Dziś jest: 6 grudzień 2023 r.
Szukane wyrażenie:


sprawdź repertuar na dzień:Znajdź projekcje filmu:


SCENA
FILM
KINO MARZENIE
ZAPOWIEDZI FILMOWE
CZWARTY-ekSTRA FILM
PLAN KINA
KINO OFF
PROJEKCJE SPECJALNE
TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA
CINEMA OFF
AKADEMIA FILMOWA
GALERIA
EDUKACJA
USŁUGI
O NAS
FOTORELACJE
TERMINARZ IMPREZ
20 TNF
21 TNF
BYŁ SOBIE BLUES...2007
DNI TARNOWA 2006
BYŁ SOBIE BLUES...2006
22 TNF
DNI TARNOWA 2008
BYŁ SOBIE BLUES...2008
23 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA
BYŁ SOBIE BLUES... 2009


Tarnowskie
Centrum
Kultury


ul. Rynek 5
33-100 Tarnów
POLAND

tel/fax:+48 14 6 888 888

email: tck@tck.pl

Kino Marzenie
ul. Staszica 4
33 - 100 Tarnów
POLAND

tel/fax:+48 14 6 888 885

email: kino@tck.plFILM / KINO MARZENIE

drukuj
2007-02-28
"ŻYCIE NA PODSŁUCHU" (źródło: Inf.wł./MonolithPlus)
Debiut filmowy Floriana Henckel von Donnersmarck
"ŻYCIE NA PODSŁUCHU"
laureat europejskich nagród filmowych  oraz zdobywca OSCARA 2007 w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny
w Kinie Marzenie od 16 do 22 marca!


Swoim reżyserskim debiutem Florian Henckel von Donnersmarck dokonał czegoś niebywałego. Ukazał historię osadzoną w samym sercu NRD, nie uciekając się do półprawd czy kompromisów, jakimi były popularne ostatnio „NRD-owskie komedie” („Słoneczna aleja”, „Goodbye Lenin”). Przyglądając się życiu codziennemu za żelazną kurtyną, opisał mechanizmy władzy, które zapewniwszy systemowi panującemu w NRD trwałość, doprowadziły również do jego upadku. W uznaniu przenikliwości tego opisu, film został nagrodzony aż siedmioma Niemieckimi Nagrodami Filmowymi, w tym za najlepszy film, reżyserię, scenariusz i aktora oraz czterema Bavarian Film Awards oraz OSCAREM za Najlepszy Film Zagraniczny!

O filmie:
Listopad 1984 r., Izba Zatrzymań Hohenschönhausen. Kapitan Gerd Wiesler (Ulrich Mühe) skutecznie i bezlitośnie przesłuchuje więźnia podejrzanego o pomoc przyjacielowi w ucieczce z kraju. Wiesler nagrywa przesłuchanie, żeby zaprezentować metody używane dla pozyskania zeznań jako przykład swoim uczniom w Wyższej Szkole Stasi. Na premierze sztuki Georga Dreymana (Sebastian Koch), Wiesler ma okazję obserwować autora i odtwórczynię głównej roli, piękną aktorkę Christę-Marie Sieland. Wkrótce Anton Grubitz (Ulrich Tukur), zarządzający Departamentem Kultury w Stasi, wyda Wieslerowi  rozkaz prowadzenia stałego nadzoru nad pisarzem, którego minister Hempf (Thomas Thieme) podejrzewa o nielojalność wobec Niemieckiej Socjalistycznej Partii Jedności.

Gdy Dreyman przebywa poza domem, w jego mieszkaniu umieszczone zostają materiały podsłuchowe. Wiesler prowadzi nadzór nad poczynaniami twórcy ze strychu jego domu. Pierwszym sprawdzianem jego skuteczności są 40-te urodziny Dreymana, na które przybywa szereg jego przyjaciół ze świata kultury, m.in. bojkotowany reżyser jego dotychczasowych sztuk Albert Jerska, za którym pisarz bezskutecznie wstawiał się u ministra Hempfa. Jedną z zaproszonych jest także Christa-Maria Sieland. Jak zanotuje sam Wiesler, podsłuchiwany po zakończonym przyjęciu „odbywa z nią stosunek płciowy”.

Tymczasem Hempf coraz chętniej okazuje swoje uczucie aktorce, z którą od jakiegoś czasu romansuje. Obserwujący sytuację Wiesler postanawia zwrócić uwagę pisarza na zdradę kochanki. Dzwoni do jego drzwi w chwili, gdy aktorka wysiada z samochodu ministra. Urażony Dreyman nie daje po sobie jednak poznać, że wie o schadzkach Hempfa z jego partnerką.

Z dnia na dzień Wiesler czuje się coraz bardziej zdezorientowany, wracając po pracy do swoich prywatnych spraw. Ryzykując zdekonspirowanie, postanawia wynieść z mieszkania obserwowanego książkę i po raz pierwszy ma okazję przeczytać dzieło Bertolda Brechta. Ingeruje także w plany towarzyszki Dreymana. Przypadkowo spotyka aktorkę w barze, wychwala jej talent i prosi, aby pozostała wierna sobie, czym zniechęca ją do kolejnej schadzki z ministrem. Jego działalność staje się groźna dla całego systemu, gdy zaczyna fałszować notatki i nie donosi o planach Dreymana napisania artykułu, kompromitującego partię w oczach świata.

O produkcji:
Przed realizacją własnego scenariusza pt. „Życie na podsłuchu”, reżyser Florian Henckel von Donnersmarck poświęcił blisko 4 lata wnikliwym badaniom danych o Stasi. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 26 października 2004 roku i trwały 37 dni. Poza zgłębieniem literatury poświęconej temu tematowi, twórca odbył wielogodzinne rozmowy z naocznymi świadkami, byłymi funkcjonariuszami Stasi i jej ofiarami. Historycznymi konsultantami von Donnersmarcka byli profesor Manfred Wilke, przewodniczący Komisji ds. Badań nad Rządami Niemieckiej Socjalistycznej Partii Jedności, Jörg Drieselman z Centrum Badań na  Normannenstraße, były pułkownik Stasi Wolfgang Schmidt oraz Bert Neumenn, główny scenograf teatru Berliner Volksbühne. Przy filmie pracowało szereg innych osób, które doświadczyły prześladowań ze strony władz NRD, np. jeden z rekwizytorów trafił kiedyś do aresztu na Normannenstraße.

Twórcy filmu wyszli z założenia, że kręcenie w oryginalnych lokalizacjach ma pierwszorzędne znaczenie w filmie o tak ważnym historycznym temacie. Zdjęcia odbywały się m.in. w centrali Stasi na Normannenstraße, gdzie obecnie mieści się muzeum. To w tym  budynku porucznik Grubitz odbywa rozmowy z swoimi zwierzchnikami i Wieslerem. Producent Max Wiedemann zauważa, że realizacja filmów o Berlinie z 1930 i 1984 roku jest równie kosztowna. Nie szczędzono zatem środków na odtworzenie charakterystycznego wyglądu NRD-owskich miast. Szczególnie wiele wysiłku kosztowało scenografów zamalowywanie grafitti, pokrywających niemal wszystkie mury w mieście. Praca okazała się wyjątkowo żmudna, bo po kilku godzinach nowoczesne „dzieła sztuki” pojawiały się na nowo.

Twórcy „Życie na podsłuchu” jako pierwsi i jak dotąd jedyni mieli dostęp do siedziby archiwów Stasi. Pokazano między innymi wielki zmechanizowany system składowania akt, który od czasu realizacji filmu zmodernizowano. Dane oczywiście zachowano, ale stary sposób ich przechowywania istnieje już tylko na taśmie celuloidowej.

Wysoka techniczna jakość filmu jest dziełem uznanych twórców, takich jak operator Hagen Bogdański („Nie ma dokad iść”), kostiumolog Gabriele Binder („Doubting Thomas”) i montażystka Patricia Rommel („Nigdzie w Afryce”, „Po tamtej stronie ciszy”). Sporo wysiłku i szczęścia wymagało pozyskanie laureata Oscara – Gabriela Yareda -  do napisania muzyki do „Cudzego życia”. Skala tego przedsięwzięcia była nietypowa dla kompozytora, który zwykle pracuje nad wielomilionowymi produkcjami takimi jak „Utalentowany pan Ripley”. Jednak jakość scenariusza i wielkie zaangażowanie von Donnersmarcka przekonały Yareda do przygotowania ścieżki dźwiękowej, nagranej z Praską Orkiestrą Symfoniczną, jedną z najlepszych na świecie.

Obsada:
Martina Gedeck (Christa-Maria Sieland)
Urodzona w Monachium, studiowała na Freie Universität. Skończyła wydział aktorski w 1986 roku, a karierę sceniczną kontynuowała w Hamburgu, Berlinie i Frankfurcie. W filmie zadebiutowała w 1983 roku, a pierwszą poważną rolę zagrała w telewizyjnej produkcji Dominika Grafa „Die Beute” (1987/88). W latach 90. chętnie występowała w dziełach młodych twórców niemieckich, takich jak „Maybe, Maybe Not”, „Talk of the Town”, „Life is All You Get” i „Rossini”, za który otrzymała Niemiecką Nagrodę Filmową. Kolejną przyniósł jej cieszący się międzynarodową sławą film „Martha, Martha”. W 2006 roku otrzymała kolejną nominację za „Cząstki elementarne”.

Ulrich Mühe (Gerd Wiesler)
Urodzony w 1953 roku w Grimmie, miał zostać robotnikiem budowlanym, zanim zdecydował się na rozpoczęcie studiów aktorskich w Lipsku w 1975 roku. W 1983 roku przystąpił do Deutsches Theater. Zagrał w szeregu NRD-owskich produkcji przed przyjęciem roli, która przyniosła mu popularność – „Pajęcza sieć” Bernharda Wickiego. W latach 90. grał w filmach Michaela Hanekego „Wideo Benny’ego”, „Funny Games” oraz „Zamek”. Szczególną uwagę krytyki zwrócił jego występ jako doktora Mengelego w obrazie „Amen” Costy Gavrasa.

Sebastian Koch (Georg Dreyman)
Urodzony w 1962 roku, studiował w sławnej monachijskiej szkole Otto Falckenberga, a debiutował na deskach teatrów w Ulm, Darmstadt i Berlinie. Przepustką do szeregu ról telewizyjnych i kinowych była rola w „Todesspiel”. Występy Kocha w „Tanz mit Teufel” i serialu „Mannowie – Powieść stulecia” przyniosły mu nagrody Grimme. Wkrótce stał się jednym z najbardziej cenionych odtwórców postaci historycznych, takich jak hrabia Stauffenberg w filmie Jo Baiera o inicjatorze spisku przeciwko Hitlerowi. W 2004 roku zagrał jednego z architektów nazizmu Alberta Speera w trzyczęściowym serialu „Speer and Hitler: The Devil’s Architect”.

Ulrich Tukur (Anton Grubitz)
Urodzony w Viernheim w 1957 roku, przed rozpoczęciem studiów aktorskich  w Stuttgarcie, utrzymywał się ze śpiewu i gry na akordeonie. W 1982 zagrał swoją debiutancką rolę w obrazie Michaela Verhoevena „Weiße Rose”. W 1986 roku prestiżowy magazyn „Theater heute” uznał go za najlepszego aktora teatralnego roku. Zagrał w szeregu ważnych dramatów historycznych: „Stammheim”(1986), „Odlotowy sekstet”(1997), „Bonhoeffer – sługa boży” (1999), „Sztuka wyboru” (2001) i „Amen” (2002). Wystąpił również w hollywoodzkiej wersji „Solaris” w reżyserii Stevena Soderbergha.

O twórcach:
Florian Henckel Von Donnersmarck (Reżyseria, scenariusz)

Urodził się w Kolonii w 1973 roku, a dorastał w  Nowym Jorku, Berlinie, Frankfurcie i Brukseli. Po studiach w Leningradzie, rozpoczął naukę na oksfordzkim wydziale Nauk Politycznych, Filozofii i Ekonomii. Praktyką reżyserką stanowiła dla niego praca  z Richardem Attenborough nad „Miłością i wojną”. Po studiach w prestiżowej Akademii Filmowo-Telewizyjnej w Monachium, napisał i wyreżyserował uhonorowane szeregiem nagród filmy krótkometrażowe „Dobermann” (1999), „Les mythes urbains” (2001) i „The Templar”. „Cudze życie” jest jego debiutem pełnometrażowym.

Hagen Bogdański (Zdjęcia)
Urodzony w 1965 roku w Berlinie studiował sztukę i fotografię na tamtejszym uniwersytecie. Pierwsze doświadczenia z pracą na planie filmowym zdobył grając niewielkie role w filmach młodzieżowych, np. „Die Sendung mit der Maus”. Po ukończeniu studiów asystował tak uznanym operatorom jak Xaver Schwarzenberger, Jürgen Jürges i Gernot Roll. Pracował przy ponad 30 filmach pełnometrażowych i telewizyjnych, zdobywając Kodak Advancement Prize za „Nie ma dokąd iść” na festiwalu kina niezależnego w Ourense. W 2005 roku otrzymał nominację do German Camera Prize za „Tatort: Minenspiel”.

Gabriel Yared (Muzyka)
Ceniony kompozytor i laureat Oscara, urodzony w 1949 roku w Bejrucie. Napisał muzykę do ponad 80 filmów (debiutem był „Ratuj się kto może” Jean-Luca Godarda), ale także komponował i aranżował piosenki dla Françoise Hardy, Mireille Mathieu, Gilberta Bécaud i Charlesa Aznavoura. Ostatnio stworzył ścieżki dźwiękowe do filmów „Zatańcz ze mną”, „Sylvia” i „Bon voyage” Za „Wzgórze nadziei” otrzymał nagrodę BAFT-y, za „Angielskiego pacjenta” Oscara i Złoty Glob. Kompozycje do „Kochanka” przyniosły mu Cezara. Nominację do Oscara otrzymała także muzyka do „Utalentowanego pana Ripleya”.


Występują:
Martina Gedeck……. Christa-Maria Sieland
Ulrich Mühe…….. Gerd Wiesler
Sebastian Koch…….. Georg Dreyman
Ulrich Tukur……. Anton Grubitz

Reżyseria.................... Florian Henckel von Donnersmarck
Scenariusz................... Florian Henckel von Donnersmarck
Produkcja…………........... Max Wiedemann
Produkcja ................... Quirin Berg
Zdjęcia........................ Hagen Bogdański
Muzyka....................... Gabriel Yared
Scenografia ................ Silke Buhr

CZAS TRWANIA: 137 min.
ROK PRODUKCJI: 2006
NIEMCY
DOZWOLONY OD LAT: 12
DYSTR.: MonolithPlus

EUROPEJSKIE NAGRODY FILMOWE 2006
NAJLEPSZY FILM
NAJLEPSZY SCENARIUSZ
NAJLEPSZY AKTOR

ZŁOTE GLOBY 2007
nominacja za
NAJLEPSZY FILM OBCOJĘZYCZNY

GERMAN FILM AWARDS 2006
7 STATUETEK, W TYM:
NAJLEPSZY FILM
NAJLEPSZY REŻYSER
NAJLEPSZY AKTOR
NAJLEPSZY SCENARIUSZ

Nagroda Publiczności na 22 WMFF

OSCAR 2007


"ŻYCIE NA PODSŁUCHU" w sieci!


* GALERIA *


(640x310)
(640x316)
(640x317)
(640x320)
(640x325)
(640x327)
(640x325)
(640x318)
(640x322)
"WYSPA"

"MICHAEL JACKSON'S THIS IS IT"

"SUROGACI"

"MOJA WIELKA GRECKA WYCIECZKA"

"MAGICZNE DRZEWO"

"KAC VEGAS"

"MĄDROŚĆ I SEKS"

"NA IMIĘ MA SABINE", reż. S. Bonnaire

"MIŁOŚĆ NA WYBIEGU"

"PRAWDZIWA HISTORIA KOTA W BUTACH"

"OPERACJA DUNAJ" - Tarnowska premiera i spotkanie z twórcami - Kino Marzenie, 12.08.09

"OPERACJA DUNAJ"

"COCO CHANEL"

"HARRY POTTER I KSIĄŻE PÓŁKRWI"

"EPOKA LODOWCOWA 3: ERA DIZNOZAURÓW"

"NARZECZONY MIMO WOLI"

"30 DNI MROKU"

"GRAN TORINO"

"17 AGAIN"

"LATO MUMINKÓW"

"NOC W MUZEUM 2"

"VICKY CRISTINA BARCELONA"

"ARKA NOEGO"

"KOCHAJ I TAŃCZ"

"ZA JAKIE GRZECHY"

"GENERAŁ NIL"

"KOCHAJ I TAŃCZ"

"WYSPA DINOZAURA 2"

SPOTKANIE KWIETNIOWE- Piwnice TCK, 17 - 18.04.09

"GRY WOJENNE"

"WEEKEND Z FILMEM WĘGIERSKIM" - Kino Marzenie, 21 - 22.03.09

"LEKTOR"

"SLUMDOG. MILIONER Z ULICY"

"ZŁOTY ŚRODEK"

OSCAROWE FILMY W MARZENIU

"CIEKAWY PRZYPADEK BENJAMINA BUTTONA"

"JAGODOWA MIŁOŚĆ"

MARCOWE SPOTKANIE AKADEMII FILMOWEJ

"MILCZENIE LORNY", reż. Jean-Pierre i Luc Dardenn

"POPIEŁUSZKO. Wolność jest w nas"

"MADAGASKAR 2"

"ZAMIANA"

"SEZON NA MISIA 2"

"THE BLUES – 7 FILMOWYCH OPOWIEŚCI O BLUESIE" - Piwnice TCK, 22 - 28.02.09

"DZIEWCZYNA MOJEGO KUMPLA"

"WŁATCY MÓCH"

"OPOWIEŚCI NA DOBRANOC"

LUTOWE SPOTKANIE AKADEMII FILMOWEJ

„HAPPY GO LUCKY, CZYLI CO NAS USZCZĘŚLIWIA”, reż. Mike Leigh

"ANIMACJE - DZIECIOM WSTĘP WZBRONIONY" - Kino Marzenie, 6 - 8.02.09

"ZMIERZCH"

STYCZNIOWE SPOTKANIE AKADEMII FILMOWEJ - Piwnice TCK, 16 - 17.01.09

"TISCHNER: ŻYCIE W OPOWIEŚCIACH"

"DZIEŃ W KTÓRYM ZATRZYMAŁA SIĘ ZIEMIA"

"CZTERY GWIAZDKI"

"JUST DANCE - TYLKO TANIEC"

"ILE WAŻY KOŃ TROJAŃSKI?"

"WINX CLUB: TAJEMNICA ZAGINIONEGO KRÓLESTWA"

"W SIECI KŁAMSTW"

GRUDNIOWE WYKŁADY - ZMIANY W SPOTKANIACH

SUPER GWIAZDY NA GWIAZDKĘ - Kino Marzenie 19-21.12.08

"KLASA", reż. L. Canten

"NOCE W RODANTHE"

"BOISKO BEZDOMNYCH"

"PIORUN"

"LUCKY LUKE NA DZIKIM ZACHODZIE"

"TO NIE TAK JAK MYŚLISZ, KOTKU"

"HIGH SCHOOL MUSICAL 3"

"KRÓL MACIUŚ I"

AKADEMIA FILMOWA 3 - Spotkania listopadowe

"FADOS", reż. C. Saura

"MAMMA MIA!"

"PIŁA V"

"SERCE NA DŁONI"

"ŚWIADECTWO"

"NIEBO NAD PARYŻEM", reż. C. Klapisch

"LISSI NA LODZIE"

"DZIEWCZYNY Z ST. TRINIAN"

EKO-ŚWIAT - IX PRZEGLĄD FILMÓW EKOLOGICZNYCH - 30.09 - 03.10.08

"BABYLON A.D."

"ZŁOTA RYBKA", reż. Tomasz Wolski

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMÓW DLA DZIECI "GALICJA 2008" - Kino Marzenie, 24-28.09.08

AKADEMIA FILMOWA III - FILM POLSKI

"[REC]"

"ANGIELSKA ROBOTA"

"MAŁPY W KOSMOSIE"

"KUNG-FU PANDA"

"NIE TYLKO PEKIN - OLIMPIADA FILMOWA W MARZENIU", Kino Marzenie, 29-31.08.08

"MÓJ PRZYJACIEL LIS"

"MROCZNY RYCERZ"

"JOE STRUMMER - NIEPISANA PRZYSZŁOŚĆ", reż. J. Temple

"CZARNA OWCA"

"ŁOWCY SMOKÓW"

"INDIANA JONES - KRÓLESTWO KRYSZTAŁOWEJ CZASZKI"

"NIEDŹWIADEK", reż. J. Hrebejk

"WALL-E"

"JAK ŻYĆ?"

"MŁODOŚĆ STULATKA"

"STEP UP 2"

"2 DNI W PARYŻU"

"SUPERHERO"

"SEKS W WIELKIM MIEŚCIE"

"PODRÓŻ CZERWONEGO BALONIKA", reż. Hou Hsiao-hsien

"NAWIEDZONA NARZECZONA"

"OPOWIEŚĆ Z NARNII: KSIĄŻE KASPIAN"

"JUNO"

"NIEODEBRANE POŁĄCZENIE"

"PORA MROKU"

"KOŃ WODNY: LEGENDA GŁĘBIN"

"SKORUMPOWANI"

"POLAK POTRZEBNY OD ZARAZ", reż. Ken Loach

WEEKEND Z CHAPLINEM - Kino Marzenie, 18 - 20.04.08

"DON CHICHOT"

"NIE KŁAM, KOCHANIE"

KINO MARZENIE W SIECI KIN STUDYJNYCH i LOKALNYCH

"LEJDIS"

"10.000 BC"

"WYSPA DINOZAURA"

"MAŁA WIELKA MIŁOŚĆ"

"KLASZTOR. PAN VIG I ZAKONNICA", reż. Pernille Rose Gronkjaer

"PIŁA IV"

"4 MIESIĄCE, 3 TYGODNIE i 2 DNI", reż. Cristian Mungiu

"ROZMOWY NOCĄ"

"3:10 DO YUMY", reż. James Mangold

"ASTERIX NA OLIMPIADZIE"

"JESTEM LEGENDĄ"

"BEOWULF"

"RANCZO WILKOWYJE"

"GWIEZDNY PYŁ"

"PO PROSTU RAZEM", reż. Claude Barri, Kino Marzenie, 06.12.07

"ZŁOTY KOMPAS"

"WPADKA"

"FILM O PSZCZOŁACH"

"WIECZÓR"

"IRINA PALM", reż. Sam Garbarski, Kino Marzenie 08.11.07

"RATATUJ"

"VOLVER", reż Pedro Almodóvar - Kino Marzenie, 25.10.07

"I TY MOŻESZ ZOSTAĆ BOHATEREM"

"KATYŃ"

"U PANA BOGA W OGRÓDKU"

"WOJOWNICZE ŻÓŁWIE NINJA"

"A WŁAŚNIE, ŻE TAK!"

AKADEMIA FILMOWA II - Współcześni mistrzowie kina

VIII Przegląd Filmów Ekologicznych "EKOŚWIAT" - Kino Marzenie, 18 - 20.09.07

"JESIENNA SONATA", reż. Ingmar Bergman

"NA FALI"

"NEXT"

"SADYSTA"

"TRANSFORMERS"

"FRANKLIN I SKARB JEZIORA"

"A WŁAŚNIE, ŻE TAK!"

MultiMediaOFF - Przegląd Polskiego Kina Niezależnego, Ogródek TCK, 14.07.07

"PRZYPADEK HAROLDA CRICKA"

"HOT FUZZ - OSTRE PSY"

OCEAN"S 13

"HARRY POTTER I ZAKON FENIKSA"

"SHREK TRZECI"

"PLAGA"

"MOST DO TERABITHII"

"KRÓLOWA"

"MIŁOŚĆ, NIE PRZESZKADZAĆ"

"PACHNIDŁO"

"SPIDER - MAN 3"

"WAKACJE JASIA FASOLI"

"KLĄTWA 2"

"STEFAN MALUTKI"

"TESTOSTERON"

"WIELKA CISZA"

"TRYPTYK RZYMSKI"

"300"

"ŻYCIE NA PODSŁUCHU"

"WIATR BUSZUJĄCY W JĘCZMIENIU"

"KRWAWY DIAMENT" (Blood Diamond)

"ŚWIADEK KORONNY"

"PAJĘCZYNA CHARLOTTY" (Charlotte s Web)

"SMOCZE WZGÓRZE" (Dragon Hill)

"GHOST RIDER"

"UŚPIONE DZIECKO"

"RYŚ"

"DLACZEGO NIE!"

"ARTUR I MINIMKI"

"JAK TO SIĘ ROBI"

PRZEGLĄD KINA RUMUŃSKIEGO - Piwnice TCK 22 - 26.01.07

"ERAGON"

"SEZON NA MISIA" (Open Season)

"NARODZENIE" (The Nativity Story)

"CASINO ROYALE"

"KLUCZE DO DOMU" (Le Chiavi di Casa)

"HAPPY FEET: Tupot małych stóp "

"PUŁAPKA" (Hard Candy)

"PO ROZUM DO MRÓWEK"

ROSJA - POLSKA. NOWE SPOJRZENIE - Piwnice TCK 20.11.06

"ZAKOCHANY PARYŻ" (Paris, je t aime)

"STEP UP - TANIEC ZMYSŁÓW"

"INFLIRTACJA"

"DIABEŁ UBIERA SIĘ U PRADY"

"OBY DO WIOSNY"

Rusza Akademia Filmowa w TCK

"LOT 93" (United 93)

"GARFIELD 2"

"7 KRASNOLUDKÓW - HISTORIA PRAWDZIWA" (Sieben Zwerge - Männer allein im Wald)

"DOM NAD JEZIOREM" (The Lake House)

"ZABÓJCZY NUMER" (Lucky Number Slevin)

VII Przegląd Filmów Ekologicznych "EKOŚWIAT" - Kino Marzenie

"KAROL - PAPIEŻ, KTÓRY POZOSTAŁ CZŁOWIEKIEM"

"S@MOTNOŚĆ W SIECI"

"SEXiPIStOLS"

"ZA ILE MNIE POKOCHASZ?"

"SUPERMAN: POWRÓT"

"AUTA" (The Cars)

"PIRACI Z KARAIBÓW: SKRZYNIA UMARLAKA"

SKOK PRZEZ PŁOT (Over the Hedge)

GDZIE LEŻY PRAWDA (Where the Truth Lies)

"TSOTSI"

"EPOKA LODOWCOWA 2: Odwilż" (Ice Age 2: The Meltdown)

"FIREWALL" (Firewall)

"LASSIE" (Lassie)

Cinema OFF - "UCIEC STĄD" - reż. Mathias Mezler

"POSEJDON" (Poseidon)

"KOD DA VINCI" (The Da Vinci Code)

"HI WAY"

"DŻUNGLA" (The Wilde)

ZAKOŃCZENIE 20 TARNOWSKIEJ NAGRODY FILMOWEJ

CinemaOFF w maju - "UGÓR" reż. Dominik Matwiejczyk

"STRASZNY FILM 4" (Scary Movie 4)

"ASTERIX I WIKINGOWIE" (Asterix and the Vikings - 2006)

Zakończenie 20 Tarnowskiej Nagrody Filmowej - Laureaci Festiwalu

"WSZYSCY JESTEŚMY CHRYSTUSAMI"

"NA PSA UROK" (The Shaggy Dog)

"CZERWONY KAPTUREK – PRAWDZIWA HISTORIA" (Hoodwinked)

20 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA - 7 - 13 maja 2006

„GOOD NIGHT, AND GOOD LUCK”

Retrospektywa MFNFF “Oskariada 2005” w ramach Cinema OFF

"NAGI INSTYNKT 2" (Basic Instinct 2)

"OFF-Publicystyka" - kolejny pokaz w ramach Cinema OFF

"KRWAWA NIEDZIELA (Bloody Sunday)" w Marzeniu w ramach "DNI IRLANDZKICH"

"SOPHIE SCHOLL - OSTATNIE DNI"

"JAN PAWEŁ II"

"PIŁA 2" (Saw II 2005)

"SZEREGOWIEC DOLOT" (Valiant 2005)

"JA WAM POKAZĘ!"

OFFskary 2005

Projekt "Cinema OFF" w Tarnowskim Centrum Kultury

"WITAJ, NOCY"

"BAMBI 2" ("Bambi 2")

"TYLKO MNIE KOCHAJ"

"GNIJĄCA PANNA MŁODA" (Corpse Bride) 2005

"JEDEN DZIEŃ W EUROPIE" - INAUGARACJA SEZONU 2006

"KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU" (The Princess and the Pea)

KINO MARZENIE

"ELIZABETHTOWN" (Elizabethtown)

PLAN KINA MARZENIE

"OPOWIEŚCI Z NARNII: Lew, czarownica i stara szafa” ( The chronicles of Narnia: The Lion, the Witch & the Wardrobe)

GOL!" (Goal!)

PROPOZYCJE FILMOWE NA NAJBLIŻSZE TYGODNIE

Projekcja filmów AKF Szwenk

"HARRY POTTER I CZARA OGNIA" (Harry Potter and the Goblet of Fire)

"RAY" (Ray) 2004

"PLAN LOTU" (Flightplan)

Projekcja filmu "Lawa"

"KURCZAK MAŁY"

"LEGENDA ZORRO" (The Legend of Zorro) "

"MARSZ PINGWINÓW" -

| SCENA | FILM | GALERIA | EDUKACJA | USŁUGI | O NAS | FOTORELACJE | TERMINARZ IMPREZ | 20 TNF | 21 TNF | BYŁ SOBIE BLUES...2007 | DNI TARNOWA 2006 | BYŁ SOBIE BLUES...2006 | 22 TNF | DNI TARNOWA 2008 | BYŁ SOBIE BLUES...2008 | 23 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA | BYŁ SOBIE BLUES... 2009 |
(©) www.tck.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.