Dziś jest: 4 grudzień 2023 r.
Szukane wyrażenie:


sprawdź repertuar na dzień:Znajdź projekcje filmu:


SCENA
FILM
KINO MARZENIE
ZAPOWIEDZI FILMOWE
CZWARTY-ekSTRA FILM
PLAN KINA
KINO OFF
PROJEKCJE SPECJALNE
TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA
CINEMA OFF
AKADEMIA FILMOWA
GALERIA
EDUKACJA
USŁUGI
O NAS
FOTORELACJE
TERMINARZ IMPREZ
20 TNF
21 TNF
BYŁ SOBIE BLUES...2007
DNI TARNOWA 2006
BYŁ SOBIE BLUES...2006
22 TNF
DNI TARNOWA 2008
BYŁ SOBIE BLUES...2008
23 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA
BYŁ SOBIE BLUES... 2009


Tarnowskie
Centrum
Kultury


ul. Rynek 5
33-100 Tarnów
POLAND

tel/fax:+48 14 6 888 888

email: tck@tck.pl

Kino Marzenie
ul. Staszica 4
33 - 100 Tarnów
POLAND

tel/fax:+48 14 6 888 885

email: kino@tck.plFILM / PROJEKCJE SPECJALNE

drukuj
2006-02-26
"KRWAWA NIEDZIELA (Bloody Sunday)" w Marzeniu w ramach "DNI IRLANDZKICH" (źródło: Inf.wł./Best Film)


III Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie
oraz Tarnowskie Centrum Kultury
- w ramach
„DNI IRLANDZKICH” -
zapraszają do kina Marzenie
na projekcję wstrząsającego filmu
„KRWAWA NIEDZIELA (Bloody Sunday)”.


Projekcje odbędą się 7, 16 i 17 marca.
Początek o godzinie 11.00.
Wstęp 5 zł.


Film jest fabularnym zapisem dramatycznych wydarzeń z 30 stycznia 1972 roku, kiedy z przedmieść Derry (zamieszkanego w większości przez katolików) w Irlandii Północnej wyruszył pokojowy marsz zorganizowany przez społeczny ruch Civil Rights.
Protestujący zamierzali dotrzeć do centrum miasta, gdzie miał odbyć się wiec. Mimo starań organizatorów nie udało się uniknąć starć z brytyjskim wojskiem, w których zginęło 14 osób. To wydarzenie, nazywane dziś Krwawą Niedzielą, stało się punktem zwrotnym w historii wielowiekowego konfliktu między Irlandczykami, którzy w większości są katolikami, a Brytyjczykami, wśród których przeważają protestanci. Po masakrze w Derry, Irlandia Północna stanęła w obliczu wybuchu wojny domowej. Wielu młodych ludzi wstąpiło w szeregi katolickiej organizacji terrorystycznej IRA i protestanckiej UVF, co rozkręciło spiralę przemocy trwającą już 30 lat.
Co ciekawe, w mieście do tej pory nie ma zgody nawet w kwestii nazwy: protestanci używają określenia Londonderry (w uznaniu za pomoc finansową Londynu dla miasta), katolicy opowiadają się za staroceltycką nazwą Derry, oznaczającą mały dębowy las.

Najważniejszymi postaciami filmu są:

Ivan Cooper (James Nesbitt), jeden z liderów ruchu Civil Rights i członek parlamentu Irlandii Północnej. Ivan Cooper jest jedną z zapomnianych postaci ruchu. Po masakrze 30 stycznia nigdy już nie wziął udziału w żadnym marszu. Historia Ivana Coopera to historia idealistycznego polityka, który robi wszystko co może, by doprowadzić do pokoju.

Gerry Donaghy, siedemnastolatek z Bogside, który po sześciu miesiącach został właśnie wypuszczony z więzienia za rzucanie kamieniami i udział w demonstracjach. Gerry był członkiem grupy aktywistów, którzy sprzeciwiali się obecności brytyjskiej władzy w mieście. Brytyjska armia mówiła o nich ‘Derry Young Hooligans’. Gerry jest zakochany w dziewczynie wychowanej w protestanckiej rodzinie i postanawia nie wdawać się ponownie w konflikt. Chce się ustatkować i założyć rodzinę. Rolę Garrego zagrał szesnastoletni Declan Duddy, którego wuj był pierwszą śmiertelną ofiarą Krwawej Niedzieli w 1972 roku.

Patrick MacLellan (Nicholas Farrell), dowódca 8. brygady brytyjskiej armii stacjonującej w Derry. Był odpowiedzialny za przeprowadzenie operacji opracowanej przez jego zwierzchnika generała Roberta Forda (Tim Piggot Smith). MacLellan miał poważne zastrzeżenia do planu generała, by do akcji powstrzymania maszerujących demonstrantów wykorzystać żołnierzy z oddziału spadochroniarzy z Belfastu, znanych ze swojej brutalności.

Jednym z istotnych bohaterów Krwawej Niedzieli jest młody brytyjski żołnierz z oddziału spadochroniarzy. W tej roli wystąpił Mike Edwards, były żołnierz piechoty, instruktor sportowy i aktor.

”Krwawa Niedziela” to film o walce o pokój, nakręcony w surowym, realistycznym stylu. Rozgrywa się na ulicach, wśród demonstrujących tłumów, w prywatnych mieszkaniach, w wojskowych punktach dowodzenia, komisariatach i w ciasnych zaułkach na przedmieściach. Bohaterami opowieści są działacze ruchu Civil Rights, młodzi buntownicy, generałowie a także zwykli żołnierze. Chociaż czas akcji obejmuje zaledwie jeden dzień, film ma prawdziwie epicki rozmach. Nie jest tylko zapisem zdarzeń, pokazuje wszystkie strony i odcienie problemu, oraz całą paletę ludzkich zachowań i emocji.

Dochodzenie w sprawie wydarzeń z 30 stycznia 1972 roku, prowadzone pod przewodnictwem lorda Widgera, zakończyło się stwierdzeniem, że masakra została sprowokowana przez protestujących, którzy byli uzbrojeni i strzelali do żołnierzy. Dopiero niedawno okazało się, że to nieprawda...

O produkcji:

Było kilka istotnych powodów, dla których reżyser Paul Greengrass zdecydował się zrobić film o masakrze w Derry. Konflikt dotyczy każdego, kto żyje w Irlandii Północnej. Krwawa Niedziela stała się tragicznym symbolem stosunków między Wielka Brytanią i Irlandią. Był to punkt zwrotny w historii, gdy pogrzebany został społeczny ruch Civil Rights, a zwykli ludzie w dramatyczny sposób zostali wciągnięci w politykę. Właśnie w tamtym czasie konflikt w Irlandii Północnej przerodził się w walkę z użyciem broni. Czekając na proces pokojowy i lepszą przyszłość, twórcy filmu postanowili pokazać skomplikowane brytyjsko -irlandzkie relacje i przypomnieć fragment bolesnej historii.

Dla Paula Greengrassa Krwawa Niedziela miała szczególne znaczenie. W 1982 r. był pierwszym dziennikarzem, któremu udało się dostać do więzienia Maze i nagrać telewizyjne wywiady z członkami IRA prowadzącymi strajk głodowy. Stały się one częścią głośnego dokumentalnego cyklu „World in Action”. Twarz jednego z uwięzionych, posępnego, długowłosego Raymonda MacCartney’a, stała się nowym symbolem brytyjsko - irlandzkiego konfliktu.

Pierwszym krokiem do zrealizowania filmu było odnalezienie Dona Mullana, który dorastał w Derry i jako piętnastolatek brał udział w marszu. Na własne oczy widział, jak zginął siedemnastoletni Michael Kelly.
Don Mullan dotarł do setek oświadczeń i pisemnych relacji naocznych świadków, które członkowie Civil Rights zaczęli gromadzić już tydzień po masakrze. Kopie oświadczeń i listów zostały wysłane do nadzorującego pierwsze śledztwo lorda Widgera. Człowiek ten nigdy ich jednak nie wykorzystał... Mullan bardzo dokładnie przeczytał zgromadzony materiał i na jego podstawie opublikował książkę Eyewitness Bloody Sunday. Książka Mullana w istotny sposób wpłynęła na decyzję premiera Tony’ego Blaira o rozpoczęciu w 1998 roku nowego śledztwa w sprawie tragicznych wydarzeń.

Twórcy filmu poprosili Dona Mullana, by włączył się w pracę nad Krwawą Niedzielą jako konsultant i koproducent. Mullan nawiązał relacje z rodzinami ofiar i przekonał je do udziału w filmie. Twórcom zależało tym, by w Krwawej Niedzieli zagrali mieszkańcy Derry, tak aby film „przemówił” autentycznym głosem miasta.

Reżyser i producenci od początku starali się, żeby nie był to projekt tylko angielski (protestancki), czy tylko irlandzki (katolicki). Ogromnie zależało im na brytyjsko -irlandzkiej współpracy. Głównymi producentami filmu są więc Pippa Cross, szef działu filmowego brytyjskiej wytwórni Granada oraz uznany irlandzki reżyser, Jim Sheridan (Moja lewa stopa, The Field), kierujący firmą Hell`s Kitchen.

Od początku wszyscy byli przekonani, że film zostanie zamknięty w ścisłych ramach czasowych i będzie opowiadał tylko o tym, co wydarzyło się w niedzielę 30 stycznia 1972 roku. Twórcy nie chcieli opisywać trwającej pięć wieków historii konfliktu, począwszy od Cromwella i zwycięstwa Wilhelma II Orańskiego w 1690 roku. Zamierzali skupić się przede wszystkim na dramatycznych wydarzeniach Krwawej Niedzieli. Do pewnego stopnia punktem odniesienia dla twórców był film Gilla Pontecorvo Bitwa o Algier z 1960, który zrobił ogromne wrażenie na reżyserze Krwawej Niedzieli.

Bardzo ważnym elementem przygotowania do zdjęć była dokumentacja. Twórcy filmu zrezygnowali z przeprowadzania wywiadów i postanowili oprzeć się na ogromnej ilości dostępnych materiałów. Dodatkowym źródłem wiedzy o wydarzeniach z 1972 roku było nowe śledztwo prowadzone od 1998 roku przez lorda Savilla. Przełomem w przygotowaniach do filmu okazało się dotarcie do tzw. „taśm Portera” nagranych przez lokalną telewizję i radio w sklepie Portera przy William Street w centrum Derry.

Dla twórców filmu było bardzo ważne, by opowiadać nie tylko o cywilach, którzy zginęli lub zostali ranni 30 stycznia, ale również o brytyjskich żołnierzach. Krwawa Niedziela jest bowiem również częścią brytyjskiej historii. Brytyjczycy myślą o sobie jako o ludziach opanowanych i rozsądnych, unikających skrajnych reakcji i postaw. Jak w takim razie było możliwe, że brytyjscy żołnierze strzelali do 27 nie uzbrojonych cywilów, zabijając 14 z nich?
Twórcy filmu mają nadzieję, że film odbije się szerokim echem na całym świecie - dziś krwawe starcia między wojskiem i ludnością cywilną mają miejsce w wielu miejscach, choćby w Czeczeni czy Izraelu.


Reżyseria:
Paul Greengrass
Scenariusz:
Paul Greengrass
W rolach głównych:
James Nesbitt
Tim Pigott-Smith
Nicholas Farrell
Gerard McSorley
Kathy Kiera Clarke

Zdjęcia:
Ivan Strasburg
Muzyka:
Dominic Muldon
piosenka "Sunday Bloody Sunday" - tekst i wykonanie U2
Producent:
Mark Redhead
Kategoria:
dramat
Rok produkcji:
2001
Czas trwania:
107 min.* GALERIA *


(297x197)
(297x197)
(297x197)
(297x197)
(297x197)
(297x197)
"WYSPA"

"MICHAEL JACKSON'S THIS IS IT"

"SUROGACI"

"MOJA WIELKA GRECKA WYCIECZKA"

"MAGICZNE DRZEWO"

"KAC VEGAS"

"MĄDROŚĆ I SEKS"

"NA IMIĘ MA SABINE", reż. S. Bonnaire

"MIŁOŚĆ NA WYBIEGU"

"PRAWDZIWA HISTORIA KOTA W BUTACH"

"OPERACJA DUNAJ" - Tarnowska premiera i spotkanie z twórcami - Kino Marzenie, 12.08.09

"OPERACJA DUNAJ"

"COCO CHANEL"

"HARRY POTTER I KSIĄŻE PÓŁKRWI"

"EPOKA LODOWCOWA 3: ERA DIZNOZAURÓW"

"NARZECZONY MIMO WOLI"

"30 DNI MROKU"

"GRAN TORINO"

"17 AGAIN"

"LATO MUMINKÓW"

"NOC W MUZEUM 2"

"VICKY CRISTINA BARCELONA"

"ARKA NOEGO"

"KOCHAJ I TAŃCZ"

"ZA JAKIE GRZECHY"

"GENERAŁ NIL"

"KOCHAJ I TAŃCZ"

"WYSPA DINOZAURA 2"

SPOTKANIE KWIETNIOWE- Piwnice TCK, 17 - 18.04.09

"GRY WOJENNE"

"WEEKEND Z FILMEM WĘGIERSKIM" - Kino Marzenie, 21 - 22.03.09

"LEKTOR"

"SLUMDOG. MILIONER Z ULICY"

"ZŁOTY ŚRODEK"

OSCAROWE FILMY W MARZENIU

"CIEKAWY PRZYPADEK BENJAMINA BUTTONA"

"JAGODOWA MIŁOŚĆ"

MARCOWE SPOTKANIE AKADEMII FILMOWEJ

"MILCZENIE LORNY", reż. Jean-Pierre i Luc Dardenn

"POPIEŁUSZKO. Wolność jest w nas"

"MADAGASKAR 2"

"ZAMIANA"

"SEZON NA MISIA 2"

"THE BLUES – 7 FILMOWYCH OPOWIEŚCI O BLUESIE" - Piwnice TCK, 22 - 28.02.09

"DZIEWCZYNA MOJEGO KUMPLA"

"WŁATCY MÓCH"

"OPOWIEŚCI NA DOBRANOC"

LUTOWE SPOTKANIE AKADEMII FILMOWEJ

„HAPPY GO LUCKY, CZYLI CO NAS USZCZĘŚLIWIA”, reż. Mike Leigh

"ANIMACJE - DZIECIOM WSTĘP WZBRONIONY" - Kino Marzenie, 6 - 8.02.09

"ZMIERZCH"

STYCZNIOWE SPOTKANIE AKADEMII FILMOWEJ - Piwnice TCK, 16 - 17.01.09

"TISCHNER: ŻYCIE W OPOWIEŚCIACH"

"DZIEŃ W KTÓRYM ZATRZYMAŁA SIĘ ZIEMIA"

"CZTERY GWIAZDKI"

"JUST DANCE - TYLKO TANIEC"

"ILE WAŻY KOŃ TROJAŃSKI?"

"WINX CLUB: TAJEMNICA ZAGINIONEGO KRÓLESTWA"

"W SIECI KŁAMSTW"

GRUDNIOWE WYKŁADY - ZMIANY W SPOTKANIACH

SUPER GWIAZDY NA GWIAZDKĘ - Kino Marzenie 19-21.12.08

"KLASA", reż. L. Canten

"NOCE W RODANTHE"

"BOISKO BEZDOMNYCH"

"PIORUN"

"LUCKY LUKE NA DZIKIM ZACHODZIE"

"TO NIE TAK JAK MYŚLISZ, KOTKU"

"HIGH SCHOOL MUSICAL 3"

"KRÓL MACIUŚ I"

AKADEMIA FILMOWA 3 - Spotkania listopadowe

"FADOS", reż. C. Saura

"MAMMA MIA!"

"PIŁA V"

"SERCE NA DŁONI"

"ŚWIADECTWO"

"NIEBO NAD PARYŻEM", reż. C. Klapisch

"LISSI NA LODZIE"

"DZIEWCZYNY Z ST. TRINIAN"

EKO-ŚWIAT - IX PRZEGLĄD FILMÓW EKOLOGICZNYCH - 30.09 - 03.10.08

"BABYLON A.D."

"ZŁOTA RYBKA", reż. Tomasz Wolski

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMÓW DLA DZIECI "GALICJA 2008" - Kino Marzenie, 24-28.09.08

AKADEMIA FILMOWA III - FILM POLSKI

"[REC]"

"ANGIELSKA ROBOTA"

"MAŁPY W KOSMOSIE"

"KUNG-FU PANDA"

"NIE TYLKO PEKIN - OLIMPIADA FILMOWA W MARZENIU", Kino Marzenie, 29-31.08.08

"MÓJ PRZYJACIEL LIS"

"MROCZNY RYCERZ"

"JOE STRUMMER - NIEPISANA PRZYSZŁOŚĆ", reż. J. Temple

"CZARNA OWCA"

"ŁOWCY SMOKÓW"

"INDIANA JONES - KRÓLESTWO KRYSZTAŁOWEJ CZASZKI"

"NIEDŹWIADEK", reż. J. Hrebejk

"WALL-E"

"JAK ŻYĆ?"

"MŁODOŚĆ STULATKA"

"STEP UP 2"

"2 DNI W PARYŻU"

"SUPERHERO"

"SEKS W WIELKIM MIEŚCIE"

"PODRÓŻ CZERWONEGO BALONIKA", reż. Hou Hsiao-hsien

"NAWIEDZONA NARZECZONA"

"OPOWIEŚĆ Z NARNII: KSIĄŻE KASPIAN"

"JUNO"

"NIEODEBRANE POŁĄCZENIE"

"PORA MROKU"

"KOŃ WODNY: LEGENDA GŁĘBIN"

"SKORUMPOWANI"

"POLAK POTRZEBNY OD ZARAZ", reż. Ken Loach

WEEKEND Z CHAPLINEM - Kino Marzenie, 18 - 20.04.08

"DON CHICHOT"

"NIE KŁAM, KOCHANIE"

KINO MARZENIE W SIECI KIN STUDYJNYCH i LOKALNYCH

"LEJDIS"

"10.000 BC"

"WYSPA DINOZAURA"

"MAŁA WIELKA MIŁOŚĆ"

"KLASZTOR. PAN VIG I ZAKONNICA", reż. Pernille Rose Gronkjaer

"PIŁA IV"

"4 MIESIĄCE, 3 TYGODNIE i 2 DNI", reż. Cristian Mungiu

"ROZMOWY NOCĄ"

"3:10 DO YUMY", reż. James Mangold

"ASTERIX NA OLIMPIADZIE"

"JESTEM LEGENDĄ"

"BEOWULF"

"RANCZO WILKOWYJE"

"GWIEZDNY PYŁ"

"PO PROSTU RAZEM", reż. Claude Barri, Kino Marzenie, 06.12.07

"ZŁOTY KOMPAS"

"WPADKA"

"FILM O PSZCZOŁACH"

"WIECZÓR"

"IRINA PALM", reż. Sam Garbarski, Kino Marzenie 08.11.07

"RATATUJ"

"VOLVER", reż Pedro Almodóvar - Kino Marzenie, 25.10.07

"I TY MOŻESZ ZOSTAĆ BOHATEREM"

"KATYŃ"

"U PANA BOGA W OGRÓDKU"

"WOJOWNICZE ŻÓŁWIE NINJA"

"A WŁAŚNIE, ŻE TAK!"

AKADEMIA FILMOWA II - Współcześni mistrzowie kina

VIII Przegląd Filmów Ekologicznych "EKOŚWIAT" - Kino Marzenie, 18 - 20.09.07

"JESIENNA SONATA", reż. Ingmar Bergman

"NA FALI"

"NEXT"

"SADYSTA"

"TRANSFORMERS"

"FRANKLIN I SKARB JEZIORA"

"A WŁAŚNIE, ŻE TAK!"

MultiMediaOFF - Przegląd Polskiego Kina Niezależnego, Ogródek TCK, 14.07.07

"PRZYPADEK HAROLDA CRICKA"

"HOT FUZZ - OSTRE PSY"

OCEAN"S 13

"HARRY POTTER I ZAKON FENIKSA"

"SHREK TRZECI"

"PLAGA"

"MOST DO TERABITHII"

"KRÓLOWA"

"MIŁOŚĆ, NIE PRZESZKADZAĆ"

"PACHNIDŁO"

"SPIDER - MAN 3"

"WAKACJE JASIA FASOLI"

"KLĄTWA 2"

"STEFAN MALUTKI"

"TESTOSTERON"

"WIELKA CISZA"

"TRYPTYK RZYMSKI"

"300"

"ŻYCIE NA PODSŁUCHU"

"WIATR BUSZUJĄCY W JĘCZMIENIU"

"KRWAWY DIAMENT" (Blood Diamond)

"ŚWIADEK KORONNY"

"PAJĘCZYNA CHARLOTTY" (Charlotte s Web)

"SMOCZE WZGÓRZE" (Dragon Hill)

"GHOST RIDER"

"UŚPIONE DZIECKO"

"RYŚ"

"DLACZEGO NIE!"

"ARTUR I MINIMKI"

"JAK TO SIĘ ROBI"

PRZEGLĄD KINA RUMUŃSKIEGO - Piwnice TCK 22 - 26.01.07

"ERAGON"

"SEZON NA MISIA" (Open Season)

"NARODZENIE" (The Nativity Story)

"CASINO ROYALE"

"KLUCZE DO DOMU" (Le Chiavi di Casa)

"HAPPY FEET: Tupot małych stóp "

"PUŁAPKA" (Hard Candy)

"PO ROZUM DO MRÓWEK"

ROSJA - POLSKA. NOWE SPOJRZENIE - Piwnice TCK 20.11.06

"ZAKOCHANY PARYŻ" (Paris, je t aime)

"STEP UP - TANIEC ZMYSŁÓW"

"INFLIRTACJA"

"DIABEŁ UBIERA SIĘ U PRADY"

"OBY DO WIOSNY"

Rusza Akademia Filmowa w TCK

"LOT 93" (United 93)

"GARFIELD 2"

"7 KRASNOLUDKÓW - HISTORIA PRAWDZIWA" (Sieben Zwerge - Männer allein im Wald)

"DOM NAD JEZIOREM" (The Lake House)

"ZABÓJCZY NUMER" (Lucky Number Slevin)

VII Przegląd Filmów Ekologicznych "EKOŚWIAT" - Kino Marzenie

"KAROL - PAPIEŻ, KTÓRY POZOSTAŁ CZŁOWIEKIEM"

"S@MOTNOŚĆ W SIECI"

"SEXiPIStOLS"

"ZA ILE MNIE POKOCHASZ?"

"SUPERMAN: POWRÓT"

"AUTA" (The Cars)

"PIRACI Z KARAIBÓW: SKRZYNIA UMARLAKA"

SKOK PRZEZ PŁOT (Over the Hedge)

GDZIE LEŻY PRAWDA (Where the Truth Lies)

"TSOTSI"

"EPOKA LODOWCOWA 2: Odwilż" (Ice Age 2: The Meltdown)

"FIREWALL" (Firewall)

"LASSIE" (Lassie)

Cinema OFF - "UCIEC STĄD" - reż. Mathias Mezler

"POSEJDON" (Poseidon)

"KOD DA VINCI" (The Da Vinci Code)

"HI WAY"

"DŻUNGLA" (The Wilde)

ZAKOŃCZENIE 20 TARNOWSKIEJ NAGRODY FILMOWEJ

CinemaOFF w maju - "UGÓR" reż. Dominik Matwiejczyk

"STRASZNY FILM 4" (Scary Movie 4)

"ASTERIX I WIKINGOWIE" (Asterix and the Vikings - 2006)

Zakończenie 20 Tarnowskiej Nagrody Filmowej - Laureaci Festiwalu

"WSZYSCY JESTEŚMY CHRYSTUSAMI"

"NA PSA UROK" (The Shaggy Dog)

"CZERWONY KAPTUREK – PRAWDZIWA HISTORIA" (Hoodwinked)

20 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA - 7 - 13 maja 2006

„GOOD NIGHT, AND GOOD LUCK”

Retrospektywa MFNFF “Oskariada 2005” w ramach Cinema OFF

"NAGI INSTYNKT 2" (Basic Instinct 2)

"OFF-Publicystyka" - kolejny pokaz w ramach Cinema OFF

"KRWAWA NIEDZIELA (Bloody Sunday)" w Marzeniu w ramach "DNI IRLANDZKICH"

"SOPHIE SCHOLL - OSTATNIE DNI"

"JAN PAWEŁ II"

"PIŁA 2" (Saw II 2005)

"SZEREGOWIEC DOLOT" (Valiant 2005)

"JA WAM POKAZĘ!"

OFFskary 2005

Projekt "Cinema OFF" w Tarnowskim Centrum Kultury

"WITAJ, NOCY"

"BAMBI 2" ("Bambi 2")

"TYLKO MNIE KOCHAJ"

"GNIJĄCA PANNA MŁODA" (Corpse Bride) 2005

"JEDEN DZIEŃ W EUROPIE" - INAUGARACJA SEZONU 2006

"KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU" (The Princess and the Pea)

KINO MARZENIE

"ELIZABETHTOWN" (Elizabethtown)

PLAN KINA MARZENIE

"OPOWIEŚCI Z NARNII: Lew, czarownica i stara szafa” ( The chronicles of Narnia: The Lion, the Witch & the Wardrobe)

GOL!" (Goal!)

PROPOZYCJE FILMOWE NA NAJBLIŻSZE TYGODNIE

Projekcja filmów AKF Szwenk

"HARRY POTTER I CZARA OGNIA" (Harry Potter and the Goblet of Fire)

"RAY" (Ray) 2004

"PLAN LOTU" (Flightplan)

Projekcja filmu "Lawa"

"KURCZAK MAŁY"

"LEGENDA ZORRO" (The Legend of Zorro) "

"MARSZ PINGWINÓW" -

| SCENA | FILM | GALERIA | EDUKACJA | USŁUGI | O NAS | FOTORELACJE | TERMINARZ IMPREZ | 20 TNF | 21 TNF | BYŁ SOBIE BLUES...2007 | DNI TARNOWA 2006 | BYŁ SOBIE BLUES...2006 | 22 TNF | DNI TARNOWA 2008 | BYŁ SOBIE BLUES...2008 | 23 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA | BYŁ SOBIE BLUES... 2009 |
(©) www.tck.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.