Dziś jest: 3 lipiec 2022 r.
Szukane wyrażenie:


sprawdź repertuar na dzień:Znajdź projekcje filmu:


SCENA
KONCERTY
KLUB JAZZOWY
S.M.ROCK
KABARET
IMPREZY CYKLICZNE
KULTURA Be
FILM
GALERIA
EDUKACJA
USŁUGI
O NAS
FOTORELACJE
TERMINARZ IMPREZ
20 TNF
21 TNF
BYŁ SOBIE BLUES...2007
DNI TARNOWA 2006
BYŁ SOBIE BLUES...2006
22 TNF
DNI TARNOWA 2008
BYŁ SOBIE BLUES...2008
23 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA
BYŁ SOBIE BLUES... 2009


Tarnowskie
Centrum
Kultury


ul. Rynek 5
33-100 Tarnów
POLAND

tel/fax:+48 14 6 888 888

email: tck@tck.pl

Kino Marzenie
ul. Staszica 4
33 - 100 Tarnów
POLAND

tel/fax:+48 14 6 888 885

email: kino@tck.plSCENA / KONCERTY

drukuj
2006-12-27
"HISTORIA PEWNEJ PODRÓŻY" - koncert G. Turnaua - Kino Marzenie 28.01.07 (źródło: Inf.wł./www.turnau.com.pl)
Tarnowskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na niezwykły koncert GRZEGORZA TURNAUA  
„Historia pewnej podróży”
z piosenkami MARKA GRECHUTY.
BILETY WYPRZEDANE

Koncert odbędzie się 28.01.2007r. w Kinie „Marzenie” o godz. 20.00.

„Historia pewnej podróży”, płyta, z której piosenki Grzegorz Turnau wykona w Tarnowie została pokryta platyną w ciągu zaledwie kilku tygodni od daty jej premiery (24.11.06) i jest jedną z najchętniej słuchanych produkcji tego artysty.
Koncert jak i album Grzegorza Turnaua w całości poświęcony jest Markowi Grechucie. Publiczność będzie mogła  wysłuchać nowych, często zaskakujących interpretacji klasycznych piosenek Grechuty takich, jak ”Korowód”, „Motorek”, „Wędrówka”, „Zadymka”, czy ”Gdziekolwiek”. Wyjątkowy wieczór w Kinie „Marzenie” uzupełnią mniej znane utwory niedawno zmarłego artysty,
jak: ”Skąd przychodzimy”, „Lanckorona” i „Nie wiem o trawie”. Piosenki Grechuty opatrzone zostały "turnauowskim brzmieniem" i w większości eksponują motyw wędrówki oraz podróży jako metafory ludzkiego losu.

Grzegorz Turnau wystąpi wraz z towarzyszącymi mu muzykami:
Jacek Królik – gitary,
Łukasz Adamczyk – gitara basowa,
Sławomir Berny – instrumenty perkusyjne,
Leszek Szczerba – saksofony,
Michał Jurkiewicz – keyboard, altówka.

Bilety w cenie 30 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu imprezy) do nabycia w Biurze Obsługi TCK- Tarnów, Rynek 5
oraz w Kinie „Marzenie”- Tarnów, ul. Staszica 4.


Grzegorz Turnau jest jedynym artystą młodego pokolenia, który kontynuuje - w linii prostej - wspaniałą tradycję krakowskiej piosenki literackiej, krocząc śladem artystów tej rangi, co Jan Kanty Pawluśkiewicz czy Marek Grechuta. Ale ten poeta, kompozytor, pianista i aranżer wypracował łatwo rozpoznawalny, indywidualny styl, charakteryzujący się precyzją kompozycyjną i nienagannym, eleganckim wykonawstwem, wyróżniającym się zwłaszcza w partiach wokalnych.

Zespół Grzegorza Turnaua, obok wybijającej się sekcji smyczkowej, zwraca uwagę wyeksponowaną partią oboju oraz wirtuozowskim akompaniamentem fortepianowym samego lidera. Obok tekstów własnych artysta śpiewa wiersze starannie wybranych poetów, m.in. Michała Zabłockiego (również reżysera teledysków), Ewy Lipskiej, Wiesława Dymnego i L. A. Moczulskiego.

Romans z muzyką rozpoczął w najmłodszych latach, ale o mało nie skończył się on rozwodem. Uczył się gry na fortepianie od 6 do 13 roku życia w szkole muzycznej.
Potem na rok wyjechał z rodziną do Anglii i w jego muzycznej edukacji nastąpiła przerwa, której zawdzięczał to, że po raz pierwszy... zaczął grać z przyjemnością.
Powie później, że "szkoła muzyczna nie zdążyła zabić jego pasji do muzyki".
Był w Anglii, kiedy w Nowym Jorku, w grudniu 1980 roku, zginął John Lennon. Cały świat ogarnęło szaleństwo na punkcie The Beatles i Grzegorz Turnau odkrywał od początku muzykę popularną. "Uwolniony od rygoru szkoły" samodzielnie zagrał na fortepianie pierwszą piosenkę i było to - nadawane przez wszystkie stacje radiowe - Imagine.

Po powrocie do Krakowa kontynuował naukę w V Liceum Ogólnokształcącym i do szkoły muzycznej już nie wrócił. Marzył o zostaniu aktorem, a w jego liceum działał prężny teatr szkolny. Na szczęście dla nas (czyli jego wielbicieli), wykorzystano tam jego umiejętności pianistyczne - został kierownikiem muzycznym koła teatralnego i już nigdy nie zagrał roli dramatycznej. Ale fascynację teatrem zachował na zawsze.

Choć wyrastał w Krakowie, nie twierdzi, że nasiąkał od najmłodszych lat artystyczną atmosferą bohemy.
Ale spotkał na swej drodze ważną postać, pierwszy autorytet - był nim pisarz i legendarny tłumacz, Maciej Słomczyński. To on zaprezentował młodemu człowiekowi niezwykły tom wierszy, który właśnie tłumaczył, "Muzyka kameralną" Jamesa Joycea. Grzegorz Turnau zareagował entuzjastycznie i... twórczo - napisał muzykę do całego cyklu, a jej amatorskie nagranie trafiło do rąk Słomczyńskiego.
Autorytet pisarza zdecydował - ambitny, młody twórca, dowiedział się od niego, że jest na właściwej drodze i postanowił pisać muzykę do wierszy. Także do własnych.

Debiut Grzegorza Turnaua spowija legenda, więc warto kilka spraw uporządkować. Owszem, to prawda, że wygrał Festiwal Piosenki Studenckiej nie będąc studentem, ale też nie było to bynajmniej zasługa jego tupetu. Wcześniej, bo w kwietniu 1984 roku, zgłosił się na przegląd "Śpiewać każdy może" w Klubie Zaścianek i decyzją jurorów zwyciężył w kategorii piosenki literackiej. I to właśnie ów Klub Zaścianek "wystawił" go na XX Festiwal Piosenki Studenckiej w maju tego samego roku, jako... "osobę związaną z ruchem studenckim". Jego udział w konkursie, który wygrał w imponującym stylu, był więc w pełni usankcjonowany. Ale to dopiero początek.

Natychmiast po festiwalu Grzegorz Turnau, jako jego laureat, otrzymał zaproszenie od Piotra Skrzyneckiego na występy do Piwnicy Pod Baranami. A żeby już do końca sprowadzić na ziemię tę - skądinąd romantyczną - krakowską legendę, trzeba dodać, że idąc na własny debiutancki występ do legendarnego kabaretu, Grzegorz Turnau przekroczył progi Piwnicy Pod Baranami... po raz pierwszy w życiu! Prozaiczne?

Na szczęście wszystko inne było poezją. Nieprzyzwoicie młody artysta rozpoczął wieloletni cykl "piwnicznych" występów, co dla piosenkarza i kompozytora, który nazwał Marka Grechutę swoim "idolem absolutnym" było nie lada nobilitacją.

Warto zresztą przypomnieć, że Grzegorz Turnau interesował się wcześniej głównie muzyką Beatlesów, Lennona, zespołów Queen i Steely Dan. Dopiero kiedy odkrył nagranie "Szalonej lokomotywy" Marka Grechuty i Jana Kantego Pawluśkiewicza, jego stosunek do polskiej tradycji muzycznej zmienił się radykalnie. I - oczywiście - inspiracją stało się niepowtarzalne (w skali światowej) brzmienie zespołu Anawa.

Artysta występował wtedy w składzie, w którym obok jego fortepianu pojawiały się najczęściej flet i gitara. Ale myślał o wypracowaniu własnego brzmienia.
To właśnie w tym okresie Grzegorz Turnau trafił w Piwnicy Pod Baranami najpierw na wiersze Michała Zabłockiego, a potem na ich autora. Współpraca dwóch młodych twórców zaowocowała piosenkami, które na długo stały się trzonem repertuarowym Grzegorza Turnaua. On sam pisał nadal, ale coraz rzadziej.
Owa "wstrzemięźliwość literacka" - jak sam twórca określa swoją postawę - wynikała z głosu krytycznego, uznał bowiem, że "są ludzie, których umiejętność w tym zakresie jest mu bardziej potrzebna niż własna". Wolał koncentrować się na kompozycji i na aranżacji, zaś pisanie do poezji, ciekawiło go jako oryginalne, polskie zjawisko artystyczne.

Pierwszą płytę, NAPRAWDĘ NIE DZIEJE SIĘ NIC (1991), nagraną za pożyczone pieniądze i wydaną na kasetach, samodzielnie roznosił do księgarni. Jednak tytułowa piosenka, urzekająca melodia do wiersza Zabłockiego, zaczynała przynosić mu coraz szerszy rozgłos (z czasem nagrała ją nawet Maryla Rodowicz).
Od drugiego albumu, POD ŚWIATŁO (1993), datuje się ukształtowanie formuły brzmieniowej do dzisiaj utożsamianej z twórczością Grzegorza Turnaua - rozbudowany aparat wykonawczy (flet, saksofon, waltornia, skrzypce, wiolonczela, gitary, perkusja oraz głos kobiecy), prowadzony jest przez obój, wykonujący nieomal koncertowe, solistyczne partie. Wirtuozem, którego ton stał się sygnatura zespołu, jest pan Mariusz Pędziałek. Ciekawe, że w zespole Grzegorza Turnaua grają obecnie muzycy po wieloletnim stażu w Anawa (m.in. znakomity krakowski skrzypek, Michał Półtorak) - czy można wyobrazić sobie bardziej bezpośrednią kontynuację tej wspaniałej tradycji?

Od drugiego albumu datują się również spektakularne sukcesy Grzegorza Turnaua i ogólnopolska sława młodego artysty. Wszystko zaczęło się od legendarnej piosenki Cichosza, która w 1993 roku wygrała Muzyczną Jedynkę. Do jej sukcesu przyczynił się po części teledysk według pomysłu Michała Zabłockiego, autora przewrotnego tekstu i w przyszłości reżysera większości teledysków Grzegorza Turnaua.

Potem był wydany naprędce album koncertowy TURNAU W "TRÓJCE" (1994), nagrany z gościnnym udziałem Andrzeja Sikorowskiego z zespołu Pod Budą (m.in. Nie przenoście nam stolicy do Krakowa i Pejzaż horyzontalny), który umocnił tylko wyjątkową pozycję Grzegorza Turnaua na polskiej scenie muzycznej i obłędny sukces nowego albumu, TO TU, TO TAM (1995), którego sprzedaż przekroczyła do dziś ponad 200 tysięcy egzemplarzy. Na tej najpopularniejszej płycie z poezją śpiewaną znalazły się m.in. To tu, to tam, Natężenie świadomości, Miedzy ciszą a ciszą i przebój Bracka (z kolejnym pamiętnym teledyskiem Michała Zabłockiego) oraz wspaniała piosenka Jana Kantego Pawluśkiewicza z 1971 roku, Jak linoskoczek, wykonana przez Grzegorza Turnaua z gościnnym udziałem kompozytora.

Trzeba wspomnieć o udziale Grzegorza Turnaua w wystawieniu i nagraniu jednego z najważniejszych dzieł polskiej muzyki współczesnej - "Nieszporów Ludźmierskich", oratorium Jana Kantego Pawluśkiewicza do słów Leszka Aleksandra Moczulskiego.
Posypały się nagrody branżowe. TURNAU W "TRÓJCE" otrzymał Fryderyka 94 jako "najlepszy album piosenki poetyckiej". Rok później TO TU, TO TAM zebrał kolejnego Fryderyka 95 za "najlepszy album piosenki poetyckiej", natomiast sam Grzegorz Turnau został wyróżniony Fryderykiem 95 dla "najlepszego wokalisty".
Były też dalsze nagrody - Fryderyk 97, Wiktor 95 i 98, Mateusz 96, Grand Prix na festiwalu Opole 1996 oraz Philip Award 1999, a także Złote oraz Platynowe Płyty.

Na następny, znakomity album, TUTAJ JESTEM (1997) złożyły się "rozproszone" utwory z poetyckich programów telewizyjnych, a także kompozycje nowe, pośród których tradycyjnie wyróżniała się piosenka tytułowa. Poza wierszami Zabłockiego trwałe miejsce zajmowała w twórczości Grzegorza Turnaua poezja Ewy Lipskiej, Jana Brzechwy, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i amerykańskiego poety, Edwarda Estlina Cummingsa (zapisywane manierycznie jako e.e.cummings) w inspirujących przekładach Stanisława Barańczaka.
Niezależnie od nagrań Grzegorz Turnau prowadził - i prowadzi nadal - intensywną działalność koncertową. Sam artysta powiedział, że to właśnie występy są "esencją" jego sztuki i to właśnie koncertom poświęca większość swojej uwagi oraz wysiłku.

Epizodem - ale epizodem bardzo ważnym i wyczerpującym twórczo - była jedyna płyta dziecięca w dyskografii Grzegorza Turnaua. Utwory dla najmłodszych fanów zostały zebrane z kilku przedstawień teatralnych (m.in. "Nowe szaty cesarza" oraz "Kubuś Puchatek". Chociaż twórca pisał je na przestrzeni lat, wszystkie otrzymały nowe, bogate aranżacje, m.in. na kwartet smyczkowy oraz kwintet i sekstet dęty. KSIĘŻYC W MISCE (1998) to jedna z najciekawszych polskich płyt dla dzieci.

Album ULTIMA (1999) przyniósł nowe inspiracje - poezję Wiesława Dymnego, Leszka Aleksandra Moczulskiego i Agnieszki Osieckiej (której Deus ex machina Grzegorz Turnau wykonał w Opolu na legendarnym dziś koncercie "Zielono mi"). Ale podsumowywał też stare wątki, jak słynny "Dekalog" Michała Zabłockiego z pamiętnych nocnych programów Telewizji Polskiej. Autorem tekstu do piosenki wybranej na singiel, Wiem, był Andrzej Poniedzielski. Płyta, po raz pierwszy nagrywana w Warszawie, odznaczała się bogatszymi niż dotąd aranżacjami.
Niejako równolegle do nagrań płytowych powstawała muzyka Grzegorza Turnaua do filmu i teatru, m.in. "Zmierzch" Babela, "Iwona, księżniczka Burgunda" (w reżyserii Tadeusza Bradeckiego), "Zielona Gęś" (w adaptacji i inscenizacji Jarosława Kiliana - wtedy właśnie narodził się singiel Liryka, liryka) oraz "Dwoje na huśtawce" (2000). Grzegorz Turnau pisał także muzykę do filmów krótkometrażowych i do telewizji.

Należy przypomnieć, że wśród licznych utworów "rozproszonych" tego płodnego twórcy znalazło się m.in. Soplicowo (słowa Leszek Aleksander Moczulski, muzyka Grzegorz Turnau), wykonywane w duecie ze Stanisławem Sojką, a promujące filmową adaptację "Pana Tadeusza" w reżyserii Andrzeja Wajdy.
Na kolejnej płycie - NAWET (2002) - Grzegorz Turnau rozwija współpracę z Moczulskim, kontynuuje współpracę z Zabłockim, wraca do poezji Gałczyńskiego oraz e.e. cummingsa, sięga po wiersze krakowskiego autora, Bronisława Maja i śpiewa w duecie z wybitnym greckim piosenkarzem Georgem Dalarasem. Grzegorz Turnau za album "Nawet" otrzymał Fryderyka 02 w kategorii "album roku-piosenka poetycka".

Równo po dwóch latach Grzegorz Turnau proponuje wyjątkowy album CAFE SUŁTAN (2004). Artysta przygotował dla swoich fanów naprawdę niezwykłe wydawnictwo. Fantastyczne melodie i przede wszystkim niesamowite teksty. Od najmłodszych lat fascynowała Go twórczość Jerzego Wasowskiego i teraz w 20 rocznicę śmierci Artysty Grzegorz Turnau oddaje Mu hołd nagrywając 15 Jego utowrów na płycie zatytułowanej "Cafe Sułtan". W aranżacjach Grzegorza Turnaua piosenki zyskują współczesny wymiar a warstwa tekstowa, często z głębokim filozoficznym przesłaniem, zdumiewa swoją aktualnością.
Album ten stał się wydarzeniem muzycznym roku i otrzymał Fryderyka 2004 w kategorii „album roku -piosenka poetycka” oraz nagrodę Superjedynkę podczas 42 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Po kameralnej "Cafe Sułtan" czas na trochę innego, współczesnego Turnaua! Już w połowie listopada Grzegorz Turnau wydaje swój najnowszy album zatytułowany "11:11".
Na płycie "11:11" znajduje się 14 nowych utworów , skomponowanych przez Grzegorza Turnaua w ciągu ostatnich dwóch lat do tekstów m.in. Leszka A. Moczulskiego, Zbigniewa Herberta, Michala Rusinka i własnych, a także premierowy utwór Jana Kantego Pawluskiewicza do słów L.A.Moczulskiego, dedykowany Grzegorzowi. Jest to album o wyrazistej dynamice, zawierający zarówno brzmienia symfoniczne, jak i sampling. Niespodziankaą jest gościnny udział Anny Marii Jopek i Doroty Miśkiewicz.

Śledząc imponujący dorobek artystyczny Grzegorza Turnaua nie należy zapominać o jego młodym wieku. Ten wszechstronnie utalentowany twórca - piosenkarz, pianista, kompozytor, autor tekstów - dopiero zaczął nas zaskakiwać i możemy być pewni, że jego obecność w polskim życiu artystycznym będzie trwała, długa i konsekwentna.

Zdjęcie: Tomek Sikora
GRZEGORZ TURNAU w sieci

ZADUSZKI DŻEMOWE Wojtka Klicha - Piwnice TCK, 30.10.09

GRZECH PIOTROWSKI - "Emotronica" - Piwnice TCK, 09.10.09

THE CAR IS ON FIRE - Ombarrops! Tour 09 - Piwnice TCK, 16.10.09

NOC KABARETOWA czyli PROLOG TALII - NOWAKI/MACIEŻ/NEO-NÓWKA/ŻARÓWKI/JACHIMEK - Sala MCK, 10.10.09

JAZZPOSPOLITA - Inauguracja nowego sezonu jazzowego w TCK - Piwnice TCK, 11.09.09

KONCERT KONTRABASISTY JAKUBA CYWIŃSKIEGO - TCK, 19.08.09

S.M.ROCK - Koncert uczniów i nauczycieli - Piwnice TCK, 26.06.09

United Europe Jazz Festival – Jazz Band Ball Orchestra - Piwnice TCK, 23.05.09

THE SAME + Goście - Koncert promocyjny - Piwnice TCK, 29.05.09

ARTUR DUTKIEWICZ TRIO - Piwnice TCK, 22.05.09

KABARET HRABI - "KOBIETA i MĘŹCZYZNA" - Kino Marzenie, 26.04.09

KULTURA Be - ETHNIC PROJECT, gość wieczoru: KUMKA OLIK - Piwnice TCK, 24.04.09

S.M.ROCK - KONCERT UCZNIÓW I NAUCZYCIELI - Piwnice TCK, 27.03.09

WIECZÓR KABARETOWY z udziałem Stanisława TYMA i Kabaretu CIACH - Kino Marzenie, 16.03.09

FUNKY GROOVE - Napiórowski/Lesicki/Grabowy/Jahr - Piwnice TCK, 13.03.09

HURT - Piwnice TCK, 07.03.09

FISZ EMADE TWORZYWO - "HEAVI METAL" - Piwnice TCK, 20.02.09

KULTURA Be - NEW VIEW, gość wieczoru: RENTON - Piwnice TCK, 30.01.09

PAWEŁ KACZMARCZYK AUDIOFEELING QUARTET - Piwnice TCK, 23.01.09

SYLWESTER NA RYNKU - 31.12.08

ROCKOWE O!PŁATECZKI WOJTKA KLICHA - Piwnice TCK, 25.12.08

NIE-BO - Piwnice TCK, 12.12.08

PERIHELLIUM, gość wieczoru LILI MARLENE - Piwnice TCK, 05.12.08

KARNAWAŁOWY WIECZÓR KABARETOWY: SMILE i LIMO - Kino Marzenie, 18.01.09

JUBILEUSZOWY KONCERT z OKAZJI 15-LECIA S.M.ROCK - Piwnice TCK, 28.11.08

CZESŁAW ŚPIEWA - Kino Mrzenie, 26.11.08

MARIA AWARIA - KONCERT MARII PESZEK - Kino Marzenie, 16.11.08

SUCHY CHLEB DLA KONIA, FARMA, gość: L.STADT - Piwnice TCK, 14.11.08

KRZYSIA GÓRNIAK BAND - Piwnice TCK, 07.11.08

ZADUSZKI DŻEMOWE Wojtka Klicha - Piwnice TCK, 31.10.08

KOLEJNY SEZON KULTURY Be - NIEZALEŻNEJ SCENY MŁODYCH

COOL KIDS OF DEATH - Piwnice TCK, 19.10.08

FUNK de NITE & BRYAN CORBETT - Piwnice TCK, 03.10.08

6 NOC KABARETOWA - Amfiteatr Letni, 05.09.08

"BYŁ SOBIE BLUES..." - III Letni festiwal bluesa - Rynek, sierpień 2008

"JAZZ-owy RYNEK" - Rynek, Lipiec 2008

"OGRÓDEK DŹWIĘKÓW" - Lipiec 2008, Ogródek TCK

"NOC ŚWIĘTOJAŃSKA" - Promenada nad Wątokiem, 23.06.08

KONCERT UCZNIÓW I NAUCZYCIELI SM.ROCK - Piwnice TCK, 27.06.08

ZDERZENIA - DNI TARNOWA 2008 - KOŃ POLSKI, SZAFA GRA, JOSE TORRES Y SALSA TROPICAL, Rynek, 15.06.08

ZDERZENIA - DNI TARNOWA 2008 - TARNOWSKA SCENA, Rynek, 13.06.08

ZDERZENIA - DNI TARNOWA 2008 - SOFA, SMOLIK, 14.06.08, Rynek

GRZECH PIOTROWSKI QUARTET - Piwnice TCK, 30.05.08

KULTURA Be - DZIUNEK & MANGO COLLECTIVE, HUMBACK, gość wieczoru: POGODNO, 20.06.08

THE GLOBETROTTERS - Piwnice TCK, 25.04.08

BANDA WOLANDA, gość wieczoru: BRUNO SCHULZ - Piwnice TCK, 05.04.08

Urodzinowy koncert HABAKUK - Piwnice TCK, 15.03.08

PILICHOWSKI BAND - Piwnice TCK, 28.03.08

LEMUR BASE, gość wieczoru: PLATEAU - Piwnice TCK, 1.03.08

FULL DRIVE 2 - Piwnice TCK, 29.02.08

S.M.ROCK - Koncert nauczycieli i uczniów - Piwnice TCK, 22.02.08

ŚWIETLIKI - XV LAT NA SCENIE - Piwnice TCK, 8.02.08

CHODŹMY NA TRUSKAWKI, RADICAL COUNT, ENDSCREEN, gość: KID A - Piwnice TCK, 19.01.08

BRAZYLIA ŚPIEWANA PROJEKT - Piwnice TCK, 11.01.08

RAZ DWA TRZY - "Młynarski" - Kino Marzenie, 12.01.2008

SYLWESTER 2007 NA TARNOWSKIM RYNKU

ROCKOWE O!PŁATECZKI WOJTKA KLICHA - Piwnice TCK, 25.12.07

S.M.ROCK - Koncert Uczniów i Nauczycieli Szkoły Muzyków Rockowych - Piwnice TCK, 23.11.07

SOFA - Piwnice TCK, 14.12.07

PIOTR BAŁTROCZYK, Kabaret PARANIENORMALNI - Kino Marzenie, 01.12.07

ETHOS, gość wieczoru: THE POISE RITE - Piwnice TCK, 16.11.07

DAMAGE CONTROL - Bałdych/Żaczek/Konrad/Tomaszewski - Piwnice TCK, 09.11.07

ZADUSZKI DŻEMOWE WOJTKA KLICHA - Piwnice TCK, 02.11.07

EASTCOM & MC STEWLOCKS - Piwnice TCK, 19.10.07

THE SAME, METAL DIVISION, gość wieczoru: TOTENTANZ - Piwnice TCK, 26.10.07

BAKSHISH SOUNDSYSTEM - Piwnice TCK, 12.10.07

"POD SZCZĘŚLIWĄ GWIAZDĄ" - Amfiteatr Letni, 20 - 21.09.07

NEW BONE - Piwnice TCK, 28.09.07

JESZCZE JEDNA NOC KABARETOWA - Amfiteatr Letni, 01.09.07

BYŁ SOBIE BLUES... - Letni Festiwal Bluesa, sierpień 2007

"BEZ OGRÓDEK" - cykl lipcowych koncertów jazzowych

P.M. ELEKTRIC QUARTET - Piwnice TCK, 22.06.07

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA - Promenada nad Wątokiem, 23.06.07

MUCHY, TOTENTANZ, HEY - Amfiteatr Letni, 29.06.07

Kwartet TELEWIZOR - Piwnice TCK, 15.06.07

TOMEK LIPIŃSKI - solo, akustycznie - Piwnice TCK, 11.05.07

NATURAL MYSTIC - Piwnice TCK, 04.05.07

PINK FREUD - Piwnice TCK, 27.04.07

Kabaret HRABI z programem "POJUTRZE" - Kino Marzenie, 14.04.07

CZUBAND - Koncert urodzinowy - Piwnice TCK, 13.04.07

KULTURA Be - Niezależna Scena Młodych - Piwnice TCK, 22.03.07

2 koncerty muzyki irlandzkiej/celtyckiej - DUAN, DANAR - Piwnice TCK

"DNI IRLANDZKIE"

NIE-BO - Piwnice TCK, 29.03.07

DES MOINES - Piwnice TCK, 23.03.07

CONTEMPORARY NOISE QUINTET - Piwnice TCK, 09.03.07

PRZEGLĄD AMATORSKICH KABARETÓW "ŻÓŁTA DRABINA" - Piwnice TCK, 09.02.07

Kolejny koncert nauczycieli i uczniów S.M.ROCK - Piwnice TCK, 02.02.07

KOMBAJN DO ZBIERANIA KUR PO WIOSKACH - Piwnice TCK, 23.02.07

"TRIBUTE TO KOMEDA" - Koncert Marii Sadowskiej - Kino Marzenie, 18.02.07

Nabór wykonawców do kolejnych edycji KULTURY Be

WŁODZIMIERZ NAHORNY Trio - Piwnice TCK, 12.01.07

TYMON TYMAŃSKI & TRANSISTORS - Piwnice TCK - 19.01.07

POEZJA KS. JANA TWARDOWSKIEGO - Dorota Segda i Krakowskie Przedmieście - 20.01.07

"HISTORIA PEWNEJ PODRÓŻY" - koncert G. Turnaua - Kino Marzenie 28.01.07

KULTURA BE - Niezależna Scena Młodych w grudniu

MIKOŁAJE I MAJKA JEŻOWSKA - Rynek, 03.12.06

MIKOŁAJKOWY WIECZÓR KABARETOWY - Krosny, Kabaret Młodych Panów, Kino Marzenie, 10.12.06

ROCKOWE O!PŁATECZKI Wojtka Klicha - Piwnice TCK, 25.12.06

MILES GRIFFITH z zespołem - Piwnice TCK, 08.12.06

FISZ EMADE TWORZYWO - Piwnice TCK, 16.12.06

PTASZYN WRÓBLEWSKI QUARTET - Piwnice TCK 17.11.06

"MIASTO MANIA" - Koncert Marii Peszek, Piwnice TCK - 01.04.07

KULTURA Be - Piwnice TCK 23.11.06

ZMIANY W HARMONOGRAMIE ZADUSZEK DŻEMOWYCH

TERCET CZYLI KWARTET - Kino Marzenie 29.10.06

KONCERT S.M.ROCK - Piwnice TCK, 20.10.06

Niezależna Scena Młodych - 19.10.06 - Piwnice TCK

Niezależna Scena Młodych w październiku

ZADUSZKI DŻEMOWE - Tour 2006

Pi Er DWA - Piwnice TCK - 06.10.06

Wrześniowa KULTURA Be - Piwnice TCK, 21.09.06

KASIA CEREKWICKA - "Wielkie Odkrywanie Małopolski" - Rynek, 29.09.06

ELŻBIETA MIELCZAREK z zespołem - Piwnice TCK, 30.09.06

KULTURA Be - edycja wrześniowa

Benefis ks. prof. dr. hab. Michała Hellera

"MUZYKA NOWEJ PRZESTRZENI" - plenerowy koncert muzyki elektronicznej

GALA MOZARTOWSKA w Tarnowie

86 ROCZNICA CUDU NAD WISŁĄ

"BYŁ SOBIE BLUES" - Letni Festiwal Bluesa na Rynku

OSTATNIA TAKA NOC KABARETOWA - Amfiteatr, 01.09.06

"Największe Przeboje PRL-u" - 21.07.06

KULTURA Be ponownie dopiero we wrześniu!

"ZDERZENIA" Vol.2. - MONK, ABRADAB i inni

NOC SWIETOJAŃSKA - Park Strzelecki - 24.06.06

DZIEŃ DZIECKA - Rynek, 01.06.06

LIQUIDO pierwszy raz w Polsce w ramach "ROCK&ALL" - 03/06/06

UP TO DATE - 26.05.06 - Piwnice TCK

Kwietniowa KULTURA Be wyjatkowo w piątek 21.04.06

"HORYZONTY MAŁOPOLSKI" - finał II edycji - Piwnice TCK - 31.03.06

Kolejna edycja Kultury Be - Piwnice TCK - 30.03.06

COOL KIDS OF DEATH - Piwnice TCK - 20.04.06

MARTYNA JAKUBOWICZ - Pwinice TCK 22.04.06

KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU w Marzeniu! 09.04.06

POWITANIE WIOSNY z DZIKA KISZKĄ - Piwnice TCK - 25.03.06

"DNI IRLANDZKIE" 04 - 18.03.06

Niezależna Scena Młodych - Piwnice TCK - 23.02.06

PUSTKI i GRAFTMANN w Piwnicach TCK - 24.02.06

FUNK de NITE i Saskia Laroo & Warren Byrd - 24.03.06

"ZADYSZKI DŻEMOWE" Wojtka Klicha - Piwnice TCK - 18.02.06

KABARETOWY ŚLEDZIK - Kabarety HRABI i SŁUCHAJCIE

12 PERKUSISTÓW i JEDEN BAS

JAGODZIŃSKI/ŁUKASIK/SZROM w Piwnicach TCK

"ZDERZENIA" - zmiany w programie!

KULTURA Be czyli NIEZALEŻNA SCENA MŁODYCH

"ZDERZENIA" - czyli skrecze i miksy słowno-muzyczne

Krzysztof KILJAŃSKI w Tarnowie!

14 Tarnowski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

SYLWESTER NA RYNKU

ROCKOWE O!PŁATECZKI w WIGILIJNĄ NOC

WIGILIA NA TARNOWSKIM RYNKU

ADAM PIEROŃCZYK TRIO w ramach ART FEST 2005

VAVAMUFFIN i ZERO-TRÓJKA w Piwnicach TCK

Koncert THE GLOBETROTTERS w Piwnicach TCK

Imprezy Wojtka Klicha

ANDRZEJKOWA NOC KABARETOWA

Jam Session z udziałem S.M.Rock w Piwnicach TCK

| SCENA | FILM | GALERIA | EDUKACJA | USŁUGI | O NAS | FOTORELACJE | TERMINARZ IMPREZ | 20 TNF | 21 TNF | BYŁ SOBIE BLUES...2007 | DNI TARNOWA 2006 | BYŁ SOBIE BLUES...2006 | 22 TNF | DNI TARNOWA 2008 | BYŁ SOBIE BLUES...2008 | 23 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA | BYŁ SOBIE BLUES... 2009 |
(©) www.tck.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.