Dziś jest: 3 lipiec 2022 r.
Szukane wyrażenie:


sprawdź repertuar na dzień:Znajdź projekcje filmu:


SCENA
FILM
GALERIA
EDUKACJA
USŁUGI
O NAS
FOTORELACJE
TERMINARZ IMPREZ
20 TNF
21 TNF
BYŁ SOBIE BLUES...2007
DNI TARNOWA 2006
BYŁ SOBIE BLUES...2006
04.08.06
11.08.06
18.08.06
25.08.06
WARSZTATY GITAROWE
22 TNF
DNI TARNOWA 2008
BYŁ SOBIE BLUES...2008
23 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA
BYŁ SOBIE BLUES... 2009


Tarnowskie
Centrum
Kultury


ul. Rynek 5
33-100 Tarnów
POLAND

tel/fax:+48 14 6 888 888

email: tck@tck.pl

Kino Marzenie
ul. Staszica 4
33 - 100 Tarnów
POLAND

tel/fax:+48 14 6 888 885

email: kino@tck.plBYŁ SOBIE BLUES...2006 / 11.08.06

drukuj
2006-07-28
11.08.06 - DEVIL BLUES, MACIEJ MALEŃCZUK (źródło: Inf.wł.)
Drugi piątek sierpnia to drugi koncert w ramach Letniego Festiwalu Bluesa - "BYŁ SOBIE BLUES..." na tarnowskim Rynku.
Niewątpliwie gwiazdą tego wieczoru będzie MACIEJ MALEŃCZUK!
Przed ex-frontmanem PUDELSÓW, a obecnie (ponownie) HOMO TWIST wystąpi bardzo dobrze ro(c)kująca w bluesowym świecie młoda formacja DEVILE BLUES. W ostatni weekend lipca zespół jednogłośnie wygrał tegoroczny Tyski Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla!


Początek koncertu o  godzinie 19.00. Wstęp wolny!


Maleńczuk nie bez powodu otrzymał zaproszenie do wzięcia udziału w festiwalu.
Ćwierć wieku temu, kiedy został skazany i osadzony za "odmowę służby wojskowej" zaczął grać bluesa przy prasie hydraulicznej.
Po wyjściu z więzienia Maciek postanowił wyjść z gitarą na ulicę i w ten sposób zarabiać na swoje utrzymanie. Trwało to 7 lat. W 1986 dołączył do krakowskiej formacji PUDELSI, z którą występuje na festiwalu FMR Jarocin. 2 lata póżniej ukazuje się pierwszy album zespołu "Bela Pupa", na którym Maleńczuk śpiewa tylko 2 kawałki (resztę odśpiewała gościnnie Kora/Maanam).
Na początku lat 90tych, po zakończeniu "ulicznej działalności artystycznej", powołuje do życia trio HOMO TWIST. To właśnie z tym zesołem Maleńczuk śpiewa swoje bluesy, które podczas nagrań na pierwszą płytę - "Cały ten seks"(1995) otrzymują bardziej rockową oprawę.
Połowa ostatniej dekady XX wieku dla Maleńczuka to bardzo intensywny twórczo okres. Razem z Pudelsami i Homo Twist realizuje kolejne albumy.
W 1998 Maleńczuk wydaje pierwszą swoją solową płytę z piosenkami granymi kiedyś na ulicy. Album nosi tytuł "Pan Maleńczuk".
Maciek czekał z oficjalnym wydaniem tego materiału aż osiągnie sukces z Homo Twistem i Püdelsami. W zamian za ten okres oczekiwania możemy usłyszeć większość piosenek granych przez niego na ulicy jak również takich, które były wcześniej nagrane przez Homo Twist ("Człowiek z wiekiem do trumny", "Nobody", "Syf", "Ach proszę pani", "Postacie").

Inne ważne daty Pana Maleńczuka:

1999 - Püdelsi wydają "Psychopop" - czwarty już album zespołu.
2000 - odbywa się pożegnalna trasa zespołu Homo Twist na której rejestrowany jest materiał na płytę live. Po zakończeniu koncertów zespół zostaje rozwiązany.
2001 - Maleńczuk nagrywa drugą w swoim dorobku solową płytę "Ande La More" wykorzystując do tego komputer, która ukazuje się rok później  razem z  koncertówką Homo Twist - "Live After Death".
2003 - Püdelsi wydają "Wolność Słowa". Album zyskuje status złotej płyty.
Maleńczuk zapowiada reaktywację Homo Twist. We wrześniu ukazuje się poemat jego autorstwa zatytułowany "Chamstwo w państwie".
2004 - Püdelsi wydają składankowy album "Jasna strona", oraz DVD "Wolność Słowa" z teledyskami zespołu.
2005 - Nastąpiła reaktywacja Homo Twist, zespół wiosną zaczął koncertować a na jesień zapowiadana jest premiera nowej płyty. W kwietniu ukazał się solowy album Maćka zatytułowany "Proste historie".

Maćkowi Maleńczukowi podczas koncertu towarzyszyć będą tarnowscy muzycy: Wojtek Klich - gitara, Krzysztof FLIPPER Krupa - bębny, Piotr QUENTIN Wojtanowski - bas oraz Robert Lubera - gitara.

MALEŃCZUK w sieci


Robert Lubera - gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów, aranżer, producent.

Początek jego muzycznej działalności to lata osiemdziesiąte, w których był liderem blues-rockowej grupy Sagittarius. Z tym zespołem został laureatem OMPP 84,85 (odpowiednik dzisiejszego „Idola”).
Uczestnik Festiwali: Festiwal Piosenki w Opolu koncert „Debiuty 85”, Blues TOP Sopot, Jesień z Bluesem, Rawa Blues, Jarocin /występ nagrany przez  radiową „Trójkę”/
Utwory „Deszczowy blues” i „Stary Jeep”często gościły na antenie krajowych stacji radiowych a także znalazły się na pierwszym miejscu listy przebojów Uniwersytetu Columbia w USA.
Sagittarius występował na wielu koncertach w kraju i poza jego granicami. Grał między innymi z Tadeuszem Nalepą.
W  latach dziewięćdziesiątych założył zespół THE END. Zespół ten został laureatem pierwszej edycji przeglądu „Marlboro Rock In 93”a także był uczestnikiem festiwali: Festiwal Piosenki  Polskiej Opole 90 koncert „Premiery”, Jarocin 93.
Zespół wydał debiutancką płytę i był supportem  zespołu Wilki w czasie trasy koncertowej „Przedmieścia”.
Jako gitarzysta występował w zespole Róże Europy, a w 1993 rozpoczął współpracę z Robertem Gawlińskim. Z liderem zespołu Wilki nagrał płyty „Solo”,”Kwiaty jak relikwie”. W trakcie czteroletniej współpracy wiele koncertował między innymi w USA, nagrał dwa koncerty telewizyjne, czterokrotnie występował na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W 1997 r. rozpoczął działalność koncertową w solowym projekcie Artura Gadowskiego. Brał udział w licznych koncertach, programach telewizyjnych, a także poprzedzał solowy koncert gitarzysty zespołu Queen  - Briana Maya.
W 1999 r. napisał muzykę do spektaklu pt.”Błysk Rekina” w reżyserii J.Fedorowicza rozpoczynając tym samym współpracę z Teatrem Ludowym w Krakowie. Spektakl ten do tej pory oglądało czterdzieści tysięcy widzów. Następnym teatralnym przedsięwzięciem była „Minnesota Blues”. To napisana przez legendarnego lidera Oddziału Zamkniętego Krzysztofa Jaryczewskiego  autobiografia. Spektakl z  muzyką graną na żywo przez nowy zespół Roberta  NIE-BO oglądało dwadzieścia tysięcy widzów.
Grupa ma także na swoim koncie nagrania do filmu „Krugerandy” z Maćkiem Stuhrem w roli głównej.
Robert ma również na swoim koncie udział w filmach, „Anioł w Krakowie” i „Zakochany Anioł”.DEVIL BLUES

Historia zespołu wiąże się nierozerwalnie z osobą Sebastiana Kozłowskiego, który jest centralną postacią zespołu DEVIL BLUES i jej liderem.

W 2003 roku dochodzi do powstania zespołu AFTER HOURS, którego Sebastian jest współzałożycielem. Zespół działał dość prężnie, czego dowodem jest zdobycie II miejsca na festiwalu JESIEŃ Z BLUESEM 2003 po zaledwie kilku miesiącach wspólnego muzykowania. Sebastian zdobywa tam wyróżnienie jako gitarzysta.
W 2004 roku zmienia się skład osobowy zespołu, zostaje wymieniona sekcja rytmiczna , do zespołu zawitali KAMIL LICKIEWICZ i ANDRZEJ KOZŁOWSKI-czyli aktualna sekcja zespołu DEVIL BLUES. Okres ten wprowadza ogromne zmiany w organizacji kapeli. Pojawia się wiele rozbieżności i nieporozumień dotyczących pracy i kierunku w którym ma podążać zespół.
Owocuje to odejściem ówczesnego lidera zespołu (voc. i git.) Tomka. Zostaje tylko trójka: sekcja+gitara.

Po kilku miesiącach grania w niepełnym składzie zespół sie rozpada. I tu kończy sie I etap historii zespołu.
Głód grania jednak nie znika i ciągle daje znać o sobie. Sebastian i Kamil postanawiają założyć nowy zespół. Zaczynają się poszukiwania współpracowników. Przez salę prób przewija sie ogromna ilość basistów, wokalistów i innych grających, lecz żaden z nich nie pasuje do wizji i klimatu przyszłego bandu. W końcu do zespołu ponownie trafia ANDRZEJ KOZŁOWSKI, z którym chłopaki mieli już okazje dobrze sie poznać i poczuć muzycznie. I wtedy  poszło z górki.... Pod koniec 2004 roku pojawia się KRZYSIEK GORCZAK, który choć młody i niedoświadczony, pała energią i motywacją do gry, co było przez nas bardzo mile widziane i dobrze rokowało na przyszłość. Niedługo też trzeba było czekać na klawiszowca PRZEMKA ZALEWSKIEGO, który znalazł sie sam, pogrywając w innym składzie we wspólnej sali prób. JEST JUŻ CAŁY SKŁAD!!!
Zespół początkowo działa pod nazwą STORMY MONDAY,która bardzo szybko zostaje wymieniona na DEVIL BLUES. Jako,że wizja i droga jaką ma podążać zespół była od dawna jasna, zaczęła sie praca nad repertuarem. W niedługim czasie pojawiły sie pierwsze koncerty, m.in. ze znajomymi z zespołu J.J.BAND. Posypały się następne propozycje grania min. ZADUSZKI BLUESOWE, JUWENALIA, sylwester miejski pod gołym niebem i wiele innych.
Od końca 2005 roku pojawia się potrzeba nagrania płyty demo jako materiału prezentującego muzykę zespołu i jednocześnie będącą przepustką na festiwale bluesowe.
W marcu 2006 DEVIL BLUES brał udział w konkursie zespołów bluesowych BLUES COLOURS w Ostrowie Wielkopolskim. Wyniki przekroczyły ich najśmielsze oczekiwania. Zespół otrzymał nagrodę Stowarzyszenia  JIMIWAY-TABiR 70 , która wiąże się z zaproszeniem na jakże sławny  JIMIWAY BLUES FESTIVAL 2006.
Pod koniec kwietnia 2006 grupa bierze udział w konkursie zespołów bluesowych YOUNG BLOOD, który odbywa się przy okazji chorzowskich Bluestracji. Zespół zostaje laureatem imprezy, dzięki czemu  występuje na gali BLUES TOP 2005 obok takich gwiazd jak Leszek Winder, Sławek Wierzcholski, WOLTER TROUT.

WIĘCEJ o DEVIL BLUES* SPONSORZY *


* GALERIA *


WARSZTATY GITAROWE - prowadzenie Leszek Cichoński

25.08.06 - ANIKA, THE BLUESMOBILE BAND, LESZEK CICHOŃSKI

18.08.06 - "KYKS" SKRZEK & WINDER, BOOGIE BOYS

11.08.06 - DEVIL BLUES, MACIEJ MALEŃCZUK

04.08.06 - ŚCIGANI, WOJTEK KLICH BAND

| SCENA | FILM | GALERIA | EDUKACJA | USŁUGI | O NAS | FOTORELACJE | TERMINARZ IMPREZ | 20 TNF | 21 TNF | BYŁ SOBIE BLUES...2007 | DNI TARNOWA 2006 | BYŁ SOBIE BLUES...2006 | 22 TNF | DNI TARNOWA 2008 | BYŁ SOBIE BLUES...2008 | 23 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA | BYŁ SOBIE BLUES... 2009 |
(©) www.tck.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.