Dziś jest: 25 marzec 2023 r.
Szukane wyrażenie:


sprawdź repertuar na dzień:Znajdź projekcje filmu:


SCENA
FILM
GALERIA
EDUKACJA
USŁUGI
O NAS
FOTORELACJE
TERMINARZ IMPREZ
20 TNF
21 TNF
BYŁ SOBIE BLUES...2007
DNI TARNOWA 2006
PROGRAM IMPREZ
KONCERTY
SPONSORZY
PATRONI MEDIALNI
BYŁ SOBIE BLUES...2006
22 TNF
DNI TARNOWA 2008
BYŁ SOBIE BLUES...2008
23 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA
BYŁ SOBIE BLUES... 2009


Tarnowskie
Centrum
Kultury


ul. Rynek 5
33-100 Tarnów
POLAND

tel/fax:+48 14 6 888 888

email: tck@tck.pl

Kino Marzenie
ul. Staszica 4
33 - 100 Tarnów
POLAND

tel/fax:+48 14 6 888 885

email: kino@tck.plDNI TARNOWA 2006 / KONCERTY

drukuj
2006-05-21
OCEAN - "ROCK&ALL" 03/06/06 (źródło: inf.wł./www.ocean.art.pl)
Ocean - grupa rockowa XXI wieku. I to wcale nie względu na muzykę, aranżacyjną staranność czy też bardzo wysoki poziom produkcji każdej z płyt. Przede wszystkim wrocławski Ocean absolutnie odstaje od stereotypowego wizerunku zespołów rockowych, za wszelką cenę szukających wydawcy, narzekających nieustannie na wielkie wytwórnie i wydawnicze molochy. Zespołów grających wszędzie i za wszelką cenę, najczęściej do końca życia niosąc przy tym na sztandarach nieśmiertelne hasło "Sex Drugs And Rock And Roll". Ocean jest ulepiony już z zupełnie innej gliny.

Wszyscy muzycy czteroosobowego Oceanu to doświadczeni instrumentaliści, na co dzień zajmują się jednak zupełnie innymi sprawami, muzykę traktują z pasją, ale raczej jako życiowe hobby niż pracę. Najlepszym przykładem może być Maciek Wasio, wokalista, autor tekstów i muzyki, na co dzień kierujący czołową firmą przemysłu medycznego! Niegdyś zawodowy pływak, finalista i medalista mistrzostw polski juniorów, dziś uciekający od codzienności w ramiona muzyki i fanatycznego windsurfingu.

Maciek Wasio: "Już na pierwszej próbie powiedzieliśmy sobie, że będziemy traktować Ocean jako hobby, bez udowadniania nikomu, że z muzyki można się utrzymać - można, ale nie za wszelką cenę, nie kosztem kompromisów, ograniczania własnej swobody i utraty artystycznej kontroli nad zespołem. Wszyscy mieliśmy pod tym względem złe doświadczenia z poprzednich projektów".

Cytując Lecha Janerkę, swoją drogą zdeklarowanego fana Oceanu, muzycy zespołu zawsze powtarzali: "Nie napinamy się!".
Nigdy nie napinali się ani na sukces, karierę i platynowe nakłady płyt. Mimo tego kilka lat temu udowodnili, że młody zespół, zaczynający dopiero swą drogę na rockowej scenie i w radykalnie rockowym składzie grający, nie kopiując oklepanych britpopowych wzorców, a dla kontrastu nawiązując do ambitnej twórczości m.in. Jeffa Buckleya czy Sparklehorse może podpisać bardzo intratny kontrakt z dużą wytwórnią, może wydawać płyty bardzo osobiste, autorskie, koncepcyjne. Może szybko wskoczyć do pierwszej ligi alternatywy i po pięciu latach intensywnej działalności cieszyć się uznaniem oraz szacunkiem najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej, zdobyć szacunek wyjątkowo wiernych fanów oraz bez natrętnej obecności w rodzimych mediach stać się jednym z najintensywniej koncertujących zespołów w kraju!

Ocean odsłania właśnie swój trzeci album zatytułowany "Niecierpliwy dostaje mniej".
Album dojrzały, przemyślany, a jednocześnie bardzo spontaniczny. Do szpiku przesiąknięty rockowym drive`em i emocjami, całkowicie nonkonformistyczny względem reguł rynku muzycznego, bezkompromisowy, a jednocześnie chyba w całej ich dyskografii najbardziej... no właśnie - przebojowy? W ich przypadku to chyba nienajlepsze słowo. Lepiej by rzec - komunikatywny, jasny i jednoznaczny. A przy tym także niezwykle ambitny pod względem aranżacyjnym i produkcyjnym. Jak widać, Ocean to właściwie same sprzeczności, ale to przecież właśnie one stanowią zawsze o prawdziwej niezależności artystycznej i muzycznej rockowych zespołów. Tylko na sprzecznościach może narodzić się nowa jakość i stylistyka. Dlatego Oceanjest na najlepszej ku temu drodze...

Grupa ma na swoim koncie 3 maxisingle: ”3”, „6”, „Coś czego jeszcze nie znamy” oraz 3 płyty długogrające: ”12”, „Depresyjne piosenki o niczym” oraz najnoiwszą „ Niecierpliwy dostaje mniej".
Skład zespołu prowadzonego przez wokalistę Maćka Wasio uzupełniają: basista Andrzej „Gienia” Wanio, gitarzysta, tarnowianin (niegdyś związany m.in. z Siedem, Ziyo) Bartek Kapłoński oraz bębniarz Przemek Dąbrowski.

Występ OCEANU w ramach ”ROCK&ALL” będzie drugim koncertem grupy w Tarnowie. Za pierwszym razem wystąpili w Piwnicach TCK – 15 października 2004 roku.

OCEAN zagra podczas „ROCK&ALL” ok. godziny 17.00.

OCEAN w sieci
"ROCK&ALL" - opaski i komunikacja!

DZIEŃ DZIECKA przeniesiony do Tarnowskiego Teatru!

ZIYO i DE MONO na finał Dni Tarnowa - 4 czerwca, Rynek

Afrykańskie rytmy - MOTEMA AFRICA - 3 czerwca 2006, Rynek

Jazzowa "Sztuka Ulicy" - 2 czerwca 2006 - Wałowa, Rynek

Sponsorzy "Spotkań Kultur 2006 - Dni Tarnowa"

Patroni "SPOTKAŃ KULTUR 2006 - DNI TARNOWA"

"ROCK&ALL" - rockowy maraton na Stadionie Miejskim - 03/06/06

LIQUIDO - "ROCK&ALL" - 03/06/06

LECH JANERKA - "ROCK&ALL" 03/06/06

VOO VOO - "ROCK&ALL" - 03/06/06

UZ JSME DOMA - "ROCK&ALL" - 03/06/06

OCEAN - "ROCK&ALL" 03/06/06

THE CALOG - "ROCK&ALL" - 03/06/06

REVOLUCJA - "ROCK&ALL" - 03/06/06

Muzyczny Tarnów

Szczegółowy program Festiwalu

| SCENA | FILM | GALERIA | EDUKACJA | USŁUGI | O NAS | FOTORELACJE | TERMINARZ IMPREZ | 20 TNF | 21 TNF | BYŁ SOBIE BLUES...2007 | DNI TARNOWA 2006 | BYŁ SOBIE BLUES...2006 | 22 TNF | DNI TARNOWA 2008 | BYŁ SOBIE BLUES...2008 | 23 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA | BYŁ SOBIE BLUES... 2009 |
(©) www.tck.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.