Dziś jest: 4 grudzień 2023 r.
Szukane wyrażenie:


sprawdź repertuar na dzień:Znajdź projekcje filmu:


SCENA
KONCERTY
KLUB JAZZOWY
S.M.ROCK
KABARET
IMPREZY CYKLICZNE
KULTURA Be
FILM
GALERIA
EDUKACJA
USŁUGI
O NAS
FOTORELACJE
TERMINARZ IMPREZ
20 TNF
21 TNF
BYŁ SOBIE BLUES...2007
DNI TARNOWA 2006
BYŁ SOBIE BLUES...2006
22 TNF
DNI TARNOWA 2008
BYŁ SOBIE BLUES...2008
23 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA
BYŁ SOBIE BLUES... 2009


Tarnowskie
Centrum
Kultury


ul. Rynek 5
33-100 Tarnów
POLAND

tel/fax:+48 14 6 888 888

email: tck@tck.pl

Kino Marzenie
ul. Staszica 4
33 - 100 Tarnów
POLAND

tel/fax:+48 14 6 888 885

email: kino@tck.plSCENA / KONCERTY

drukuj
2006-08-23
"MUZYKA NOWEJ PRZESTRZENI" - plenerowy koncert muzyki elektronicznej (źródło: Inf.wł.)
W ramach obchodów jubileuszu 70-tych urodzin ks. prof. dr hab. Michała Hellera, które odbywać się będą w Tarnowie w dn. 10 - 11.09.06 zapraszamy 10 września na tarnowski Rynek na plenerowy koncert muzyki elektronicznej "MUZYKA NOWEJ PRZESTRZENI".


Pod tym tytułem jeden z czołowych polskich kompozytorów i wykonawców muzyki elektronicznej - Wojciech Konikiewicz zaprezentuje swoją najnowszą koncepcję artystyczną przy użyciu syntezatorów i komputera. Podczas tego koncertu zostanie m.in. po raz pierwszy wykonana nowa kompozycja "AGNI,B2E,ME,COSMOS...", wydana przez chilijski label Pueblo Nuevo na kompilacyjnym albumie w sierpniu br.

Spektakl zatytułowany "Muzyka Nowej Przestrzeni" (dark ambient) jest tworzony indywidualnie w zależności od miejsca prezentacji i myśli przewodniej, jaką jest twórczość i osoba ks. prof., Hellera.
Prezentacja zawierać będzie oryginalne kompozycje, w której znaleźć można zarówno komponent oparty na przestrzennych, "kosmicznych" brzmieniach, współczesną rytmikę, orkiestrowe tutti, elementy etniczne, a nawet inspiracje muzyką dawną (chorałem). Artysta podczas koncertów korzysta
z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń - syntezatorów, samplerów, komputerów oraz procesorów dźwięku. Często stosuje również technikę kwadrofoniczną nagłośnienia widowni. Istotnym, dopełniającym elementem spektaklu jest także oprawa wizualna (projekcje, za które odpowiedzialny będzie duet Vj F/X, DejaVj).
Autor koncertu należy do kręgu najbardziej interesujących osobowości twórczych: kompozytor muzyki jazzowej, współczesnej, filmowej, teatralnej i telewizyjnej- jest także pianistą, keyboardzistą, teoretykiem sztuki oraz animatorem wielu nowatorskich wydarzeń i projektów muzycznych. Jest postacią wymykającą się uproszczonym klasyfikacjom.

Początek koncertu o godz. 20.00. Wstęp wolny!

ZOBACZ PROGRAM OBCHODÓW JUBILEUSZU
WOJCIECH KONIKIEWICZ należy do kręgu najbardziej interesujących osobowości twórczych: kompozytor muzyki jazzowej, współczesnej, filmowej, teatralnej i telewizyjnej- jest także pianistą, keyboardzistą, teoretykiem sztuki oraz animatorem wielu nowatorskich wydarzeń i projektów muzycznych.

Jest postacią wymykającą się uproszczonym klasyfikacjom. Początkowo tj. w latach 80-tych związał się z progresywnym, poszukującym nurtem polskiego jazzu współtworząc, prowadząc, bądź wspierając swoim udziałem m.in. Tie Break, Sesję Acoustic Action, Green Revolution, czy kultową orkiestrę Free Cooperation (liczne nagrania fonograficzne, a także dla potrzeb filmu ).

Od 1985 r. współpracuje z muzykami z kręgu czołowej, brytyjskiej grupy "Pinski Zoo" koncertując oraz nagrywając płyty w Polsce i Wielkiej Brytanii. Równocześnie rozwijał inne formy działalności występując jako solista, kreując muzykę elektroniczną (m.in. w Studio Eksperymentalnym P.R.), biorąc udział w różnorodnych multimedialnych oraz interdyscyplinarnych projektach i przedsięwzięciach, realizując wg. własnej koncepcji i prowadząc artystycznie festiwale (np. wrocławski New Jazz Index), warsztaty muzyczne i wykłady(także w Anglii i Japonii), wreszcie wspierając brzmieniem swych klawiatur czołówkę polskiego rocka - Ciechowski, Lipiński, Brylewski, Janerka, Waglewski, Staszczyk, Budzyński (koncerty, trasy, festiwale /Jarocin, Róbrege, etc./,kilkanaście płyt ). Ma także na koncie współpracę z czołowymi muzykami brytyjskimi z kręgu rocka, reggae i ethno: Benjamin Zephaniah, J.J.Burnell (The Stranglers),Ian Paice (Deep Purple) i Asian Dub Foundation.

Począwszy od wczesnych lat osiemdziesiątych jego nazwisko kojarzone jest z progresywnym nurtem polskiego jazzu. Obecnie uprawia zarówno ten kierunek, jak i muzykę elektroniczną, eksperymentalną oraz współczesną (wiele utworów kameralnych m.in. na saksofon i fortepian, trio stroikowe, harfę i organy,kwartet smyczkowy, chór, symfonia na orkiestrę kameralną ). Tworzy ścieżki dźwiękowe do spektakli teatralnych, baletowych, pantomimy przede wszystkim zaś do filmów. Współpracuje z wieloma polskimi i zagranicznymi reżyserami (m.in. Jerzy Domaradzki, Waldemar Szarek, Stefan Niedziałkowski,Rafał Wieczyński, Krzysztof Krauze, Olivier Gerard).Tworzy dla teatrów i zespołów baletowych (m.in. Bernard Mangin Theatre, Michel Crestin, T. Rozmaitości, T.Żydowski, T.Tańca NEI).

W jego autorskich i wspólnych projektach biorą udział czołowi polscy, niemieccy, francuscy, brytyjscy czy japońscy muzycy. Koncerty artysty mają zróżnicowany charakter - od elektronicznej "Muzyki Nowej Przestrzeni" prezentowanej m.in. na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie w obecności ponad 3 tysięcy słuchaczy, poprzez solowe recitale fortepianowe, czy organowe, występy licznych, autorskich formacji jazzowych (od duetów do kilkunastoosobowych) do nowatorskich działań multimedialnych, w których z najwyższym kunsztem operuje współczesnym instrumentarium elektronicznym.

Wojciech Konikiewicz ma w swoim dorobku kilkadziesiąt płyt, w tym kilka wydanych przez renomowane światowe wytwórnie (Warner, KOCH International) .Mieszczą się w nim także: unikatowe, francuskie wydanie wysoko ocenionej przez krytykę płyty "Another Form of Communication" adresowane przez edytora (Arting) do paryskiej elity intelektualnej i artystycznej, czy ostatnio przygotowywany CD "Tout est couleur" z muzyką inspirowaną obrazami Andrzeja Bertrandta, nagrany na zamówienie innego paryskiego wydawnictwa, Point Commun.

Artysta koncertował w wielu krajach: Austrii, Czechosłowacji, Finlandii, Norwegii, Szwajcarii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Japonii i Korei Południowej. Jego płyta "Tribute To Miles Orchestra-Live" jako pierwsza w historii polskiego jazzu została wydana przez koncern Warner Bros.

Do ostatnich i zarazem najbardziej interesujących działań twórczych WK należą:
- współpraca z wybitnymi artystami japońskimi- malarzem i performerem Nobuhiko Utsumi oraz kompozytorem i kontrabasistą Hideto Kanai, uwieńczona koncertami multimedialnymi w Polsce i w Japonii (z grupą Hideto Kanai Unit na międzynarodowym festiwalu Echigo Art Triennale 2000)

- wydany z okazji międzynarodowej wystawy portretów Romana Polańskiego CD - "Portraits of R." zawierający impresje na fortepian solo, inspirowane prezentowanymi na niej dziełami

- "CYBER YA2Z" - autorska płyta, wydanie podwójne :w Polsce przez Audio Element Records (2000) i we Francji(2002) przez DVVL Productions

- "Zone K" - najnowsza płyta: nagrana z dwoma angielskimi muzykami Steve Harrisem-dr i Janem Kopinskim- sax podczas trasy koncertowej w 2002 r. w Wlk. Brytanii , wydana przez wytwórnię Slam Productions(2003) i wysoko oceniona przez brytyjską prasę (m.in. The Guardian,The Wire, Jazzwise, Jazz Views, Oxford Times, Jazzword).

Więcej na stronie Artysty


ZADUSZKI DŻEMOWE Wojtka Klicha - Piwnice TCK, 30.10.09

GRZECH PIOTROWSKI - "Emotronica" - Piwnice TCK, 09.10.09

THE CAR IS ON FIRE - Ombarrops! Tour 09 - Piwnice TCK, 16.10.09

NOC KABARETOWA czyli PROLOG TALII - NOWAKI/MACIEŻ/NEO-NÓWKA/ŻARÓWKI/JACHIMEK - Sala MCK, 10.10.09

JAZZPOSPOLITA - Inauguracja nowego sezonu jazzowego w TCK - Piwnice TCK, 11.09.09

KONCERT KONTRABASISTY JAKUBA CYWIŃSKIEGO - TCK, 19.08.09

S.M.ROCK - Koncert uczniów i nauczycieli - Piwnice TCK, 26.06.09

United Europe Jazz Festival – Jazz Band Ball Orchestra - Piwnice TCK, 23.05.09

THE SAME + Goście - Koncert promocyjny - Piwnice TCK, 29.05.09

ARTUR DUTKIEWICZ TRIO - Piwnice TCK, 22.05.09

KABARET HRABI - "KOBIETA i MĘŹCZYZNA" - Kino Marzenie, 26.04.09

KULTURA Be - ETHNIC PROJECT, gość wieczoru: KUMKA OLIK - Piwnice TCK, 24.04.09

S.M.ROCK - KONCERT UCZNIÓW I NAUCZYCIELI - Piwnice TCK, 27.03.09

WIECZÓR KABARETOWY z udziałem Stanisława TYMA i Kabaretu CIACH - Kino Marzenie, 16.03.09

FUNKY GROOVE - Napiórowski/Lesicki/Grabowy/Jahr - Piwnice TCK, 13.03.09

HURT - Piwnice TCK, 07.03.09

FISZ EMADE TWORZYWO - "HEAVI METAL" - Piwnice TCK, 20.02.09

KULTURA Be - NEW VIEW, gość wieczoru: RENTON - Piwnice TCK, 30.01.09

PAWEŁ KACZMARCZYK AUDIOFEELING QUARTET - Piwnice TCK, 23.01.09

SYLWESTER NA RYNKU - 31.12.08

ROCKOWE O!PŁATECZKI WOJTKA KLICHA - Piwnice TCK, 25.12.08

NIE-BO - Piwnice TCK, 12.12.08

PERIHELLIUM, gość wieczoru LILI MARLENE - Piwnice TCK, 05.12.08

KARNAWAŁOWY WIECZÓR KABARETOWY: SMILE i LIMO - Kino Marzenie, 18.01.09

JUBILEUSZOWY KONCERT z OKAZJI 15-LECIA S.M.ROCK - Piwnice TCK, 28.11.08

CZESŁAW ŚPIEWA - Kino Mrzenie, 26.11.08

MARIA AWARIA - KONCERT MARII PESZEK - Kino Marzenie, 16.11.08

SUCHY CHLEB DLA KONIA, FARMA, gość: L.STADT - Piwnice TCK, 14.11.08

KRZYSIA GÓRNIAK BAND - Piwnice TCK, 07.11.08

ZADUSZKI DŻEMOWE Wojtka Klicha - Piwnice TCK, 31.10.08

KOLEJNY SEZON KULTURY Be - NIEZALEŻNEJ SCENY MŁODYCH

COOL KIDS OF DEATH - Piwnice TCK, 19.10.08

FUNK de NITE & BRYAN CORBETT - Piwnice TCK, 03.10.08

6 NOC KABARETOWA - Amfiteatr Letni, 05.09.08

"BYŁ SOBIE BLUES..." - III Letni festiwal bluesa - Rynek, sierpień 2008

"JAZZ-owy RYNEK" - Rynek, Lipiec 2008

"OGRÓDEK DŹWIĘKÓW" - Lipiec 2008, Ogródek TCK

"NOC ŚWIĘTOJAŃSKA" - Promenada nad Wątokiem, 23.06.08

KONCERT UCZNIÓW I NAUCZYCIELI SM.ROCK - Piwnice TCK, 27.06.08

ZDERZENIA - DNI TARNOWA 2008 - KOŃ POLSKI, SZAFA GRA, JOSE TORRES Y SALSA TROPICAL, Rynek, 15.06.08

ZDERZENIA - DNI TARNOWA 2008 - TARNOWSKA SCENA, Rynek, 13.06.08

ZDERZENIA - DNI TARNOWA 2008 - SOFA, SMOLIK, 14.06.08, Rynek

GRZECH PIOTROWSKI QUARTET - Piwnice TCK, 30.05.08

KULTURA Be - DZIUNEK & MANGO COLLECTIVE, HUMBACK, gość wieczoru: POGODNO, 20.06.08

THE GLOBETROTTERS - Piwnice TCK, 25.04.08

BANDA WOLANDA, gość wieczoru: BRUNO SCHULZ - Piwnice TCK, 05.04.08

Urodzinowy koncert HABAKUK - Piwnice TCK, 15.03.08

PILICHOWSKI BAND - Piwnice TCK, 28.03.08

LEMUR BASE, gość wieczoru: PLATEAU - Piwnice TCK, 1.03.08

FULL DRIVE 2 - Piwnice TCK, 29.02.08

S.M.ROCK - Koncert nauczycieli i uczniów - Piwnice TCK, 22.02.08

ŚWIETLIKI - XV LAT NA SCENIE - Piwnice TCK, 8.02.08

CHODŹMY NA TRUSKAWKI, RADICAL COUNT, ENDSCREEN, gość: KID A - Piwnice TCK, 19.01.08

BRAZYLIA ŚPIEWANA PROJEKT - Piwnice TCK, 11.01.08

RAZ DWA TRZY - "Młynarski" - Kino Marzenie, 12.01.2008

SYLWESTER 2007 NA TARNOWSKIM RYNKU

ROCKOWE O!PŁATECZKI WOJTKA KLICHA - Piwnice TCK, 25.12.07

S.M.ROCK - Koncert Uczniów i Nauczycieli Szkoły Muzyków Rockowych - Piwnice TCK, 23.11.07

SOFA - Piwnice TCK, 14.12.07

PIOTR BAŁTROCZYK, Kabaret PARANIENORMALNI - Kino Marzenie, 01.12.07

ETHOS, gość wieczoru: THE POISE RITE - Piwnice TCK, 16.11.07

DAMAGE CONTROL - Bałdych/Żaczek/Konrad/Tomaszewski - Piwnice TCK, 09.11.07

ZADUSZKI DŻEMOWE WOJTKA KLICHA - Piwnice TCK, 02.11.07

EASTCOM & MC STEWLOCKS - Piwnice TCK, 19.10.07

THE SAME, METAL DIVISION, gość wieczoru: TOTENTANZ - Piwnice TCK, 26.10.07

BAKSHISH SOUNDSYSTEM - Piwnice TCK, 12.10.07

"POD SZCZĘŚLIWĄ GWIAZDĄ" - Amfiteatr Letni, 20 - 21.09.07

NEW BONE - Piwnice TCK, 28.09.07

JESZCZE JEDNA NOC KABARETOWA - Amfiteatr Letni, 01.09.07

BYŁ SOBIE BLUES... - Letni Festiwal Bluesa, sierpień 2007

"BEZ OGRÓDEK" - cykl lipcowych koncertów jazzowych

P.M. ELEKTRIC QUARTET - Piwnice TCK, 22.06.07

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA - Promenada nad Wątokiem, 23.06.07

MUCHY, TOTENTANZ, HEY - Amfiteatr Letni, 29.06.07

Kwartet TELEWIZOR - Piwnice TCK, 15.06.07

TOMEK LIPIŃSKI - solo, akustycznie - Piwnice TCK, 11.05.07

NATURAL MYSTIC - Piwnice TCK, 04.05.07

PINK FREUD - Piwnice TCK, 27.04.07

Kabaret HRABI z programem "POJUTRZE" - Kino Marzenie, 14.04.07

CZUBAND - Koncert urodzinowy - Piwnice TCK, 13.04.07

KULTURA Be - Niezależna Scena Młodych - Piwnice TCK, 22.03.07

2 koncerty muzyki irlandzkiej/celtyckiej - DUAN, DANAR - Piwnice TCK

"DNI IRLANDZKIE"

NIE-BO - Piwnice TCK, 29.03.07

DES MOINES - Piwnice TCK, 23.03.07

CONTEMPORARY NOISE QUINTET - Piwnice TCK, 09.03.07

PRZEGLĄD AMATORSKICH KABARETÓW "ŻÓŁTA DRABINA" - Piwnice TCK, 09.02.07

Kolejny koncert nauczycieli i uczniów S.M.ROCK - Piwnice TCK, 02.02.07

KOMBAJN DO ZBIERANIA KUR PO WIOSKACH - Piwnice TCK, 23.02.07

"TRIBUTE TO KOMEDA" - Koncert Marii Sadowskiej - Kino Marzenie, 18.02.07

Nabór wykonawców do kolejnych edycji KULTURY Be

WŁODZIMIERZ NAHORNY Trio - Piwnice TCK, 12.01.07

TYMON TYMAŃSKI & TRANSISTORS - Piwnice TCK - 19.01.07

POEZJA KS. JANA TWARDOWSKIEGO - Dorota Segda i Krakowskie Przedmieście - 20.01.07

"HISTORIA PEWNEJ PODRÓŻY" - koncert G. Turnaua - Kino Marzenie 28.01.07

KULTURA BE - Niezależna Scena Młodych w grudniu

MIKOŁAJE I MAJKA JEŻOWSKA - Rynek, 03.12.06

MIKOŁAJKOWY WIECZÓR KABARETOWY - Krosny, Kabaret Młodych Panów, Kino Marzenie, 10.12.06

ROCKOWE O!PŁATECZKI Wojtka Klicha - Piwnice TCK, 25.12.06

MILES GRIFFITH z zespołem - Piwnice TCK, 08.12.06

FISZ EMADE TWORZYWO - Piwnice TCK, 16.12.06

PTASZYN WRÓBLEWSKI QUARTET - Piwnice TCK 17.11.06

"MIASTO MANIA" - Koncert Marii Peszek, Piwnice TCK - 01.04.07

KULTURA Be - Piwnice TCK 23.11.06

ZMIANY W HARMONOGRAMIE ZADUSZEK DŻEMOWYCH

TERCET CZYLI KWARTET - Kino Marzenie 29.10.06

KONCERT S.M.ROCK - Piwnice TCK, 20.10.06

Niezależna Scena Młodych - 19.10.06 - Piwnice TCK

Niezależna Scena Młodych w październiku

ZADUSZKI DŻEMOWE - Tour 2006

Pi Er DWA - Piwnice TCK - 06.10.06

Wrześniowa KULTURA Be - Piwnice TCK, 21.09.06

KASIA CEREKWICKA - "Wielkie Odkrywanie Małopolski" - Rynek, 29.09.06

ELŻBIETA MIELCZAREK z zespołem - Piwnice TCK, 30.09.06

KULTURA Be - edycja wrześniowa

Benefis ks. prof. dr. hab. Michała Hellera

"MUZYKA NOWEJ PRZESTRZENI" - plenerowy koncert muzyki elektronicznej

GALA MOZARTOWSKA w Tarnowie

86 ROCZNICA CUDU NAD WISŁĄ

"BYŁ SOBIE BLUES" - Letni Festiwal Bluesa na Rynku

OSTATNIA TAKA NOC KABARETOWA - Amfiteatr, 01.09.06

"Największe Przeboje PRL-u" - 21.07.06

KULTURA Be ponownie dopiero we wrześniu!

"ZDERZENIA" Vol.2. - MONK, ABRADAB i inni

NOC SWIETOJAŃSKA - Park Strzelecki - 24.06.06

DZIEŃ DZIECKA - Rynek, 01.06.06

LIQUIDO pierwszy raz w Polsce w ramach "ROCK&ALL" - 03/06/06

UP TO DATE - 26.05.06 - Piwnice TCK

Kwietniowa KULTURA Be wyjatkowo w piątek 21.04.06

"HORYZONTY MAŁOPOLSKI" - finał II edycji - Piwnice TCK - 31.03.06

Kolejna edycja Kultury Be - Piwnice TCK - 30.03.06

COOL KIDS OF DEATH - Piwnice TCK - 20.04.06

MARTYNA JAKUBOWICZ - Pwinice TCK 22.04.06

KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU w Marzeniu! 09.04.06

POWITANIE WIOSNY z DZIKA KISZKĄ - Piwnice TCK - 25.03.06

"DNI IRLANDZKIE" 04 - 18.03.06

Niezależna Scena Młodych - Piwnice TCK - 23.02.06

PUSTKI i GRAFTMANN w Piwnicach TCK - 24.02.06

FUNK de NITE i Saskia Laroo & Warren Byrd - 24.03.06

"ZADYSZKI DŻEMOWE" Wojtka Klicha - Piwnice TCK - 18.02.06

KABARETOWY ŚLEDZIK - Kabarety HRABI i SŁUCHAJCIE

12 PERKUSISTÓW i JEDEN BAS

JAGODZIŃSKI/ŁUKASIK/SZROM w Piwnicach TCK

"ZDERZENIA" - zmiany w programie!

KULTURA Be czyli NIEZALEŻNA SCENA MŁODYCH

"ZDERZENIA" - czyli skrecze i miksy słowno-muzyczne

Krzysztof KILJAŃSKI w Tarnowie!

14 Tarnowski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

SYLWESTER NA RYNKU

ROCKOWE O!PŁATECZKI w WIGILIJNĄ NOC

WIGILIA NA TARNOWSKIM RYNKU

ADAM PIEROŃCZYK TRIO w ramach ART FEST 2005

VAVAMUFFIN i ZERO-TRÓJKA w Piwnicach TCK

Koncert THE GLOBETROTTERS w Piwnicach TCK

Imprezy Wojtka Klicha

ANDRZEJKOWA NOC KABARETOWA

Jam Session z udziałem S.M.Rock w Piwnicach TCK

| SCENA | FILM | GALERIA | EDUKACJA | USŁUGI | O NAS | FOTORELACJE | TERMINARZ IMPREZ | 20 TNF | 21 TNF | BYŁ SOBIE BLUES...2007 | DNI TARNOWA 2006 | BYŁ SOBIE BLUES...2006 | 22 TNF | DNI TARNOWA 2008 | BYŁ SOBIE BLUES...2008 | 23 TARNOWSKA NAGRODA FILMOWA | BYŁ SOBIE BLUES... 2009 |
(©) www.tck.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.