Dziś jest: 6 grudzień 2023 r.
Szukane wyrażenie:


sprawdź repertuar na dzień:Znajdź projekcje filmu:


SCENA
FILM
GALERIA
EDUKACJA
USŁUGI
O NAS
FOTORELACJE
TERMINARZ IMPREZ
20 TNF
21 TNF
BYŁ SOBIE BLUES...2007
DNI TARNOWA 2006
BYŁ SOBIE BLUES...2006
22 TNF
DNI TARNOWA 2008
BYŁ SOBIE BLUES...2008
23 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA
BYŁ SOBIE BLUES... 2009
7, 14, 21.08.09


Tarnowskie
Centrum
Kultury


ul. Rynek 5
33-100 Tarnów
POLAND

tel/fax:+48 14 6 888 888

email: tck@tck.pl

Kino Marzenie
ul. Staszica 4
33 - 100 Tarnów
POLAND

tel/fax:+48 14 6 888 885

email: kino@tck.plBYŁ SOBIE BLUES... 2009 / 7, 14, 21.08.09

drukuj
2009-08-03
4 BYŁ SOBIE BLUES - Letni Festiwal Bluesa 2009 - Rynek, sierpień 2009 (źródło: Inf.wł.)
Już po raz czwarty mamy przyjemność zapraszać na sierpniowe koncerty na tarnowskim Rynku, które już tradycyjnie odbędą się pod hasłem
„BYŁ SOBIE BLUES” – Letni Festiwal Bluesa.


Wzorem lat ubiegłych podczas festiwaul „Był sobie Blues” nie braknie wakacyjnych atrakcji. Festiwal obejmie trzy koncerty, które na dużej scenie ustawionej na Rynku zostaną zagrane 7, 14 i 21 sierpnia. Na scenie zaprezentują się zarówno starzy, znani „wyjadacze” bluesa, jaki młode blues rockowe formacje. W programie festiwalu znalazły się ponadto kameralne jam sessions, które po koncertach odbędą się w klubie festiwalowym „Leliwa”, gdzie każdy zainteresowany będzie mógł wystąpić na jednej scenie obok zawodowych muzyków.
Współautorem oraz animatorem zarówno koncertów na dużej scenie, jak i kameralnych spotkań klubowych jest Wojciech Klich, który też cały festiwal poprowadzi.

Utwory, które m.in. będą grane podczas jam sessions:
Cocaine - J.J. Cale
Caldonia - Muddy Waters
Hey Joe - Jimi Hendrix
Little Wings - Jimi Hendrix
Hoochie Coochie Man - Muddy Waters
Sweet Home Chicago - Robert Johnson
Red House Blues - Jimi Hendrix
I Shot the Sheriff - Bob Marley
The thrill is gone - B.B. King
Sunshine Of Your Love - Cream

Zainteresowani udziałem w Jam Session proszeni są o kontakt z Wojtkiem Klichem (po koncercie w okolicach sceny) celem ustalenia szczegółów.

Program festiwalu:
07.08 Komarańcze, David Molus
14.08 Siódma w Nocy, Magda Piskorczyk
21.08 Boryczka Trio, Osły

Tarnowski Rynek, początek każdego koncertu o godz. 19.00.
Po koncertach, o godz. 23.00 w klubie „Leliwa” (Tarnów, Rynek 5) odbędzie się otwarte Jam Session. Na wszystkie imprezy wstęp wolny!07.08
KOMARAŃCZE

Zespół znany już tarnowskiej publiczności, to młody autorski projekt.
Zespół Komarańcze powstał w 2004 roku. Założycielami oraz pomysłodawcami projektu byli Komar (Krzysztof Wójcik), Justyn (Bartek Lechowicz) oraz Ufo (Rafał Czmyr). W aktualnym składzie występują: Piotr Niedojadło, Krzysztof Grześkiewicz, Marcin Grześkiewicz, Krzysztof Wójcik, Bartek Lechowicz i Katarzyna Kołodziej.
DAVID MOLUS
Szkocki bard z polskimi korzeniami. Mieszka w Krakowie. Z zawodu grafik. Wokalista i gitarzysta projektu Don't Ask Smingus. David jest artystą wszechstronnym: jest autorem tekstów, woklaistą, gitarzystą, kreatorem pozytywnego nastroju. Inspirowany muzyką Dylana i B.B. Kinga. Aktualnie mieszka w Krakowie. W repertuarze muzyka różnorodne kompozycje z pogranicza bluesa, muzyki folk i country. Podczas koncertów oprócz kompozycji Molusa usłyszeć można utwory takich artystów jak Bob Dylan, Radiohead czy Johnny Cash.

14.08
SIÓDMA W NOCY

To śląskie trio grające elektrycznego bluesa. Zespół działa od czterech lat. Tworzą go muzycy z wieloletnim doświadczeniem zafascynowani twórczością B.B Kinga, Erica Claptona, Stevie Ray Vaughana czy legendarnej grupy The Doors. Choć w ich repertuarze znajdują się głównie własne kompozycje, nie stronią od standardów mistrzów gatunku blues & rock’n’roll. Grupa grała na największych festiwalach muzycznych w kraju i za granicą - Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jimiway, Blues Colours, Bluestracje w Chorzowie, Galicja Blues Festiwal w Krośnie czy Blues Jamboree na Słowacji. Jednym z największych sukcesów zespołu jest dwukrotna wygrana w konkursie festiwalu Rawa Blues (2006, 2008). Piosenka „Pewnie po mnie przyszli…” znalazła się na najnowszym krążku Piotra Kaczkowskiego „Minimax Pl”, natomiast 16 września 2008 r. miała miejsce premiera 5-cio płytowej „Antologii Polskiego Bluesa”, gdzie Siódma w nocy z utworem „Watch yourself” zaistniała w gronie takich wykonawców jak Tadeusz Nalepa, Kasa Chorych, Nocna Zmiana Bluesa, czy zespół Dżem.
W kwietniu b.r. ukazał się debiutancki album „Siódma w Nocy”. Charyzmatycznym liderem i twórcą tej formacji jest Kajetan Drozd – gitarzysta, wokalista, harmonijkarz, autor muzyki i tekstów. Zespół imponuje żywiołowością, perfekcją wykonania, a także olbrzymią radością grania i świetnym kontaktem z publicznością. SIÓDMA W NOCY to nie tylko muzyka, to widowiskowe granie połączone z dobrą zabawą.
Skład zespołu: Kajetan Drozd – gitara, śpiew, harmonijka, Marek „Mały” Idzik – gitara basowa,  Aleksander „Olo” Juraszczyk – perkusja
MAGDA PISKORCZYK
Artystka o niezwykłej barwie głosu i wyjątkowych możliwościach wokalnych. Koncertująca po całym świecie polska wokalistka blues i gospel. Na żywo jest gwarancją wielkich emocji, w każdy dźwięk wkłada całe swoje serce. Świetna zarówno w łagodnych bluesowych melodiach jak i porywających piosenkach. Wiecznie uśmiechnięta.
Magda należy do grona najbardziej utytułowanych polskich artystów grających bluesa, jest półfinalistką największego bluesowego festiwalu na świecie  Chicago Blues Festival.
Trzykrotna Bluesowa Wokalistka Roku zdaniem czytelników branżowego kwartalnika „Twój Blues”.
Muzyka Magdy to przygotowywane przez nią wysmakowane aranżacje standardów bluesowych, jazzowych, rockowych, muzyki gospel, funk i soul, a także współczesnych kompozycji inspirowanych tymi nurtami. Jej głos znakomicie pasuje zarówno do bluesa, jak i swingu czy melodii afrykańskich, które Magdzie są też bardzo bliskie. To muzyka z jednej strony głęboko osadzona w tradycji, zwłaszcza amerykańskiej, z drugiej - bardzo osobista w charakterze i nieszablonowa. Emocje, żywiołowość, radość i ogromne poczucie humoru przeplatają się z powagą, mrokiem i melancholią, wszystko to zaś przenika i spaja mocny puls i rytm. Niekonwencjonalne wykorzystanie saksofonu, gitary dobro, instrumentów perkusyjnych oraz głosu nadaje tej muzyce nieco inny kolor.
Magda Piskorczyk występowała z czołówką polskiej sceny bluesowej, m.in. Wojciechem Karolakiem, Leszkiem Winderem, Jerzym Styczyńskim, Leszkiem Cichońskim, a także z muzykami światowego formatu: Bobem Margolinem oraz Bobem Brozmanem. Regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali bluesowych i gospel w Europie, m.in. w Niemczech, Francji i Anglii. Śpiewa mocnym, niskim, „czarnym” głosem i gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej, basowej.
Magda Piskorczyk w Tarnowie zagra ze swoim triem, w którym wystąpi druga kobieta w zespole Aleksandra Siemieniuk (git. dobro).

21.08
BORYCZKA TRIO

Tarnowska formacja, która specjalnie na Festiwal Był Sobie Blues opracowała repertuar na bazie filmowej ekcyklopedii bluesa M. Scorsese. W ich wykonaniu usłyszymy najważniejsze utwory w historii bluesa.
OSŁY
Eksperymentalny zespół w którym grają aż dwie perkusje.
Zespół powstał w sierpniu 2007 roku. Założycielem jest skrzypek Martyny Jakubowicz Jan Gałach. Osły zaliczyli już kilka dużych imprez, m.in.: Olsztyńskie Noce Bluesowe, Lauba Pełno Bluesa, Śląskie Brzmienie. Zespół właśnie nagrał energetyczną płytę z dużą dawką rock&rolla, którą również zaprezentuje na żywo w Tarnowie.* GALERIA *


(339x480)
JPEG
(339x480)
ZIP
0.00 kb
4 BYŁ SOBIE BLUES - Letni Festiwal Bluesa 2009 - Rynek, sierpień 2009

| SCENA | FILM | GALERIA | EDUKACJA | USŁUGI | O NAS | FOTORELACJE | TERMINARZ IMPREZ | 20 TNF | 21 TNF | BYŁ SOBIE BLUES...2007 | DNI TARNOWA 2006 | BYŁ SOBIE BLUES...2006 | 22 TNF | DNI TARNOWA 2008 | BYŁ SOBIE BLUES...2008 | 23 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA | BYŁ SOBIE BLUES... 2009 |
(©) www.tck.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.