Dziś jest: 6 grudzień 2023 r.
Szukane wyrażenie:


sprawdź repertuar na dzień:Znajdź projekcje filmu:


SCENA
FILM
KINO MARZENIE
ZAPOWIEDZI FILMOWE
CZWARTY-ekSTRA FILM
PLAN KINA
KINO OFF
PROJEKCJE SPECJALNE
TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA
CINEMA OFF
AKADEMIA FILMOWA
GALERIA
EDUKACJA
USŁUGI
O NAS
FOTORELACJE
TERMINARZ IMPREZ
20 TNF
21 TNF
BYŁ SOBIE BLUES...2007
DNI TARNOWA 2006
BYŁ SOBIE BLUES...2006
22 TNF
DNI TARNOWA 2008
BYŁ SOBIE BLUES...2008
23 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA
BYŁ SOBIE BLUES... 2009


Tarnowskie
Centrum
Kultury


ul. Rynek 5
33-100 Tarnów
POLAND

tel/fax:+48 14 6 888 888

email: tck@tck.pl

Kino Marzenie
ul. Staszica 4
33 - 100 Tarnów
POLAND

tel/fax:+48 14 6 888 885

email: kino@tck.plFILM / KINO MARZENIE

drukuj
2006-12-18
"ERAGON" (źródło: Inf.wł./www.stopklatka.pl)
Przygodowy film fantasy dla młodzieży według zaskakująco popularnej powieści debiutanta Christophera Paoliniego - to historia tyleż współczesna co ponadczasowa.

Najbardziej baśniowa postać powieści - latający smok Saphira - przybywa z najbardziej cenionych i jednocześnie z najbardziej zaawansowanych technologicznie studiów efektów specjalnych: WETA Digital (trylogia "Władca pierścieni", "King Kong" oraz Idustrial Ligh & Magic (cykl "Gwiezdne wojny", "Jurassic Park").
Jednocześnie WETA stworzyła na potrzeby ERAGONU porywającą scenę batalistyczną, w której siły Dobra, dowodzone przez młodego smoczego jeźdźca Eragona i Saphirę, walczą z armią Zła pod wodzą Króla Galbatoriksa.

Przez ponad dwa tysiąclecia smoki - w zależności od miejsca i czasu - były obiektem miłości, lęku a nawet kultu. Dziś mityczne stwory są podporą pop-kultury. Saphira z ERAGONA została zainspirowana bogatym dziedzictwem kulturowym, ale po raz pierwszy w historii dzięki sztuce komputerowej animacji nadano mitowi realistyczne, pełne emocji życie. Czym dla dinozaurów był "Jurassic Park", tym dla smoków jest ERAGON. Ale z drugiej strony, w stosunku do dinozaurów z "Jurassic Parku" Saphira jest krokiem naprzód: jej twarz potrafi wyrażać myśli i uczucia.

W Marzeniu od 26 grudnia 2006 do 18 stycznia 2007.
Film z polskim dubbingiem!


Wizja i tryumf Christophera Paolini: przenoszenie „Eragona” na ekran.
Już pierwsze wydanie (w twardej oprawie) powieści "Eragon" okazało się światowym fenomenem wydawniczym. Powieść stała się bestsellerem i przez 87 tygodni nie schodziła z listy przebojów "The New York Timesa" oraz przez 21 miesięcy z publikowanej przez "Publishers Weekly" listy bestsellerów dla młodzieży, będąc przez 9 miesięcy pozycją numer 1. Tylko w Ameryce Północnej sprzedano ponad 2,5 mln egzemplarzy powieści, wydanej również w 38 innych krajach.

"Eragon" to pierwsza powieść z trylogii, której drugi tom, "Najstarszy", wydany w USA i Kanadzie w sierpniu 2005, szybko stał się bestsellerem. Sprzedano ponad milion egzemplarzy powieści, która okazała się przebojem listy dziecięcych bestsellerów "The New York Timesa", listy Top-50 gazety "USA Today" oraz laureatem Quill Book Award 2006.

W momencie premiery filmu ERAGON zainteresowanie oboma powieściami znacznie wzrosło: książki wróciły na listy bestsellerów, co wiązać należy również z akcją promocyjną filmu.

Podobnie fantastyczna jest historia autora obu powieści. Pierwsze wydanie "Eragona" ukazało się sumptem rodziny Christophera Paoliniego. Po roku książka trafiła do doświadczonego wydawcy Alfreda A. Knopfa, który wydał ją w nakładzie stosownym do jej wartości.

Paolini, obecnie 22-letni, wychowywał się w Paradise Valley, w stanie Montanie - miejscu, które zainspirowało większość fantastycznych plenerów jego historii. Obie powieści przekazują jego osobiste doświadczenia dorastania w dolinie Beartooth Mountains w Montanie, jakże podobnej do doliny, która była domem Eragona.

Peter Buchman, w którego dorobku jest m.in. "Jurassic Park III", napisał scenariusz. Buchman, wielbiciel literatury i filmu science fiction i fantasy, przyznaje, że by zaskoczony młodym wiekiem autora w świetle jego maestrii prowadzenia narracji i kreślenia postaci, nie mówiąc o zdolności wykreowania kilku całkowicie zamkniętych światów. Buchman poświęcił wiele wysiłku, by w trakcie pisania scenariusza zachować bogactwo fabuły i postaci Paoliniego - zarówno z myślą o milionach fanów powieści, jak i nowych odbiorcach, którzy wraz z filmem odkryją świat ERAGONA.

W centrum zarówno powieści jak i filmu jest więź łącząca Eragona i Saphirę. "Christopher miał świetny pomysł, by młodzieniec zaprzyjaźnił się ze smokiem - mówi Buchman. - Ta relacja jest jądrem powieści, więc musieliśmy zachować ją na ekranie".

Scenariusz Buchmana zwrócił uwagę Stefena Fangmeiera. "To była fascynująca lektura - mówi reżyser. - Zważywszy fantastyczny aspekt powieści, ludzie będą patrzeć na mnie przede wszystkim jako na specjalistę od efektów specjalnych. Ale moje pierwsze wrażenia skupiały się na emocjonalnej stronie fabuły".

ERAGON przekazuje mitologię, zgodnie z którą Smoczy Jeźdźcy przynieśli pokój i dobrobyt do krainy Alagaësia. Smoki ofiarowały swoim jeźdźcom magiczną siłę, a nawet nieśmiertelność. Nikt nie był zdolny ich pokonać do chwili, kiedy jeden z nich, Galbatorix, nie zechciał przejąć władzy i zaczął zabijać innych Smoczych Jeźdźców. Ale kiedy Eragon odnalazł iskrzące światłem szafirowe jajo, z którego wykluła się Saphira, era Smoczych Jeźdźców powróciła.

Poznawszy swoje przeznaczenie Smoczego Jeźdźca, dzięki pomocy swego mentora Broma, Eragon pragnie przywrócić złoty wiek sprawiedliwości, z której kiedyś znany był jego kraj - o ile uda mu się uniknąć knowań króla Galbatoriksa. Rzucony w świat magii i mocy Eragon staje się prawdziwym bohaterem i ostatnią nadzieją ludu Alagaësii.

Rola tytułowa przypadła 18-letniemu debiutantowi Edowi Speleersowi w wyniku międzynarodowego castingu, zorganizowanego przez Twentieth Century Fox. Do rywalizacji stanęły tysiące potencjalnych Harrych Potterów, uczestniczących w setkach przesłuchań i kilkunastu sesjach zdjęć próbnych.

W filmie występują także: laureat Oscara Jeremy Irons jako Brom - dawny Smoczy Jeździec, a obecnie mentor Eragona; nominowany do Oscara John Malkovich jako potężny i zły król Galbatorix; laureat nagrody BAFTA Robert Carlyle jako potężny czarownik Durza; nomiwany do Oscara Djimon Hounsou jako Ajihad, przywódca zbuntowanego Vardenu; Sienna Guillory jako piękna wojowniczka Arya oraz Garrett Hedlund jako młodzieniec z przeszłością.

Aby uhonorować królewskie pochodzenie Saphiry, głosu smokowi użyczyła jedna z najlepszych dziś aktorek, laureatka Oscara Rachel Weisz. Kreacja Weisz urzeczywistniła jeden z najlepszych pomysłów powieści Christophera Paoliniego: sposób, w jaki Spahira porozumiewa się z Eragonem. Saphira nie mówi, jej wargi nie poruszają się jak w przypadku innych postaci wykreowanych cyfrowo. Smok porozumiewa się ze swoim Jeźdźcem telepatycznie, co sprawia, że emocjonalne relacje między nimi stają się wręcz duchowe.

ERAGONA reżyseruje Stefen Fangmeier - jeden ze współczesnych geniuszy efektów specjalnych. Kiedy pracował w Industrial Light & Magic, Fangmeier zajmował się efektami do takich filmów jak "Szeregowiec Ryan", "Twister", "Gniew oceanu" i "Pan i władca: na krańcu świata". Był czterokrotnie nominowany do Oscara, jest trzykrotnym laureatem nagrody BAFTA.

reżyseria: Stefen Fangmeier
scenariusz: Peter Buchman, Lawrence Konner, Jesse Wigutow, Mark Rosenthal

aktorzy:
Edward Speleers :Eragon  
Jeremy Irons :Brom  
Sienna Guillory :Arya  
Robert Carlyle  :Durza  
John Malkovich :Król Galbatorix  
Garrett Hedlund :Murtagh  
Alun Armstrong :Garrow  
Christopher Egan :Roran  
Gary Lewis  :Król Hrothgar  
Djimon Hounsou :Ajihad  
Rachel Weisz :Saphira (głos)  
Richard Rifkin :Horst  
Stephen Speirs :Sloan  
Joss Stone :Angela  
Tamsin Egerton :Katrina  
Ágnes Bánfalvy :Stara kobieta  
Caroline Chikezie :Nasuada  
Steven Spiers :Sloan  
Nils Allen Stewart :Lord Urgal  
Christopher Paolini :Wrogi wojownik  
Jaymes Butler :Wojownik  

zdjęcia: Hugh Johnson
muzyka: Patrick Doyle

produkcja: USA , Węgry
gatunek: Familijny , Fantasy , Przygodowy  
data premiery: 2006-12-26 (Polska) , 2006-12-13 (Świat)  
od lat: 12
czas trwania: 104 min.
dyst.: Cinepix  


* GALERIA *


(640x427)
(640x427)
(640x427)
(640x427)
(640x427)
(640x427)
(640x427)
(640x427)
(640x427)
"WYSPA"

"MICHAEL JACKSON'S THIS IS IT"

"SUROGACI"

"MOJA WIELKA GRECKA WYCIECZKA"

"MAGICZNE DRZEWO"

"KAC VEGAS"

"MĄDROŚĆ I SEKS"

"NA IMIĘ MA SABINE", reż. S. Bonnaire

"MIŁOŚĆ NA WYBIEGU"

"PRAWDZIWA HISTORIA KOTA W BUTACH"

"OPERACJA DUNAJ" - Tarnowska premiera i spotkanie z twórcami - Kino Marzenie, 12.08.09

"OPERACJA DUNAJ"

"COCO CHANEL"

"HARRY POTTER I KSIĄŻE PÓŁKRWI"

"EPOKA LODOWCOWA 3: ERA DIZNOZAURÓW"

"NARZECZONY MIMO WOLI"

"30 DNI MROKU"

"GRAN TORINO"

"17 AGAIN"

"LATO MUMINKÓW"

"NOC W MUZEUM 2"

"VICKY CRISTINA BARCELONA"

"ARKA NOEGO"

"KOCHAJ I TAŃCZ"

"ZA JAKIE GRZECHY"

"GENERAŁ NIL"

"KOCHAJ I TAŃCZ"

"WYSPA DINOZAURA 2"

SPOTKANIE KWIETNIOWE- Piwnice TCK, 17 - 18.04.09

"GRY WOJENNE"

"WEEKEND Z FILMEM WĘGIERSKIM" - Kino Marzenie, 21 - 22.03.09

"LEKTOR"

"SLUMDOG. MILIONER Z ULICY"

"ZŁOTY ŚRODEK"

OSCAROWE FILMY W MARZENIU

"CIEKAWY PRZYPADEK BENJAMINA BUTTONA"

"JAGODOWA MIŁOŚĆ"

MARCOWE SPOTKANIE AKADEMII FILMOWEJ

"MILCZENIE LORNY", reż. Jean-Pierre i Luc Dardenn

"POPIEŁUSZKO. Wolność jest w nas"

"MADAGASKAR 2"

"ZAMIANA"

"SEZON NA MISIA 2"

"THE BLUES – 7 FILMOWYCH OPOWIEŚCI O BLUESIE" - Piwnice TCK, 22 - 28.02.09

"DZIEWCZYNA MOJEGO KUMPLA"

"WŁATCY MÓCH"

"OPOWIEŚCI NA DOBRANOC"

LUTOWE SPOTKANIE AKADEMII FILMOWEJ

„HAPPY GO LUCKY, CZYLI CO NAS USZCZĘŚLIWIA”, reż. Mike Leigh

"ANIMACJE - DZIECIOM WSTĘP WZBRONIONY" - Kino Marzenie, 6 - 8.02.09

"ZMIERZCH"

STYCZNIOWE SPOTKANIE AKADEMII FILMOWEJ - Piwnice TCK, 16 - 17.01.09

"TISCHNER: ŻYCIE W OPOWIEŚCIACH"

"DZIEŃ W KTÓRYM ZATRZYMAŁA SIĘ ZIEMIA"

"CZTERY GWIAZDKI"

"JUST DANCE - TYLKO TANIEC"

"ILE WAŻY KOŃ TROJAŃSKI?"

"WINX CLUB: TAJEMNICA ZAGINIONEGO KRÓLESTWA"

"W SIECI KŁAMSTW"

GRUDNIOWE WYKŁADY - ZMIANY W SPOTKANIACH

SUPER GWIAZDY NA GWIAZDKĘ - Kino Marzenie 19-21.12.08

"KLASA", reż. L. Canten

"NOCE W RODANTHE"

"BOISKO BEZDOMNYCH"

"PIORUN"

"LUCKY LUKE NA DZIKIM ZACHODZIE"

"TO NIE TAK JAK MYŚLISZ, KOTKU"

"HIGH SCHOOL MUSICAL 3"

"KRÓL MACIUŚ I"

AKADEMIA FILMOWA 3 - Spotkania listopadowe

"FADOS", reż. C. Saura

"MAMMA MIA!"

"PIŁA V"

"SERCE NA DŁONI"

"ŚWIADECTWO"

"NIEBO NAD PARYŻEM", reż. C. Klapisch

"LISSI NA LODZIE"

"DZIEWCZYNY Z ST. TRINIAN"

EKO-ŚWIAT - IX PRZEGLĄD FILMÓW EKOLOGICZNYCH - 30.09 - 03.10.08

"BABYLON A.D."

"ZŁOTA RYBKA", reż. Tomasz Wolski

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMÓW DLA DZIECI "GALICJA 2008" - Kino Marzenie, 24-28.09.08

AKADEMIA FILMOWA III - FILM POLSKI

"[REC]"

"ANGIELSKA ROBOTA"

"MAŁPY W KOSMOSIE"

"KUNG-FU PANDA"

"NIE TYLKO PEKIN - OLIMPIADA FILMOWA W MARZENIU", Kino Marzenie, 29-31.08.08

"MÓJ PRZYJACIEL LIS"

"MROCZNY RYCERZ"

"JOE STRUMMER - NIEPISANA PRZYSZŁOŚĆ", reż. J. Temple

"CZARNA OWCA"

"ŁOWCY SMOKÓW"

"INDIANA JONES - KRÓLESTWO KRYSZTAŁOWEJ CZASZKI"

"NIEDŹWIADEK", reż. J. Hrebejk

"WALL-E"

"JAK ŻYĆ?"

"MŁODOŚĆ STULATKA"

"STEP UP 2"

"2 DNI W PARYŻU"

"SUPERHERO"

"SEKS W WIELKIM MIEŚCIE"

"PODRÓŻ CZERWONEGO BALONIKA", reż. Hou Hsiao-hsien

"NAWIEDZONA NARZECZONA"

"OPOWIEŚĆ Z NARNII: KSIĄŻE KASPIAN"

"JUNO"

"NIEODEBRANE POŁĄCZENIE"

"PORA MROKU"

"KOŃ WODNY: LEGENDA GŁĘBIN"

"SKORUMPOWANI"

"POLAK POTRZEBNY OD ZARAZ", reż. Ken Loach

WEEKEND Z CHAPLINEM - Kino Marzenie, 18 - 20.04.08

"DON CHICHOT"

"NIE KŁAM, KOCHANIE"

KINO MARZENIE W SIECI KIN STUDYJNYCH i LOKALNYCH

"LEJDIS"

"10.000 BC"

"WYSPA DINOZAURA"

"MAŁA WIELKA MIŁOŚĆ"

"KLASZTOR. PAN VIG I ZAKONNICA", reż. Pernille Rose Gronkjaer

"PIŁA IV"

"4 MIESIĄCE, 3 TYGODNIE i 2 DNI", reż. Cristian Mungiu

"ROZMOWY NOCĄ"

"3:10 DO YUMY", reż. James Mangold

"ASTERIX NA OLIMPIADZIE"

"JESTEM LEGENDĄ"

"BEOWULF"

"RANCZO WILKOWYJE"

"GWIEZDNY PYŁ"

"PO PROSTU RAZEM", reż. Claude Barri, Kino Marzenie, 06.12.07

"ZŁOTY KOMPAS"

"WPADKA"

"FILM O PSZCZOŁACH"

"WIECZÓR"

"IRINA PALM", reż. Sam Garbarski, Kino Marzenie 08.11.07

"RATATUJ"

"VOLVER", reż Pedro Almodóvar - Kino Marzenie, 25.10.07

"I TY MOŻESZ ZOSTAĆ BOHATEREM"

"KATYŃ"

"U PANA BOGA W OGRÓDKU"

"WOJOWNICZE ŻÓŁWIE NINJA"

"A WŁAŚNIE, ŻE TAK!"

AKADEMIA FILMOWA II - Współcześni mistrzowie kina

VIII Przegląd Filmów Ekologicznych "EKOŚWIAT" - Kino Marzenie, 18 - 20.09.07

"JESIENNA SONATA", reż. Ingmar Bergman

"NA FALI"

"NEXT"

"SADYSTA"

"TRANSFORMERS"

"FRANKLIN I SKARB JEZIORA"

"A WŁAŚNIE, ŻE TAK!"

MultiMediaOFF - Przegląd Polskiego Kina Niezależnego, Ogródek TCK, 14.07.07

"PRZYPADEK HAROLDA CRICKA"

"HOT FUZZ - OSTRE PSY"

OCEAN"S 13

"HARRY POTTER I ZAKON FENIKSA"

"SHREK TRZECI"

"PLAGA"

"MOST DO TERABITHII"

"KRÓLOWA"

"MIŁOŚĆ, NIE PRZESZKADZAĆ"

"PACHNIDŁO"

"SPIDER - MAN 3"

"WAKACJE JASIA FASOLI"

"KLĄTWA 2"

"STEFAN MALUTKI"

"TESTOSTERON"

"WIELKA CISZA"

"TRYPTYK RZYMSKI"

"300"

"ŻYCIE NA PODSŁUCHU"

"WIATR BUSZUJĄCY W JĘCZMIENIU"

"KRWAWY DIAMENT" (Blood Diamond)

"ŚWIADEK KORONNY"

"PAJĘCZYNA CHARLOTTY" (Charlotte s Web)

"SMOCZE WZGÓRZE" (Dragon Hill)

"GHOST RIDER"

"UŚPIONE DZIECKO"

"RYŚ"

"DLACZEGO NIE!"

"ARTUR I MINIMKI"

"JAK TO SIĘ ROBI"

PRZEGLĄD KINA RUMUŃSKIEGO - Piwnice TCK 22 - 26.01.07

"ERAGON"

"SEZON NA MISIA" (Open Season)

"NARODZENIE" (The Nativity Story)

"CASINO ROYALE"

"KLUCZE DO DOMU" (Le Chiavi di Casa)

"HAPPY FEET: Tupot małych stóp "

"PUŁAPKA" (Hard Candy)

"PO ROZUM DO MRÓWEK"

ROSJA - POLSKA. NOWE SPOJRZENIE - Piwnice TCK 20.11.06

"ZAKOCHANY PARYŻ" (Paris, je t aime)

"STEP UP - TANIEC ZMYSŁÓW"

"INFLIRTACJA"

"DIABEŁ UBIERA SIĘ U PRADY"

"OBY DO WIOSNY"

Rusza Akademia Filmowa w TCK

"LOT 93" (United 93)

"GARFIELD 2"

"7 KRASNOLUDKÓW - HISTORIA PRAWDZIWA" (Sieben Zwerge - Männer allein im Wald)

"DOM NAD JEZIOREM" (The Lake House)

"ZABÓJCZY NUMER" (Lucky Number Slevin)

VII Przegląd Filmów Ekologicznych "EKOŚWIAT" - Kino Marzenie

"KAROL - PAPIEŻ, KTÓRY POZOSTAŁ CZŁOWIEKIEM"

"S@MOTNOŚĆ W SIECI"

"SEXiPIStOLS"

"ZA ILE MNIE POKOCHASZ?"

"SUPERMAN: POWRÓT"

"AUTA" (The Cars)

"PIRACI Z KARAIBÓW: SKRZYNIA UMARLAKA"

SKOK PRZEZ PŁOT (Over the Hedge)

GDZIE LEŻY PRAWDA (Where the Truth Lies)

"TSOTSI"

"EPOKA LODOWCOWA 2: Odwilż" (Ice Age 2: The Meltdown)

"FIREWALL" (Firewall)

"LASSIE" (Lassie)

Cinema OFF - "UCIEC STĄD" - reż. Mathias Mezler

"POSEJDON" (Poseidon)

"KOD DA VINCI" (The Da Vinci Code)

"HI WAY"

"DŻUNGLA" (The Wilde)

ZAKOŃCZENIE 20 TARNOWSKIEJ NAGRODY FILMOWEJ

CinemaOFF w maju - "UGÓR" reż. Dominik Matwiejczyk

"STRASZNY FILM 4" (Scary Movie 4)

"ASTERIX I WIKINGOWIE" (Asterix and the Vikings - 2006)

Zakończenie 20 Tarnowskiej Nagrody Filmowej - Laureaci Festiwalu

"WSZYSCY JESTEŚMY CHRYSTUSAMI"

"NA PSA UROK" (The Shaggy Dog)

"CZERWONY KAPTUREK – PRAWDZIWA HISTORIA" (Hoodwinked)

20 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA - 7 - 13 maja 2006

„GOOD NIGHT, AND GOOD LUCK”

Retrospektywa MFNFF “Oskariada 2005” w ramach Cinema OFF

"NAGI INSTYNKT 2" (Basic Instinct 2)

"OFF-Publicystyka" - kolejny pokaz w ramach Cinema OFF

"KRWAWA NIEDZIELA (Bloody Sunday)" w Marzeniu w ramach "DNI IRLANDZKICH"

"SOPHIE SCHOLL - OSTATNIE DNI"

"JAN PAWEŁ II"

"PIŁA 2" (Saw II 2005)

"SZEREGOWIEC DOLOT" (Valiant 2005)

"JA WAM POKAZĘ!"

OFFskary 2005

Projekt "Cinema OFF" w Tarnowskim Centrum Kultury

"WITAJ, NOCY"

"BAMBI 2" ("Bambi 2")

"TYLKO MNIE KOCHAJ"

"GNIJĄCA PANNA MŁODA" (Corpse Bride) 2005

"JEDEN DZIEŃ W EUROPIE" - INAUGARACJA SEZONU 2006

"KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU" (The Princess and the Pea)

KINO MARZENIE

"ELIZABETHTOWN" (Elizabethtown)

PLAN KINA MARZENIE

"OPOWIEŚCI Z NARNII: Lew, czarownica i stara szafa” ( The chronicles of Narnia: The Lion, the Witch & the Wardrobe)

GOL!" (Goal!)

PROPOZYCJE FILMOWE NA NAJBLIŻSZE TYGODNIE

Projekcja filmów AKF Szwenk

"HARRY POTTER I CZARA OGNIA" (Harry Potter and the Goblet of Fire)

"RAY" (Ray) 2004

"PLAN LOTU" (Flightplan)

Projekcja filmu "Lawa"

"KURCZAK MAŁY"

"LEGENDA ZORRO" (The Legend of Zorro) "

"MARSZ PINGWINÓW" -

| SCENA | FILM | GALERIA | EDUKACJA | USŁUGI | O NAS | FOTORELACJE | TERMINARZ IMPREZ | 20 TNF | 21 TNF | BYŁ SOBIE BLUES...2007 | DNI TARNOWA 2006 | BYŁ SOBIE BLUES...2006 | 22 TNF | DNI TARNOWA 2008 | BYŁ SOBIE BLUES...2008 | 23 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA | BYŁ SOBIE BLUES... 2009 |
(©) www.tck.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.