Dziś jest: 30 maj 2020 r.
Szukane wyrażenie:


sprawdź repertuar na dzień:Znajdź projekcje filmu:


SCENA
FILM
GALERIA
EDUKACJA
USŁUGI
O NAS
FOTORELACJE
TERMINARZ IMPREZ
20 TNF
21 TNF
BYŁ SOBIE BLUES...2007
DNI TARNOWA 2006
BYŁ SOBIE BLUES...2006
04.08.06
11.08.06
18.08.06
25.08.06
WARSZTATY GITAROWE
22 TNF
DNI TARNOWA 2008
BYŁ SOBIE BLUES...2008
23 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA
BYŁ SOBIE BLUES... 2009


Tarnowskie
Centrum
Kultury


ul. Rynek 5
33-100 Tarnów
POLAND

tel/fax:+48 14 6 888 888

email: tck@tck.pl

Kino Marzenie
ul. Staszica 4
33 - 100 Tarnów
POLAND

tel/fax:+48 14 6 888 885

email: kino@tck.plBYŁ SOBIE BLUES...2006 / 04.08.06

drukuj
2006-07-27
04.08.06 - ŚCIGANI, WOJTEK KLICH BAND (źródło: Inf.wł.)
W każdy piątek sierpnia (04, 11, 18, 25), na tarnowskim rynku od godziny 19-tej będzie można posłuchać muzyki bluesowej, granej na żywo przez znanych ludzi polskiej sceny muzycznej.

Wśród gwiazd pojawią się m.in.: Maciej Maleńczuk, Leszek Cichoński, Jan „Kyks” Skrzek, oraz pomysłodawca i animator festiwalowego przedsięwzięcia Wojtek Klich, który od bardzo wielu lat, żywo uczestniczy i angażuje się w życie kulturalne Tarnowa, poprzez imprezy tj. „Zadyszki Dżemowe”, „Rockowe Opłateczki”, „Bluesy i Bluzki”.

Tym razem, wspólnie z Wojtkiem chcemy, by muzyka bluesowa stała się ważnym elementem weekendowego życia Tarnowian i wykształciła w nich potrzebę uczestniczenia w żywej sztuce.
Każdorazowo, po koncertach, odbywać będzie się Jam Session z udziałem muzyków oraz chętnych, które po godzinie 23 przenoszone będzie do klubu Alchemik, gdzie bluesa na żywo będzie można słuchać do późnych godzin nocnych.

„Był sobie Blues”, to muzyczna podróż w najciekawsze zakamarki światowego i polskiego bluesa.

4 sierpnia na tarnowskim Rynku o godzinie 19 rozpocznie się pierwszy koncert w ramach festiwalu.

Wystąpią:
ŚCIGANI
WOJTEK KLICH BAND

Wstęp wolny!
Wojtka Klicha tarnowskim sympatykom muzyki przedstawiać nie trzeba.

Inicjator wielu imprez bluesowych, niegdyś gitarzysta ZIYO, od wielu lat lider, gitarzysta, wokalista, autor słów i muzyki grupy BARDZO ORKIESTRA.
Tym razem Wojtek wystąpi w nieco innym składzie (stąd inna nazwa formacji). Na scenie pojawi się m.in. Robert Lubera - gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów, aranżer, producent.

Początek jego muzycznej działalności to lata osiemdziesiąte, w których był liderem blues-rockowej grupy Sagittarius. Z tym zespołem został laureatem OMPP 84,85 (odpowiednik dzisiejszego „Idola”).
Uczestnik Festiwali: Festiwal Piosenki w Opolu koncert „Debiuty 85”, Blues TOP Sopot, Jesień z Bluesem, Rawa Blues, Jarocin /występ nagrany przez  radiową „Trójkę”/
Utwory „Deszczowy blues” i „Stary Jeep”często gościły na antenie krajowych stacji radiowych a także znalazły się na pierwszym miejscu listy przebojów Uniwersytetu Columbia w USA.
Sagittarius występował na wielu koncertach w kraju i poza jego granicami. Grał między innymi z Tadeuszem Nalepą.
W  latach dziewięćdziesiątych założył zespół THE END. Zespół ten został laureatem pierwszej edycji przeglądu „Marlboro Rock In 93”a także był uczestnikiem festiwali: Festiwal Piosenki  Polskiej Opole 90 koncert „Premiery”, Jarocin 93.
Zespół wydał debiutancką płytę i był supportem  zespołu Wilki w czasie trasy koncertowej „Przedmieścia”.
Jako gitarzysta występował w zespole Róże Europy, a w 1993 rozpoczął współpracę z Robertem Gawlińskim. Z liderem zespołu Wilki nagrał płyty „Solo”,”Kwiaty jak relikwie”. W trakcie czteroletniej współpracy wiele koncertował między innymi w USA, nagrał dwa koncerty telewizyjne, czterokrotnie występował na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W 1997 r. rozpoczął działalność koncertową w solowym projekcie Artura Gadowskiego. Brał udział w licznych koncertach, programach telewizyjnych, a także poprzedzał solowy koncert gitarzysty zespołu Queen  - Briana Maya.
W 1999 r. napisał muzykę do spektaklu pt.”Błysk Rekina” w reżyserii J.Fedorowicza rozpoczynając tym samym współpracę z Teatrem Ludowym w Krakowie. Spektakl ten do tej pory oglądało czterdzieści tysięcy widzów. Następnym teatralnym przedsięwzięciem była „Minnesota Blues”. To napisana przez legendarnego lidera Oddziału Zamkniętego Krzysztofa Jaryczewskiego  autobiografia. Spektakl z  muzyką graną na żywo przez nowy zespół Roberta  NIE-BO oglądało dwadzieścia tysięcy widzów.
Grupa ma także na swoim koncie nagrania do filmu „Krugerandy” z Maćkiem Stuhrem w roli głównej.
Robert ma również na swoim koncie udział w filmach, „Anioł w Krakowie” i „Zakochany Anioł”.

WOJTEK KLICH w sieci
ŚCIGANI (na zdjęciu) - wszyscy są z Rudy Śląskiej, ale po raz pierwszy spotkali się w Jaworznie na warsztatach Jawor Rock w 2001. Potem gdy zaczęli z sobą grać szybko okazało się że bardzo wiele ich łączy. Powoli rodziła się ich własna muzyka z jednej strony odważna a z drugiej głęboko zakorzeniona w amerykańskiej bluesowej tradycji.

W latach 2002 i 2003 zagrali wiele klubowych koncertów jeszcze w trio prezentując swój materiał i własne, interpretacje ulubionych standardów. Pierwszym drobnym sukcesem było dostanie się do finału festiwalu "Rock bez Igły" 2002 w Rudzie Śląskiej, a potem przyszły kolejne:

Pierwsze miejsce na ogólnopolskim przeglądzie zespołów rockowych "Garażówka" 2003,
III-miejsce na Festiwalu im. Ryśka Riedla w Tychach 2003
Pierwsza nagroda na festiwalu Blues na Skałce (przepustka na Rawę Blues 2003)
Grand Prix Sopot Blues Festival 2004
Grand Prix Blues Festival Przeworsk
Trzecie miejsce na Kraśnik Blues Meetingu 2004
III-miejsce na Festiwalu im. Ryśka Riedla w Tychach 2004
I Nagroda na Przeglądzie Zespołów Bluesowych - Blues nad Bobrem 2004 - Bolesławiec.
I Miejsce w konkursie "Dni Rudy Śląskiej przepustką na wielką scenę" - sponsoring płyty.
II-miejsce na Festiwalu im. Ryśka Riedla w Tychach 2005

Dzięki swoim festiwalowym sukcesom Ścigani stali się zespołem znanym i poważanym w środowisku słuchaczy bluesa i dziennikarzy muzycznych. Wydana w lipcu 2005 roku pierwsza płyta zespołu "Nigdy więcej bluesa" zebrała praktycznie same pozytywne recenzje. Dwukrotnie grali na największym w Europie festiwalu bluesowym "Rawa Blues", są zapraszani na wiele polskich festiwali bluesowych i dają koncerty w wielu prestiżowych klubach na terenie całej Polski.  
Supportowali też największe gwiazdy światowego bluesa na koncertach w Polsce (Holmes Brothers, Johny Rawls Soul Blues Revue).

Muzyka Ściganych ma swoje źródła w bluesie, jazzie i  muzycznym dorobku południa Stanów Zjednoczonych. Starają się odkurzyć zapomnianą tradycję  odświeżając ją własnymi eksperymentami z harmonią i aranżem. Lubią nieoczekiwane połączenia ale mimo to w ich muzyce jest dużo lekkości, a nawet przebojowości.

Skład:
Maciek Lipina - gitara, voc
Jarek Dobrzański - gitara
Sławek Bywalec - bas
Rysiek Rajca - perkusja


Informacje o zespole pochodzą z oficjalnej strony Ściganych* SPONSORZY *


* GALERIA *


WARSZTATY GITAROWE - prowadzenie Leszek Cichoński

25.08.06 - ANIKA, THE BLUESMOBILE BAND, LESZEK CICHOŃSKI

18.08.06 - "KYKS" SKRZEK & WINDER, BOOGIE BOYS

11.08.06 - DEVIL BLUES, MACIEJ MALEŃCZUK

04.08.06 - ŚCIGANI, WOJTEK KLICH BAND

| SCENA | FILM | GALERIA | EDUKACJA | USŁUGI | O NAS | FOTORELACJE | TERMINARZ IMPREZ | 20 TNF | 21 TNF | BYŁ SOBIE BLUES...2007 | DNI TARNOWA 2006 | BYŁ SOBIE BLUES...2006 | 22 TNF | DNI TARNOWA 2008 | BYŁ SOBIE BLUES...2008 | 23 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA | BYŁ SOBIE BLUES... 2009 |
(©) www.tck.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.