Dziś jest: 6 grudzień 2023 r.
Szukane wyrażenie:


sprawdź repertuar na dzień:Znajdź projekcje filmu:


SCENA
FILM
KINO MARZENIE
ZAPOWIEDZI FILMOWE
CZWARTY-ekSTRA FILM
PLAN KINA
KINO OFF
PROJEKCJE SPECJALNE
TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA
CINEMA OFF
AKADEMIA FILMOWA
GALERIA
EDUKACJA
USŁUGI
O NAS
FOTORELACJE
TERMINARZ IMPREZ
20 TNF
21 TNF
BYŁ SOBIE BLUES...2007
DNI TARNOWA 2006
BYŁ SOBIE BLUES...2006
22 TNF
DNI TARNOWA 2008
BYŁ SOBIE BLUES...2008
23 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA
BYŁ SOBIE BLUES... 2009


Tarnowskie
Centrum
Kultury


ul. Rynek 5
33-100 Tarnów
POLAND

tel/fax:+48 14 6 888 888

email: tck@tck.pl

Kino Marzenie
ul. Staszica 4
33 - 100 Tarnów
POLAND

tel/fax:+48 14 6 888 885

email: kino@tck.plFILM / PROJEKCJE SPECJALNE

drukuj
2006-12-27
PRZEGLĄD KINA RUMUŃSKIEGO - Piwnice TCK 22 - 26.01.07 (źródło: Inf.wł./www.stopklatka.pl)
Tarnowskie Centrum Kultury prezentuje
w dniach 22-26 stycznia 2007 Przegląd Kina Rumuńskiego.

Kinematografia rumuńska to odkrycie ostatnich dwóch lat - kolejne filmy zdobywają najwyższe uznanie i nagrody na najlepszych światowych festiwalach.
Także przegląd kina rumuńskiego zaprezentowany na Festiwalu Lato Filmów w Toruniu cieszył się dużą popularnością wśród publiczności i odbił się szerokim echem w mediach.
W piwnicach TCK zaprezentowane zostanie 8 filmów które obsypane zostały licznymi nagrodami na międzynarodowych festiwalach filmowych., a będą to:

Śmierć Pana Lazarescu, reż. Cristi Puiu
12:08 na wschód od Bukaresztu, reż. Corneliu Porumboiu
Tak spędziłem koniec świata, reż. Catalin Mitulescu
Papier będzie niebieski, reż. Radu Muntean
Włoszki, reż. Napoleon Helmis
Dzieci z dekretu, reż. Florin Iepan
Zachód, reż. Cristian Mungiu
Filantropia, reż Nae Caranfil

PROGRAM
Przeglądu Kina Rumuńskiego
w Tarnowskim Centrum Kultury
22-26.01.2007r.

22 stycznia 2007

poniedziałek

17.00 -  „Włoszki” reż.: Napoleon Helimis,  prod.: Rumunia  2004 r.
18.30 – „12:08 na wschód od Bukaresztu” reż.: Cornelius Porumboiu, prod.: Rumunia 2006r.

23 stycznia 2007
wtorek

17.00 – „ Śmierć Pana Lãzãrescu” reż.: Cristi Puiu,  prod.: Rumunia 2005r.

24 stycznia 2007
środa

17.00 – „Papier będzie niebieski” reż.: Radu Muntean, prod.: Rumunia 2006r.
18.45 – „ Tak spędziłem koniec świata” reż.: Celin Mitulescu, prod.: Rumunia-Francja 2006r.

25 stycznia 2007
czwartek

17.00 – „Dzieci z Dekretu: reż.: Florian Iepan,   prod.: Rumunia 2004r. (dokument)

26 stycznia 2007
piątek

17.00 – „Filantropia” reż: Nae Caranfil, prod.: Rumunia-Francja 2002r.
19.00 – „Zachód” reż.: Cristian Muniu, prod.: Rumunia 2002r.

Bilety w cenie 3,- zł do nabycia w TCK w przedsprzedaży lub na 1 godz. przed rozpoczęciem seansu.
Projekcje odbywają się w Piwnicach TCK.
Informacje o filmach

"Śmierć Pana Lãzãrescu"
ang. The Death of Mister Lãzãrescu, rum. Moartea domnului Lãzãrescu
Rumunia, 2005, 153 min.

Reżyseria: Cristi Puiu
Scenariusz: Cristi Puiu i Rãzvan Rãdulescu
Gatunek: dramat
Obsada: Ion Fiscuteanu, Luminiþa Gheorghiu, Adrian Titieni, Alexandru Fifea, Alina Berzunþeanu, Clara Vodã, Dan Chiriac, Dana Dogaru, Doru Ana, Dragoº Bucur, Florin Zamfirescu, Gabriel Spahiu, Mihai Brãtilã, Mimi Brãnescu, Monica Bârlãdeanu, Simona Popescu, Tudor Hristescu i inni


Nagrody:
Główna Nagroda w sekcji "Un certain regard", Festiwal w Cannes (2005)
Nagroda Specjalna Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago (2005) Nagroda dla najlepszego reżysera, Nagroda publiczności, Nagroda dla najlepszego filmu rumuńskiego, Nagroda FIPRESCI oraz nagrody dla najlepszego aktora (Ion Fiscuteanu) i najlepszej aktorki (Luminiþa Gheorghiu) na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Transylwania (TIFF), Cluj-Napoca (2005)
Sześćdziesięciotrzyletni starzec, pan Lãzãrescu mieszka w bloku wraz z trzema kotami. Jego żona umarła a córka wyemigrowała do Kanady. Pewnego dnia poczuł się źle i wzywa pogotowie. Zanim przyjedzie karetka, prosi o pomoc sąsiadów. Nieco później, zbadawszy go i podejrzewając raka okrężnicy, lekarz postanawia umieścić go w szpitalu. W szpitalu stają jednak na przeszkodzie inne priorytety i starzec, wzięty za alkoholika, zostaje odesłany do innego szpitala, potem do kolejnego...
Coś, co na początku zdawało się zwykłą formalnością - zbadanie i wzięcie na obserwację medyczną pewnego starca, który wymiotował i narzeka na bóle głowy - przekształca się w nieustający koszmar.

"12:08 na wschód od Bukaresztu"
rum. A fost sau n-a fost, ang. 12:08 East of Bucharest
Rumunia, 2006, 89 min.

Reżyseria: Corneliu Porumboiu
Scenariusz: Corneliu Porumboiu
Gatunek: dramat
Obsada: Ion Sapdaru, Mircea Andreescu, Teodor Corban, Lucian Iftime, Luminiþa Gheorghiu, Mirela Cioabã


Nagrody: Trofeum Camera d’Or i Nagroda Label Europa Cinema na Festiwalu w Cannes (2006), Nagroda dla najlepszego filmu w konkursie, dla najlepszego filmu rumuńskiego i Nagroda publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Transylwania (TIFF), Cluj-Napoca (2006) Cała Rumunia oglądała transmisję na żywo z tego jak wściekły tłum zmusił dyktatora Ceauºescu do ucieczki z Bukaresztu helikopterem.
W spokojnym miasteczku na wschód od stolicy, 16 lat od tej historycznej daty niejaki Jderescu, gospodarz pewnego programu w lokalnej telewizji zaprosił do studia dwóch gości, by podzielili się wspomnieniami rewolucjonistów. Jeden z nich to Piºcoci, stary emeryt, który pracuje czasami jako Święty Mikołaj, drugi to Mãnescu, nauczyciel historii, który właśnie spłacił długi za napitki, wydając na to całą pensję.
Ci troje próbują odpowiedzieć wspólnie na pytanie, które prześladuje ich od 16 lat: czy w ich mieście była czy też nie było rewolucji?
Zbudowana z serii burleskowych epizodów z udziałem tych trzech sympatycznych postaci, ta smutna komedia osiąga punkt kulminacyjny w jednej z najlepszych scen kinematografii rumuńskiej wszechczasów: obłędny talk-show w zakurzonej lokalnej telewizji, z powalającym humorem, a przy tym z nadzwyczajnym efektem realności.

"Tak spędziłem koniec świata"
rum.Cum mi-am petrecut sfârºitul lumii, ang. The Way I Spent the End of the World
Rumunia - Francja, 2006, 110 min.

Reżyseria: Cãtãlin Mitulescu
Scenariusz: Andreea Vãlean, Cãtãlin Mitulescu
Gatunek: dramat
Obsada: Dorotheea Petre, Timotei Duma, Carmen Ungureanu, Corneliu Þigancu, Cristian Vãraru, Florin Zamfirescu, Grigore Gonþa, Ionuþ Becheru, Jean Constantin, Marian Stoica, Marius Stan, Mircea Diaconu, Nicolae Enache Praida, Valentin Popescu


Nagrody: Najlepszy film europejski, MFF Sundance (2005), Najlepsza aktorka, Dorotheea Petre, MFF Cannes (2006), Nagroda Młodzieży na MFF w Valladolid (2006)

Tak spędziłem koniec świata dzieje się w pewnej dzielnicy na przedmieściach Bukaresztu, w ostatnim roku Złotego Wieku, i jest historią niejakiego Lalalilu, siedmioletniego chłopca, który wyobraża sobie, że wyzwolił nas od Ceauºescu, oraz Ewy, jego starszej siostry, która ma szansę w ten sposób zadecydować o swojej przyszłości
"Minęło prawie 17 lat od śmierci Ceauºescu, ale nadal nosimy w sobie wspomnienie i dziedzictwo tamtego okresu. Opowiadając o wydarzeniach, które dzieją się na oczach siedemnastoletniej dziewczynki i jej siedmioletniego brata, Tak spędziłem koniec świata ukazuje pewną mieszaninę smutku i radości, rzeczywistości i marzeń, które kojarzą się z tamtą epoką. Ten film to tragikomedia z domieszką wzniosłości i absurdu. Próbuje przekazać emocje tamtych czasów i przybliżyć widzom na całym świecie obraz tego, co noszą w sobie tysiące młodych rumuńskich emigrantów, którzy próbują znaleźć własne miejsce daleko od kraju. (…) Film jest oparty na moich własnych wspomnieniach, na osobistej nostalgii. Na mojej wierze w ten świat." - Cãtãlin Mitulescu

"Papier będzie niebieski"
rum. Hârtia va fi albastrã,ang. The Paper will be Blue
Rumunia, 2006, 95 min.

Reżyseria: Radu Muntean
Scenariusz: Alexandru Baciu, Radu Muntean, Rãzvan Rãdulescu
Gatunek: film akcji, dramat
Obsada: Adi Cãrãuleanu, Paul Ipate, Adrian Vancica, Alexandru Georgescu, Alexandru Potocean, Ana Ularu, Andi Vasluianu, Andrei Traian, Constantin Diþã, Dana Dogaru, Dragoº Bucur, Gabriel Spahiu, Ion Sapdaru, Mimi Brãnescu, Mirela Opriºor, Tudor Aaron Istodor, Viorel Comanici i inni.


Nagrody: Specjalne Wyróżnienie Jury i Nagroda CICAE (Confederaþia Internaþionalã a Cinematografelor de Artã ºi Eseu) na Festiwalu Filmowym w Sarajewie (2006)
Nagroda dla najlepszego filmu w ramach drugiej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Eurasia, Antalya (2006)
Nagroda specjalna Jury na Festiwalu Filmowym w Namur (2006)
Bukareszt w nocy z 21 na 22 grudnia 1989. Zmotoryzowany pluton interwencyjny pod dowództwem porucznika Neagu, otrzymuje rozkaz patrolowania podmiejskich dzielnic. Nadajnik radiowy w samochodzie działa z przerwami zaś wiadomości, które są przekazywane pomiędzy jednostkami pancernymi oraz zdawkowa emisja stacji radiowych i telewizyjnych donoszą mgliście o jakichś terrorystach, którzy szturmują państwową telewizję, wprowadzając w błąd członków załogi.
Costi, jeden z dwójki żołnierzy służących w plutonie, który odbywa służbę wojskową w Bukareszcie dzięki interwencji ojca uważa, że po tylu latach dyktatury walka przeciwko zwolennikom Ceauºescu jest obowiązkiem każdego Rumuna niezależnie od odgórnych rozkazów. Spiera się w tej kwestii z porucznikiem Neagu i korzystając z zamieszek między jego kolegami a grupą manifestujących ucieka, by walczyć w gmachu Telewizji. Żołnierz nie dociera jednak do siedziby telewizji, lecz do pobliskiej willi, gdzie przez pomyłkę zostaje wzięty za terrorystę i aresztowany przez mieszaną grupę cywilów i wojskowych broniących budynku, podczas gdy reszta plutonu wyrusza na utopijną i ryzykowną misję odbicia Costiego.

"Filantropia"
Rum. Filantropica, ang. Filantrophy
Rumunia - Francja, 2002, 110 min.

Reżyseria: Nae Caranfil
Scenariusz: Nae Caranfil
Zdjęcia: Vivi Dragan Vasile
Produkcja: Pacific Films, Strada Film, Swiss Romand TV
Występują: Mircea Diaconu, Gheorghe Dinica, Mara Nicolescu


Nagrody: Nagroda Młodego Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmów o Miłości z Mons (2002);
Nagroda UCIN za najlepszy film (2001)
Nagroda UCIN za najlepszy scenariusz (2001)
Nagroda UCIN za najlepsze kostiumy (2001)

W Bukareszcie naszych czasów, wyjść do miasta w sobotni wieczór z piękną kobietą to, z finansowego punktu widzenia, ryzykowne posunięcie. Ovidiu, skromny profesor liceum, nie mógłby sobie na to pozwolić. A jednak, nie ma nic przeciwko temu, gdyż zakochał się bez opamiętania w Dianie, dwudziestoletniej dziewczynie o zachciankach modelki. W poszukiwaniu źródła dochodów nieco konkretniejszych niż jego marna profesorska pensja, Ovidiu nurkuje w fascynującym i zarazem okrutnym świecie: mafii żebraków...

"Zachód"
Rum. Occident, ang. West
Rumunia, 2002, 105 min.

Reżyseria: Cristian Mungiu
Scenariusz: Cristian Mungiu
Zdjęcia: Vivi Dragan Vasile
Produkcja: Temple Films, Dan Badea
Występują: Alexandru Papadopol, Anca-Ioana Androne, Samuel Tastet


Nagrody: Główna Nagroda i Nagroda Meuter-Titra na Międzynarodowym Festiwalu Filmów o Miłości w Mons (2003), Nagroda Związku Filmowców Rumuńskich za rolę męską (2003)
Trofeum na Międzynarodowym Festiwalu Filmów w Transylwanii (TIFF) (2002)
Wybrany na "Quinzaine des Réalisateurs", Cannes (2002)

Komedia o rumuńskim świecie stającym twarzą w twarz z mirażem Zachodu, ironiczno-gorzkie spojrzenie na sytuacje niekiedy zabawne, innym razem ośmieszające, najczęściej bez wyjścia, z jakimi borykają się ludzie w dzisiejszej Rumunii. Jednocześnie jest to opowieść o przypadku, o zbiegu wydarzeń, o niespodziankach i o czasie.
Film przedstawia trzy różne historie, które mają miejsce w ciągu tego samego tygodnia, z bohaterami, których ścieżki przecinają się, nakładają, warunkują, najczęściej bez ich woli. Postacie, które są głównymi bohaterami w jednej z historii stają się drugoplanowymi w innych. Pewne sekwencje powtarzają się w przeciągu całego filmu dostarczając za każdym razem nowych szczegółów, które stawiają w nowym świetle zdarzenia już opowiedziane.

"Włoszki"
Rum. Italiencele, ang. Italian Girls

Rumunia, 2004, 82 min.

Tytuł oryginalny: Italiencele
Reżyseria: Napoleon Helmis
Scenariusz: Napoleon Helmis
Zdjęcia: Florin Mihailescu
Produkcja: Ro De Film, Ro Film, Total TV, Imago Film
Występują: Mara Nicolescu, Ana Ularu, Vlad Zamfirescu, Costel Cascaval


Liryczna komedia o smutno-wesołym zakończeniu. Film opowiada historię dwóch sióstr mieszkających w wiosce w regionie Oltenia w południowo-zachodniej Rumunii. Pewnego dnia postanawiają uciec z domu. Ich marzeniem jest zatrudnienie się na czarno w Hiszpanii. Po powrocie w rodzinne strony opowiadają, że znalazły pracę i to nie w Hiszpanii, a we Włoszech. Jak się jednak okazuje, w rzeczywistości padły ofiarą kosowskich handlarzy ludźmi i przez rok były zmuszane do prostytucji. Z opresji wybawiły je siły KFOR.

"Dzieci z Dekretu"
Rum. Decreteii, ang. Children of the Decree

Rumunia, 2004, 68 min. Reżyseria: Florin Iepan
Gatunek: dokument
Produkcja: Rumunia / SUB-CULT-URA, ARTE, TV ONTARIO, WDR, HR, CNC, TVR


W październiku 1966, Nicolae Ceauºescu wydał słynny Dekret nr 770, który zabraniał Rumunkom dokonywania aborcji, pod karą pozbawienia wolności. Jedynie kobiety, które przekroczyły wiek lat 40, albo miały już przynajmniej czworo dzieci miały prawo do przerwania ciąży.


Dokument Florina Iepana opowiada historię tego przerażającego eksperymentu społecznego: przez 23 lata, czas obowiązywania dekretu (który był jednym z trzech pierwszych praw zniesionych natychmiast po rewolucji w grudniu 1989) w Rumunii urodziło się przeszło 2.000.000 niechcianych dzieci, umarło najmniej 10.000 kobiet, ofiar przeprowadzanych potajemnie aborcji.

Społeczeństwo nacjonalistyczno -komunistyczne stworzone przez Ceauºescu, doskonale zrekonstruowane przez reżysera za pomocą zeznań niektórych osób uwikłanych bezpośrednio w zdarzenia, obrazów archiwalnych albo szlagierów z tamtych czasów, jest postrzegane niczym ogromne więzienie, w którym zawodowy sukces kobiet zależy od "produkcji dzieci", seks staje się zdarzeniem uważnie planowanym, osobnicy bez żadnego przygotowania medycznego stają się w jedną noc "lekarzami", by zarobić dobre pieniądze kosztem nieszczęśliwych ciężarnych i tysiące mężczyzn (lekarzy, prokuratorów, milicjantów, agentów Securitate, informatorów), powołanych do sprawowania nadzoru nad życiem intymnym wszystkich kobiet uznanych za płodne. Ponadto, ponieważ wymarzony przez komunistów Nowy Człowiek musiał być doskonały, dzieci niepełnosprawne od urodzenia są niechciane nawet przez państwo i wysyłane do prawdziwych sierocińców grozy, o najwyższym wskaźniku umieralności dzieci w Europie (około 50%).
* GALERIA *


(326x480)
(150x200)
(336x480)
(340x480)
(150x200)
"WYSPA"

"MICHAEL JACKSON'S THIS IS IT"

"SUROGACI"

"MOJA WIELKA GRECKA WYCIECZKA"

"MAGICZNE DRZEWO"

"KAC VEGAS"

"MĄDROŚĆ I SEKS"

"NA IMIĘ MA SABINE", reż. S. Bonnaire

"MIŁOŚĆ NA WYBIEGU"

"PRAWDZIWA HISTORIA KOTA W BUTACH"

"OPERACJA DUNAJ" - Tarnowska premiera i spotkanie z twórcami - Kino Marzenie, 12.08.09

"OPERACJA DUNAJ"

"COCO CHANEL"

"HARRY POTTER I KSIĄŻE PÓŁKRWI"

"EPOKA LODOWCOWA 3: ERA DIZNOZAURÓW"

"NARZECZONY MIMO WOLI"

"30 DNI MROKU"

"GRAN TORINO"

"17 AGAIN"

"LATO MUMINKÓW"

"NOC W MUZEUM 2"

"VICKY CRISTINA BARCELONA"

"ARKA NOEGO"

"KOCHAJ I TAŃCZ"

"ZA JAKIE GRZECHY"

"GENERAŁ NIL"

"KOCHAJ I TAŃCZ"

"WYSPA DINOZAURA 2"

SPOTKANIE KWIETNIOWE- Piwnice TCK, 17 - 18.04.09

"GRY WOJENNE"

"WEEKEND Z FILMEM WĘGIERSKIM" - Kino Marzenie, 21 - 22.03.09

"LEKTOR"

"SLUMDOG. MILIONER Z ULICY"

"ZŁOTY ŚRODEK"

OSCAROWE FILMY W MARZENIU

"CIEKAWY PRZYPADEK BENJAMINA BUTTONA"

"JAGODOWA MIŁOŚĆ"

MARCOWE SPOTKANIE AKADEMII FILMOWEJ

"MILCZENIE LORNY", reż. Jean-Pierre i Luc Dardenn

"POPIEŁUSZKO. Wolność jest w nas"

"MADAGASKAR 2"

"ZAMIANA"

"SEZON NA MISIA 2"

"THE BLUES – 7 FILMOWYCH OPOWIEŚCI O BLUESIE" - Piwnice TCK, 22 - 28.02.09

"DZIEWCZYNA MOJEGO KUMPLA"

"WŁATCY MÓCH"

"OPOWIEŚCI NA DOBRANOC"

LUTOWE SPOTKANIE AKADEMII FILMOWEJ

„HAPPY GO LUCKY, CZYLI CO NAS USZCZĘŚLIWIA”, reż. Mike Leigh

"ANIMACJE - DZIECIOM WSTĘP WZBRONIONY" - Kino Marzenie, 6 - 8.02.09

"ZMIERZCH"

STYCZNIOWE SPOTKANIE AKADEMII FILMOWEJ - Piwnice TCK, 16 - 17.01.09

"TISCHNER: ŻYCIE W OPOWIEŚCIACH"

"DZIEŃ W KTÓRYM ZATRZYMAŁA SIĘ ZIEMIA"

"CZTERY GWIAZDKI"

"JUST DANCE - TYLKO TANIEC"

"ILE WAŻY KOŃ TROJAŃSKI?"

"WINX CLUB: TAJEMNICA ZAGINIONEGO KRÓLESTWA"

"W SIECI KŁAMSTW"

GRUDNIOWE WYKŁADY - ZMIANY W SPOTKANIACH

SUPER GWIAZDY NA GWIAZDKĘ - Kino Marzenie 19-21.12.08

"KLASA", reż. L. Canten

"NOCE W RODANTHE"

"BOISKO BEZDOMNYCH"

"PIORUN"

"LUCKY LUKE NA DZIKIM ZACHODZIE"

"TO NIE TAK JAK MYŚLISZ, KOTKU"

"HIGH SCHOOL MUSICAL 3"

"KRÓL MACIUŚ I"

AKADEMIA FILMOWA 3 - Spotkania listopadowe

"FADOS", reż. C. Saura

"MAMMA MIA!"

"PIŁA V"

"SERCE NA DŁONI"

"ŚWIADECTWO"

"NIEBO NAD PARYŻEM", reż. C. Klapisch

"LISSI NA LODZIE"

"DZIEWCZYNY Z ST. TRINIAN"

EKO-ŚWIAT - IX PRZEGLĄD FILMÓW EKOLOGICZNYCH - 30.09 - 03.10.08

"BABYLON A.D."

"ZŁOTA RYBKA", reż. Tomasz Wolski

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMÓW DLA DZIECI "GALICJA 2008" - Kino Marzenie, 24-28.09.08

AKADEMIA FILMOWA III - FILM POLSKI

"[REC]"

"ANGIELSKA ROBOTA"

"MAŁPY W KOSMOSIE"

"KUNG-FU PANDA"

"NIE TYLKO PEKIN - OLIMPIADA FILMOWA W MARZENIU", Kino Marzenie, 29-31.08.08

"MÓJ PRZYJACIEL LIS"

"MROCZNY RYCERZ"

"JOE STRUMMER - NIEPISANA PRZYSZŁOŚĆ", reż. J. Temple

"CZARNA OWCA"

"ŁOWCY SMOKÓW"

"INDIANA JONES - KRÓLESTWO KRYSZTAŁOWEJ CZASZKI"

"NIEDŹWIADEK", reż. J. Hrebejk

"WALL-E"

"JAK ŻYĆ?"

"MŁODOŚĆ STULATKA"

"STEP UP 2"

"2 DNI W PARYŻU"

"SUPERHERO"

"SEKS W WIELKIM MIEŚCIE"

"PODRÓŻ CZERWONEGO BALONIKA", reż. Hou Hsiao-hsien

"NAWIEDZONA NARZECZONA"

"OPOWIEŚĆ Z NARNII: KSIĄŻE KASPIAN"

"JUNO"

"NIEODEBRANE POŁĄCZENIE"

"PORA MROKU"

"KOŃ WODNY: LEGENDA GŁĘBIN"

"SKORUMPOWANI"

"POLAK POTRZEBNY OD ZARAZ", reż. Ken Loach

WEEKEND Z CHAPLINEM - Kino Marzenie, 18 - 20.04.08

"DON CHICHOT"

"NIE KŁAM, KOCHANIE"

KINO MARZENIE W SIECI KIN STUDYJNYCH i LOKALNYCH

"LEJDIS"

"10.000 BC"

"WYSPA DINOZAURA"

"MAŁA WIELKA MIŁOŚĆ"

"KLASZTOR. PAN VIG I ZAKONNICA", reż. Pernille Rose Gronkjaer

"PIŁA IV"

"4 MIESIĄCE, 3 TYGODNIE i 2 DNI", reż. Cristian Mungiu

"ROZMOWY NOCĄ"

"3:10 DO YUMY", reż. James Mangold

"ASTERIX NA OLIMPIADZIE"

"JESTEM LEGENDĄ"

"BEOWULF"

"RANCZO WILKOWYJE"

"GWIEZDNY PYŁ"

"PO PROSTU RAZEM", reż. Claude Barri, Kino Marzenie, 06.12.07

"ZŁOTY KOMPAS"

"WPADKA"

"FILM O PSZCZOŁACH"

"WIECZÓR"

"IRINA PALM", reż. Sam Garbarski, Kino Marzenie 08.11.07

"RATATUJ"

"VOLVER", reż Pedro Almodóvar - Kino Marzenie, 25.10.07

"I TY MOŻESZ ZOSTAĆ BOHATEREM"

"KATYŃ"

"U PANA BOGA W OGRÓDKU"

"WOJOWNICZE ŻÓŁWIE NINJA"

"A WŁAŚNIE, ŻE TAK!"

AKADEMIA FILMOWA II - Współcześni mistrzowie kina

VIII Przegląd Filmów Ekologicznych "EKOŚWIAT" - Kino Marzenie, 18 - 20.09.07

"JESIENNA SONATA", reż. Ingmar Bergman

"NA FALI"

"NEXT"

"SADYSTA"

"TRANSFORMERS"

"FRANKLIN I SKARB JEZIORA"

"A WŁAŚNIE, ŻE TAK!"

MultiMediaOFF - Przegląd Polskiego Kina Niezależnego, Ogródek TCK, 14.07.07

"PRZYPADEK HAROLDA CRICKA"

"HOT FUZZ - OSTRE PSY"

OCEAN"S 13

"HARRY POTTER I ZAKON FENIKSA"

"SHREK TRZECI"

"PLAGA"

"MOST DO TERABITHII"

"KRÓLOWA"

"MIŁOŚĆ, NIE PRZESZKADZAĆ"

"PACHNIDŁO"

"SPIDER - MAN 3"

"WAKACJE JASIA FASOLI"

"KLĄTWA 2"

"STEFAN MALUTKI"

"TESTOSTERON"

"WIELKA CISZA"

"TRYPTYK RZYMSKI"

"300"

"ŻYCIE NA PODSŁUCHU"

"WIATR BUSZUJĄCY W JĘCZMIENIU"

"KRWAWY DIAMENT" (Blood Diamond)

"ŚWIADEK KORONNY"

"PAJĘCZYNA CHARLOTTY" (Charlotte s Web)

"SMOCZE WZGÓRZE" (Dragon Hill)

"GHOST RIDER"

"UŚPIONE DZIECKO"

"RYŚ"

"DLACZEGO NIE!"

"ARTUR I MINIMKI"

"JAK TO SIĘ ROBI"

PRZEGLĄD KINA RUMUŃSKIEGO - Piwnice TCK 22 - 26.01.07

"ERAGON"

"SEZON NA MISIA" (Open Season)

"NARODZENIE" (The Nativity Story)

"CASINO ROYALE"

"KLUCZE DO DOMU" (Le Chiavi di Casa)

"HAPPY FEET: Tupot małych stóp "

"PUŁAPKA" (Hard Candy)

"PO ROZUM DO MRÓWEK"

ROSJA - POLSKA. NOWE SPOJRZENIE - Piwnice TCK 20.11.06

"ZAKOCHANY PARYŻ" (Paris, je t aime)

"STEP UP - TANIEC ZMYSŁÓW"

"INFLIRTACJA"

"DIABEŁ UBIERA SIĘ U PRADY"

"OBY DO WIOSNY"

Rusza Akademia Filmowa w TCK

"LOT 93" (United 93)

"GARFIELD 2"

"7 KRASNOLUDKÓW - HISTORIA PRAWDZIWA" (Sieben Zwerge - Männer allein im Wald)

"DOM NAD JEZIOREM" (The Lake House)

"ZABÓJCZY NUMER" (Lucky Number Slevin)

VII Przegląd Filmów Ekologicznych "EKOŚWIAT" - Kino Marzenie

"KAROL - PAPIEŻ, KTÓRY POZOSTAŁ CZŁOWIEKIEM"

"S@MOTNOŚĆ W SIECI"

"SEXiPIStOLS"

"ZA ILE MNIE POKOCHASZ?"

"SUPERMAN: POWRÓT"

"AUTA" (The Cars)

"PIRACI Z KARAIBÓW: SKRZYNIA UMARLAKA"

SKOK PRZEZ PŁOT (Over the Hedge)

GDZIE LEŻY PRAWDA (Where the Truth Lies)

"TSOTSI"

"EPOKA LODOWCOWA 2: Odwilż" (Ice Age 2: The Meltdown)

"FIREWALL" (Firewall)

"LASSIE" (Lassie)

Cinema OFF - "UCIEC STĄD" - reż. Mathias Mezler

"POSEJDON" (Poseidon)

"KOD DA VINCI" (The Da Vinci Code)

"HI WAY"

"DŻUNGLA" (The Wilde)

ZAKOŃCZENIE 20 TARNOWSKIEJ NAGRODY FILMOWEJ

CinemaOFF w maju - "UGÓR" reż. Dominik Matwiejczyk

"STRASZNY FILM 4" (Scary Movie 4)

"ASTERIX I WIKINGOWIE" (Asterix and the Vikings - 2006)

Zakończenie 20 Tarnowskiej Nagrody Filmowej - Laureaci Festiwalu

"WSZYSCY JESTEŚMY CHRYSTUSAMI"

"NA PSA UROK" (The Shaggy Dog)

"CZERWONY KAPTUREK – PRAWDZIWA HISTORIA" (Hoodwinked)

20 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA - 7 - 13 maja 2006

„GOOD NIGHT, AND GOOD LUCK”

Retrospektywa MFNFF “Oskariada 2005” w ramach Cinema OFF

"NAGI INSTYNKT 2" (Basic Instinct 2)

"OFF-Publicystyka" - kolejny pokaz w ramach Cinema OFF

"KRWAWA NIEDZIELA (Bloody Sunday)" w Marzeniu w ramach "DNI IRLANDZKICH"

"SOPHIE SCHOLL - OSTATNIE DNI"

"JAN PAWEŁ II"

"PIŁA 2" (Saw II 2005)

"SZEREGOWIEC DOLOT" (Valiant 2005)

"JA WAM POKAZĘ!"

OFFskary 2005

Projekt "Cinema OFF" w Tarnowskim Centrum Kultury

"WITAJ, NOCY"

"BAMBI 2" ("Bambi 2")

"TYLKO MNIE KOCHAJ"

"GNIJĄCA PANNA MŁODA" (Corpse Bride) 2005

"JEDEN DZIEŃ W EUROPIE" - INAUGARACJA SEZONU 2006

"KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU" (The Princess and the Pea)

KINO MARZENIE

"ELIZABETHTOWN" (Elizabethtown)

PLAN KINA MARZENIE

"OPOWIEŚCI Z NARNII: Lew, czarownica i stara szafa” ( The chronicles of Narnia: The Lion, the Witch & the Wardrobe)

GOL!" (Goal!)

PROPOZYCJE FILMOWE NA NAJBLIŻSZE TYGODNIE

Projekcja filmów AKF Szwenk

"HARRY POTTER I CZARA OGNIA" (Harry Potter and the Goblet of Fire)

"RAY" (Ray) 2004

"PLAN LOTU" (Flightplan)

Projekcja filmu "Lawa"

"KURCZAK MAŁY"

"LEGENDA ZORRO" (The Legend of Zorro) "

"MARSZ PINGWINÓW" -

| SCENA | FILM | GALERIA | EDUKACJA | USŁUGI | O NAS | FOTORELACJE | TERMINARZ IMPREZ | 20 TNF | 21 TNF | BYŁ SOBIE BLUES...2007 | DNI TARNOWA 2006 | BYŁ SOBIE BLUES...2006 | 22 TNF | DNI TARNOWA 2008 | BYŁ SOBIE BLUES...2008 | 23 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA | BYŁ SOBIE BLUES... 2009 |
(©) www.tck.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.