych grup młodzieży szkół ponadgimnazjalnych

Nowy cykl spotkań z historią

Teatr Plastyczny Michała Poręby - APRAPLA

Autorska Pracownia Plastyczna Elżbiety i Witolda Pazerów

| SCENA | FILM | GALERIA | EDUKACJA | USŁUGI | O NAS | FOTORELACJE | TERMINARZ IMPREZ | 20 TNF | 21 TNF | BYŁ SOBIE BLUES...2007 | DNI TARNOWA 2006 | BYŁ SOBIE BLUES...2006 | 22 TNF | DNI TARNOWA 2008 | BYŁ SOBIE BLUES...2008 | 23 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA | BYŁ SOBIE BLUES... 2009 |
(©) www.tck.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.